Niekoniecznie są najdroższe, ani też nie zawsze najbardziej wygodne i przyjazne, bo nie każdy lubi nasycenie gadżetami i nowoczesnością. Jednak zaawansowane technologicznie hotele wzbudzają szerokie zainteresowanie i to zapewne ich twórcom oraz osobom je prowadzącym chodzi najbardziej 😉 Poznajmy kilka hoteli z najwyższej półki high-tech

1. Blow Up Hall, Poznań, Polska

Na początek – zaskoczenie, bo jeden z najbardziej zaawansowanych w wykorzystaniu technologii hoteli na świecie znajduje się nie gdzie indziej tylko w stolicy Wielkopolski. To miejsce dla gadżeciarzy, bo goście np. zamiast kluczy czy kart dostają iPhone’y, dzięki którym wchodzą do swoich apartamentów. To również coś dla miłośników nowoczesnej sztuki wizualnej, o czym gość może przekonać się na miejscu.

2. The Upper House, Hongkong

Przenosimy się na drugi koniec świata do placówki całkiem podobnej. Jednak tam goście otrzymują iPoda Touch z całym zestawem załadowanych gier, muzyki oraz informacjami o samym hotelu. Do ich dyspozycji jest też na miejscu szerokopasmowy Internet.

3. Hotel Peninsula, Tokio

Goście znajdą tu oczywiście Internet na każdym kroku, bezprzewodowe telefony i podobne udogodnienia charakterystyczne dla stawiających na nowoczesność placówek. Ciekawostką jest, że elektroniczny, zautomatyzowany, jest tu również serwis hotelowy.

4. Hotel 1000, Seattle

W przypadku tego hotelu technologiczna oryginalność nie polega tylko na elektronice oraz Internecie. Niektórych  zaskoczą tu być może takie wynalazki, jak wanny napełniające się „od dołu”.

5. Hotel Sax, Chicago

Oczywiście Internet, darmowe i dostępne na całym terenie Wi-Fi. W pokojach znajdują się wielkie telewizory z HDTV. Na jednym z pięter udostępnia się gościom salon gier  typu Rock Band lub Guitar Hero. Dos dyspozycji nocujących tutaj są laptopy i odtwarzacze MP3.

6. Montage, Beverly Hills, Kalifornia

Mężczyźni powinni docenić tu przede wszystkim wynalazek, praktycznych przy goleniu, nie pokrywających się parą luster w łazienkach. Hotele ten też znany jest w świecie z zastosowania na szeroką skalę „zielonych” rozwiązań technologicznych, zwłaszcza energii z alternatywnych źródeł.

7. Element Hotels, USA

Ta amerykańska sieć hoteli również zwraca szczególną uwagę na aspekty „eko”. Np. prysznice w łazienkach oszczędzają wodę. Wszędzie są energooszczędne źródła światła. Goście otrzymują do swojego użytku konsole Nintendo z załadowanych programem treningu.

8. Pod Hotel, Nowy Jork

To z kolei hotel „społecznościowy”. Rezerwujący pokoje w hotelu uzyskują dostęp do bloga społeczności gości – Pod Community Blog. Mogą tu wymieniać z innymi gośćmi informacje, opinie, lub po prostu nawiązywać znajomości. Na terenie placówki oczywiście jest wszystko co technologiczni „geekowi” lubią najbardziej, czyli szerokopasmowy Internet, darmowe Wi-Fi, stacje dokujące, telewizja wysokiej rozdzielczości itp.

9. Mama Shelter, Paryż

Wróćmy do Europy, gdzie znajdziemy hotel, w którym każdy pokój wyposażony jest w komputer iMac, stanowiący centrum obsługi i rozrywki dla gościa.

10. Hotel Helix, Abu Dhabi

Na zakończenie powiedzmy o hotelu pokazanym na naszym pierwszym zdjęciu. To dopiero projekt, wprawdzie, ale technologicznie wykracza poza wszystko, co do tej pory opisaliśmy. Gmach ten bowiem ma być jednocześnie elektrownią, która dzięki pozyskiwaniu energii słońca i wiatru oraz systemowi jej oszczędzania, ma stanowić całkowicie samowystarczalny kompleks.

Fot. (C) Creative commons/Flickr UggBoy♥UggGirl [ PHOTO // WORLD // TRAVEL ], pasa47, David Berkovitz, Hiltch, schuey

LISTA KIERUNKÓW