Ogłaszamy start „Europejskiego Wyścigu eSKY.pl”, gry, która wciągnie was podróżniczą pasję. Na stronie eSKY.pl w serwisie Facebook dostępna jest aplikacja konkursu, jakiego jeszcze nie było. W tej grze wykazać się będą mogli mistrzowie szybkości podróży, jak i ci, dla których od szybkości ważniejszy jest turystyczny styl. Nagrody czekają zarówno na jednych jak i na drugich.

Nagroda główna za najlepiej oceniony przez społeczności internetowe styl podróży to:

  • Voucher na wczasy o wartości 4000 PLN

Jak go zdobyć? Cóż, trzeba pokazać innym, swoim znajomym, przyjaciołom z internetowych społeczności, zrzut ekranowy swojej podróży po Europejskich miastach, czyli opublikować go w serwisach społecznościowych / social media.

Uwaga! Teraz niech komputerowo-internetowe wygi na chwilę nam wybaczą, ale zobowiązani jesteśmy także wyjaśnić, jak wykonać zrzut ekranowy gry, przygotować go i opublikować.

  1. Po zakończeniu pojedynczej gry, czyli po „przelocie” przez wszystkie miasta na mapie Europy i wylądowaniu w Warszawie zobaczymy swój wynik w sekundach a pod nim komunikat „Zrób screenshota i kliknij OK!”
  2. Zanim więc klikniemy zielony guzik „OK” zróbmy zrzut, czyli fotografię ze strony, którą widzimy na monitorze komputera. We współczesnych komputerach typu PC wystarczy nacisnąć na klawiaturze klawisz z napisem „print sreen”, lub jakąś formą jego skrótu, PRTSC, PRNT SCRN, itp. W komputerach typu Mac widok na monitorze „fotografuje” jednoczesne naciśnięcie klawiszy Jabłko+Shift+3.
  3. Screenshot musi zostać zapisany jako obrazek w jakimś akceptowanym w internecie formacie graficznym, najlepiej JPG. Następny więc krok to otwarcie programu edycji zdjęć na komputerze i wklejenie doń obrazka, zapisanie go w pamięci komputera jako zdjęcia JPG. Obrazek można obrobić, np. przyciąć tak, aby widać na nim jedynie okno gry „Europejski Wyścig eSKY.pl”. Nie wolno jednak przerabiać go w sposób dalej idący, dopisywać, wmontowywać inne obrazy itp.
  4. Teraz czas na publikację zdjęcia /zrzutu ekranowego. Nasz konkurs ma charakter społecznościowy, zatem przewidujemy publikację dokonań uczestników konkursu w serwisach społecznościowych, w taki jednak sposób, abyśmy o tym wiedzieli, jako organizatorzy.
  5. Nagroda główna przypadnie temu uczestnikowi Konkursu, którego publikacja w ramach rywalizacji na oceny „za styl podróży”, osiągnie najwyższe i najliczniejsze pozytywne oceny w społecznościach, czyli np. według liczby osób które opublikowane przez uczestnika zdjęcie polubiły, skomentowały pozytywnie, zarekomendowały, wykopały, zaplusowały lub oznaczyły popularność w społecznościach internetowych w jakikolwiek inny, dający się zmierzyć lub wyliczyć, a także widoczny dla postronnych użytkowników Internetu sposób.

Jeśli chodzi o drugi rodzaj rywalizacji – na czas, to chyba nie musimy wiele wyjaśniać. Gra jest prosta, zaś po jej każdym przebiegu każdy zobaczy swój czas, porówna je z wynikami znajomych oraz wynikami najlepszych w konkursie.

A oto nagrody za najlepsze czasy uzyskane w grze „Europejski Wyścig eSKY.pl”:

  • voucher na podwójny bilet lotniczy linii lotniczych airberlin na trasie Kraków – Palma De Majorka
  • 2 vouchery, każdy na podwójny bilet lotniczy linii lotniczych airberlin z Berlina – dowolny kierunek europejski z siatki połączeń airberlin
  • voucher na podwójny bilet lotniczy linii lotniczych airberlin na trasie Kraków – Berlin

Ponadto dla uczestników konkursu w obu konkurencjach mamy do rozdania po pięć  kart podarunkowych o nominale 3 na audiobooki dostępne w serwisie Audioteka.pl oraz po pięć pamięci masowych USB (pendrive’ów) z logo eSKY.pl o pojemności 4GB.