Do takich drobnych z pozoru, ale ogromnie ważnych dla poprawy jakości obsługi udogodnień należy moduł flex dates. To widoczne w wyszukiwarce po linią wyboru dat przelotu okienko z opcją  „+/- 2 dni” dla alternatywnych dat lotu, pozwalające znaleźć tańsze i, być może, wygodniejsze połączenia w pobliżu wybranej w wyszukiwarce daty.

Po zaznaczeniu tego okienka poszukujący połączeń otrzymuje listę ofert wylotów wybranym w wyszukiwarce dniu, jak też loty alternatywne, dowiadując się, tak jak zademonstrowanym skanie strony z wynikami wyszukiwań dla lotu z Warszawy do Londynu także o innych opcjach niż wybrana w wyszukiwarce data. Opcja najtańsza jest zaznaczona i wyraźnie widoczna.

Moduł flex dates jest więc wygodnym narzędziem planowania podróży pod kątem ekonomicznym i z punktu widzenia wygody podróżującego, gdy np. chce on podczas dłuższych podróżach zminimalizować liczbę uciążliwych przesiadek.

Innego rodzaju udogodnieniem jest możliwość rezerwacji na następny dzień. Informację o kodzie rezerwacji i/lub numerze biletu elektronicznego otrzymuje się na podany w trakcie przeprowadzania rezerwacji adres e-mail klienta. Jeśli nie posiadamy dostępu do skrzynki e-mail lub w danym momencie nie możemy z niej skorzystać, można kod rezerwacji lub numer biletu elektronicznego otrzymać  telefonicznie po skontaktowaniu się z naszym Telefonicznym Centrum obsługi Klienta.

Nie każdy jednak może wystawić bilet elektroniczny, nie tylko zresztą na następny dzień, ale w ogóle. Uprawnione są do tego jedynie linie lotnicze oraz specjalni agenci posiadający licencję Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych IATA. eSKY.pl jest posiadaczem takiej właśnie licencji.

Istotnym elementem jakości obsługi, o którym klienci internetowych serwisów rezerwacyjnych rzadko wiedzą, jest szerokość wachlarza oferty linii lotniczych. eSKY.pl oferuje możliwość rezerwacji połączeń na życzenia w ponad 600 liniach lotniczych.

Na świecie istnieje bardzo wiele, nierzadko bardzo atrakcyjnych cenowo połączeń przewoźników powietrznych, na które nie można  w normalnym trybie online rezerwować biletów. Bardzo wiele takich linii istnieje np. w Azji. W eSKY możliwe jest dokonanie takich egzotycznych rezerwacji, dzięki czemu korzystający z naszego serwisu ma możliwość zakupu niezwykle tanich połączeń.

Dopiero połączenie różnorodnych ofert z różnych stron świata, do różnych (naprawdę różnych) stron tworzy serwis rezerwacyjny o prawdziwie globalnym i kompleksowym charakterze.

Fot. (C) Creative Commons, Simmon Grubb