Parki rozrywki bez względu na pogodę są jednym z najfajniejszych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Kolorowe, bajkowe, pełne fascynujących przeżyć i przygody zachwycają kreatywnych, lubiących odkrycia, zabawy, gry, adrenalinę, a także amatorów przyrody i miłośników zwierząt. Nasi zachodni sąsiedzi mogą się pochwalić ponad 20 tego typu obiektami. Mają one długą tradycję i zaliczane są do jednych z najatrakcyjniejszych na naszym kontynencie, a różnorodność jaką oferują skierowana jest zarówno do rodzin z dziećmi, bez nich, młodych, jak i tych do starszych wiekiem.

HEIDE PARK

Copyright: Heide Park Soltau GmbH

Z położonego w Soltau, pomiędzy Hamburgiem a Hanowerem, legendarnego Heide Parku korzystało już wiele pokoleń. Działający od 1978 r. obiekt jest drugim pod względem wielkości tego typu parkiem w kraju. Oferuje blisko 50 różnorodnych atrakcji, podzielonych na 5 stref tematycznych: Zatokę Piratów, Krainę Zapomnienia, Dziki Zachód, Transylwanię i najmłodszą krainę:  Jak Wytresować Smoka. Mamy w nim szansę na rejs łódką, obejrzenie inscenizacji bitwy morskiej, wzięcie udziału w takiej potyczce z użyciem armatek wodnych, przejazd kolejką typu dive coaster finałowo nurkującą z niezwykle dużym kątem spadku prosto w paszczę morskiego potwora, przejażdżkę roller coasterem z podwieszanymi siedzeniami i bobslejami po gigantycznej rynnie. Bardzo bogata jest też oferta do najmłodszych. Na terenie parku działają hotele, jest cetrum spa, park wodny i kemping, a w jego sąsiedztwie znajduje się park linowy Indianer Kletterpfad.

HANSA PARK

Copyright: HANSA-PARK Freizeit und Familienpark GmbH & Co. KG

Nad Morzem Bałtyckim w kurorcie Sierksdorf koło Lubeki można połączyć nadmorski wypoczynek z wyśmienitą zabawą w Hansa Park. Pośród naturalnej zieleni rozplanowanych jest na 46 ha ponad 125 różnego rodzaju atrakcji. Ten tematyczny park rozrywki nawiązuje do średniowiecznego związku handlowego Hanzy i jest jedną z ważniejszych atrakcji w Zatoce Lubeckiej. Do Hanzy należały prawie wszystkie znaczące miasta handlowe Europy. Dzięki parkowi możemy przenieść się w tamte czasy poznając ich historię i architekturę. Oprócz strefy tematycznej Hanza w Europie jest też 10 innych dostarczających niesamowitych doznań krain: Starodawny Jarmark, Bonanza-City, Hanzeatyckie Ogrody, Obóz Drwali, Kraina Dzieci, Mexico, Łaskotanie Nerwów, Cuda Wodne, Kraina Przygody i Świat Wikingów. Na miłośników adrenaliny czeka w parku jeden z trzech największych roller coasterów w EuropieHyper coaster Przysięga Kärnan oraz tylko dla odważnych roller coaster Przekleństwo Nowogrodu. A Kraina Dzieci jest tak świetnie urządzona, że nie mają szans na nudę.

EUROPA PARK

Copyrigh: Europa Park

Największym i w dodatku otwartym przez cały rok niemieckim parkiem rozrywki jest położony niedaleko francuskiej granicy, w południowo-zachodniej części kraju, Europa Park. Wśród pięknych ogrodów rozmieszczonych jest na 90 ha 14 tematycznych stref. Przybliżają one kulturę, muzykę, kuchnię, architekturę, flagi i symbole 14 europejskich państw:  Austrii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Islandii, Niemiec, Portugalii, Rosji, Skandynawii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Włoch. Europa Park to również mocne przeżycia na 12 roller coasterach, w tym na największym w Europie Silver Star. To także baseny ze zjeżdżalniami i pędzące w ciemnościach i wjeżdżające w wodę kolejki. Europa Park to także zachwycające dzieci Królestwo Minimków, Zaczarowany Las Braci Grimm i Kraina Przygody. Na terenie parku funkcjonują cztery tematyczne hotele, a jeden z nich jest prawdziwą repliką rzymskiego Koloseum.

BAYERN PARK REISBACH

Copyright: Bayern Park, Reisbach-Foto_Werner Berthold

Niedaleko znanych bawarskich kurortów (Bad Griesbach i Bad Füssing) wśród pięknej zieleni, usytuowany jest Bayern Park Reisbach. Oferuje on ponad 80 atrakcji, a kilka z nich dość ekstremalnych. Amatorom mocnych wrażeń poleca się przejażdżkę roller coasterem Freischuetz, który w 2,3 sek. osiąga prędkość 80 km/h. Skok adrenaliny odczujemy również decydując się na emocjonujący spływ torem wodnym Whitewater Ride, albo płynąc najdłuższym w Niemczech 600 m torem wodnym Whitewater Rafting. Najmłodszym park dedykuje Wioskę Dziecięcą, przejazd łagodną kolejką przez bajkową krainę krasnoludków, karuzele, samochodziki, place zabaw i wiele innych atrakcji. Na terenie parku jest zoo z wieloma gatunkami jeleni, owiec, kóz, rysi, małp, kucyków i koziorożców.

TROPICAL ISLANDS

Copyright: Tropical Island Holding GmbH

Najbliżej polskiej granicy znajduje się Tropical Islands. Tu pod największą kopułą świata o każdej porze roku, wśród prawdziwych lasów tropikalnych i egzotycznych ptaków, możemy plażować, wygrzewać się w temperaturze 26˚C, a nawet opalać. W tym dostępnym przez całą dobę tropikalnym świecie znajdują się dwa duże baseny, piaszczyste i palmowe plaże z leżakami, jest Morze Południowe ze zjeżdżalniami, prawdziwa Laguna z grotą z wodospadem, skałami, sztucznymi falami, są też balijskie chaty, wodospady, jacuzzi, a nawet Amazonia ze sztuczną rzeką o długości 250 m. Dla najmłodszych jedną wielu atrakcji jest winda African Jungle Fit. W Tropical Island można zostać na noc wynajmując domek lub śpiąc w namiotach, albo na plaży.