Najnowocześniejszy samolot świata – Boeing 787 Dreamliner jest już w Polsce! Polskie Linie Lotnicze LOT, szczęśliwy posiadacz tej niezwykłej maszyny, zaplanował inauguracyjny rejs na 14 grudnia. Pierwszy w Europie lot Dreamlinerem odbędzie się na trasie Warszawa – Praga, a pierwszym pasażerem tego historycznego rejsu możesz być Ty! Śpieszymy z wyjaśnieniami, dlaczego warto znaleźć się na pokładzie najnowszego Boeinga, i jak kupić bilet lotniczy na podróż tą słynną maszyną?

Dreamliner to nic innego jak najnowszy samolot typu Boeing, a ściślej Boeing 787. W branży lotniczej oraz wśród fascynatów lotnictwa wzbudza zachwyt z kilku powodów. Przede wszystkim jest to pierwsza maszyna średniego rozmiaru, która może latać na trasach dalekiego zasięgu, czyli odbyć długi lot np. z Warszawy do Chicago. Średni rozmiar oznacza, że Dreamliner (model 787-8, bo właśnie taki posiada LOT) na swym pokładzie może zmieścić od 210-250 pasażerów w trzech klasach rezerwacyjnych, przy długości maszyny około 57 m, zaś jego większy odpowiednik – 787-9 o długości około 63 m potrafi przewieźć do 290 podróżnych.

Po drugie – oprócz wielkości, liczy się również piękne wnętrze, a Boeing 787 jest najlepszych przykładem tego, że ten atrybut także potrafi spełnić. Pokład samolotu rozświetla dynamiczne oświetlenie ledowe. Dynamiczne oznacza, że zmienia się ono w zależności od pory dnia, oraz jest odpowiednio dostosowywane do tego, co aktualnie dzieje się na pokładzie. Tak więc podczas posiłku będzie towarzyszyć nam inne światło, niż podczas np. startu lub lądowania. Oprócz efektów estetycznych, takie rozwiązanie ma na celu zmniejszenie efektu jetlag, a więc po długim locie będziemy bardziej wypoczęci i zrelaksowani, a nasz organizm szybciej dostosuje się do nowej strefy czasowej.

Dreamliner to także czystsze powietrze. Jest ono wprowadzane do kabiny dzięki specjalnym wlotom , dzięki czemu pasażerowie mogą oddychać świeżym powietrzem. Nie jest ono także suche, tak jak ma to miejsce w innych maszynach – tak więc zaczerwienione oczy, podrażnione gardło i nos to problemy, które raczej nie powinny nam towarzyszyć ani podczas lotu, ani po wylądowaniu.

Na pokładzie Boeinga 787 nie doświadczymy także problemu zatykających się uszu oraz bólu głowy. Ma to związek z wyższym ciśnieniem oraz większą ilością tlenu w samolocie.

Uwaga Panie! W Dreamlinerze zmieścicie więcej bagażu – koniec z wciskaniem torebek pod fotel, upychaniem płaszczy i bieganiem na drugi koniec samolotu w celu znalezienia wolnego miejsca na walizeczkę. Boeing 787 to większe, przestronniejsze schowki, łatwe do otwierania i zamykania oraz zaprojektowane tak, by nie ograniczać wolnej przestrzeni nad głowami.

Dreamliner zapewni nam także cichszy i spokojniejszy lot. Samolot został wykonany z wygłuszających materiałów zatem „dziwne skrzypienia”, „niepokojące dźwięki” i „podejrzane wibracje” – a więc wszystko to, co stresuje bardziej bojaźliwych podróżników, nie będą już niepokoić podczas lotu.

No i na koniec warto wspomnieć, że Dreamliner jest po prostu piękny! Nowoczesne wnętrze, wygodne fotele, więcej przestrzeni, panoramiczne okna, gdzie jednym przyciskiem można regulować intensywność światła wpadającego do wnętrza… A do tego okna są tak duże, że nawet pasażerowie nie siedzący bezpośrednio przy nich, będą mieli piękny widok na zewnątrz.

Zalety Dreamlinera można by mnożyć i mnożyć – ekologiczny, łatwy w utrzymaniu, emitujący mniejszy hałas i mniej spalin… i wiele wiele innych. Każdy kto choć raz miał okazję odbyć podniebną podróż, wsiadając na pokład Dreamlinera natychmiast odczuje różnicę. Toć to mercedes wśród samolotów.

JAK KUPIĆ BILETY NA DREAMLINERA

A teraz informacja ważna dla wszystkich, którzy marzą o przelocie najnowocześniejszym samolotem świata.  Nasz narodowy przewoźnik – Polskie Linie Lotnicze LOT to pierwsza w Europie linia lotnicza, która takowe samoloty posiada i już uruchomiła sprzedaż biletów lotniczych na trasach europejskich, a wkrótce i trasnatlantyckich.

Połączenia na loty Dreamlinerem obejmują takie kierunki jak, m.in. Praga, Monachium, Wiedeń, Londyn i Kijów. Pierwszy rejs startuje już niebawem, bo 14 grudnia 2012. Z kolei wraz z nowym rokiem Dreamlinerem będzie można polecieć za ocean (Chicago, Nowy Jork, Toronto) oraz do Azji (Pekin) i w pełni doświadczyć jego długodystansowych udogodnień.

Pełną listę aktualnych rejsów oraz video poradnik pokazujący, jak zarezerwować lot Dreamlinerem znajdziecie tutaj.

LISTA KIERUNKÓW