Choć do końca roku pozostały jeszcze dwa miesiące już słychać tu i ówdzie rozmowy dotyczące Sylwestra. Gdzie? W czyim towarzystwie? Propozycja na dziś zapewne pobudzi wyobraźnię niektórych osób. Sylwester w Rio czyli Styczniowej Rzece! Na najbardziej znanej plaży świata, w rytmie samby ze szklanką Cuba Libre w dłoni…

Czego powinny spodziewać się osoby, które porzucą zimną Polskę i pojadę do gorącej Brazylii? Po pierwsze zostaną przywitane przez znany najbardziej ze wszystkich światowych pomników – pomnik Chrystusa Zbawiciela. Rzeźba ta, znajdująca się na liście 7 cudów świata, ma w swojej historii polski akcent – została zaprojektowana przez Paula Landowskiego, francuskiego rzeźbiarza polskiego pochodzenia.

Po obejrzeniu Cudu, a przed rozpoczęciem zabawy, można w zależności od zainteresowań odwiedzić jeszcze kilka niesamowitych miejsc. Fani sportu obowiązkowo muszą się zobaczyć stadion Maracanã. Dlaczego? Bo to jeden z największych tego typu obiektów na świecie, bo był światkiem wielu niesamowitych wydarzeń i będzie kolejnych. Już teraz wiadomo, że na jego murawie w 2014 rozegrają mecze drużyny walczące o Mistrzostwo Świata w piłce nożnej. A dwa lata później w tym samym miejscu odbędą się Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016.


Opcją dla odważnych, ale też chętnych by zobaczyć coś więcej niż przewodnikowe zabytki, jest wizyta w jednej z faweli – czyli dzielnicy nędzy. Pierwsza taka osada powstała pod Rio już w 1890 roku i została założona przez wyzwolonych niewolników. Ci którzy omijają takie miejsca z daleka, mogą obejrzeć film „Miasto Boga” nieco oddający ducha prawdziwej faweli.

Jest też perspektywa dla tych, którzy kochają przyrodę. Wizyta w Parku Narodowym Tijuca powinna ich ucieszyć. Co jest w nim szczególnego? To największy miejski las na świecie.

Po obejrzeniu różnych NAJ… czas na zabawę! A najlepszym do tego miejscem jest Copacabana czyli najbardziej znana na świecie plaża. Piękna, piaszczysta plaża ciągnie się tu na długości 4 kilometrów. Każdego roku organizowana jest tu gigantyczna impreza sylwestrowa. Samba do białego rana i dużo drinków z cachaça – miejscowym rumem z trzciny cukrowej, są gwarantowane.

Na koniec garść informacji praktycznych! Wygodne połączenie do Rio de Janeiro oferuje portugalski przewoźnik TAP, bilety lotnicze na przelot w dwie strony można kupić już od 3824 zł. W naszej ofercie są również hotele, a ich ceny zaczynają się od 220 zł za dobę dla dwóch osób. Warto też odwiedzić nasz poradnik podróżnika i poczytać, jak przygotować się do tak długiej podróży.

LISTA KIERUNKÓW