Chwalenie wizyt w SPA jest zupełnie niepotrzebne! Nie wierzę, że istnieje osoba, która odmówiłaby przyjemnej, gorącej kąpieli lub jednego z wodnych zabiegów, gdyby ktoś zaoferował jej taki prezent. Dlaczego o tym piszę? Ponieważ Węgierska Turystyka SA w Polsce po raz kolejny patronuje akcji Budapest Winter Invitation, dzięki temu, każdy kto zarezerwuje 2 lub 3 noce w hotelu, otrzyma dodatkową noc gratis oraz bezpłatny wstęp do słynnych SPA.

O urokach Budapesztu pisaliśmy nie raz, w ubiegłym roku zachęcaliśmy również do wyjazdu zimowego do stolicy Węgier, a teraz ponawiamy to zaproszenie w związku ze specjalną promocją – „Zimowe Zaproszenie do Budapesztu” – trwającą od 1 listopada 2012 aż do 7 kwietnia 2013 roku. W tym wspaniałym mieście – zdroju są aż 123 źródła termalne, a o cudownych właściwościach ich wód przekonali się już Rzymianie budując tu pierwsze kąpieliska na początku II stulecia naszej ery. I właśnie te przepiękne zabytkowe SPA – Gellért, Széchényi, Rudas i Lukács – można odwiedzić za darmo, po rezerwacji noclegu w jednym z hoteli, których listę zamieszczam na końcu tego wpisu.

Wyobraźcie więc sobie, że spędzacie dzień w łaźni Gellerta, cudownym zabytku sztuki secesyjnej, z mozaikowymi posadzkami, wśród kolumn, posągów i zdobień.


A może wolicie kąpielisko Rudas, zlokalizowane w typowej łaźni tureckiej wybudowanej w XV wieku. Jej kopuła ma 10 metrów i spoczywa na 8 słupach, pod nią znajduje się ośmiokątny basen. Niegdyś było to miejsce przeznaczone wyłącznie dla mężczyzn, z czasem stało się ono koedukacyjne.


Wizyta w kompleksie Széchenyi też jest warta polecenia. Miejsce to łączy tradycje starożytnych Rzymian i Greków oferując zarówno możliwość kąpieli w dużych, rozległych basenach, jak i w indywidualnych wannach z wodą leczniczą. Kąpiel w zlokalizowanym na zewnątrz basenie, gdy dookoła jest lekko mroźnie? Czysta przyjemność!


Pozostało jeszcze ulubione kąpielisko mieszkańców Budapesztu – Lukács. W jego okolicy w XII wieku wybudowano łaźnię dla rycerzy mieszkających w zlokalizowanym niedaleko klasztorze. Od tamtego czasu wiele się tu zmieniło 😉 i obecnie miejsce to oferuje gościom możliwość korzystania z 8 basenów.

Darmowe noclegi i wejścia do SPA to tylko część atrakcji przewidzianych dla gości, którzy najbliższej zimy odwiedzą stolicę Węgier. Lotniczy partner promocji – linie Wizzair – proponują specjalne ceny biletów do tego niezwykłego miasta, a pozostali partnerzy takie usługi jak: Hop-on Hop-off (20%), rejsy po rzece (25 %) z Legenda Ltd., czy nawet Memento Park (30%) gdzie można zobaczyć gigantyczne posągi z mrocznych dekad.

Lista hoteli objętych promocją:

Corinthia Hotel Budapest
Le Meridien Budapest
Hilton Budapest
Sofitel Budapest
Atrium Fashion Hotel****
Hotel Castle Garden
Carat Boutique Hotel
Continental Hotel Budapest (Zara)
Hotel Zenit BUDAPEST Palace
K+K Hotel Opera
Mamaison Hotel Andrássy Budapest
Mamaison Residence Izabella Budapest
Boutique Hotel Budapest (Zara)
Soho Hotel
Novotel Budapest Congress
Novotel Budapest Centrum
Novotel Budapest Danube
Mercure Budapest Korona
Mercure Budapest Buda
Mercure Budapest Metropol
Mercure Budapest City Center
Hotel Nemzeti Budapest
Best Western Hotel Hungária
Danubius Health Spa Resort Margitsziget
Danubius Health Spa Resort Helia
Danubius Grand Hotel Margitsziget
Danubius Hotel Astoria
Danubius Hotel Gellért
Danubius Hotel Flamenco
Danubius Hotel Arena
Danubius Hotel Radisson Blu Béke
Hotel Budapest
Corvin Hotel
Hotel Benczúr
Hotel Casati Budapest
Hotel Kálvin House
Hotel Sissy
Kings Hotel
Prater Residence
Hotel Central Basilica
Hotel Fortuna Budapest
Hotel Erzsébet City Center
Mercure Budapest Duna
Hotel Ibis Budapest CITY
Hotel Ibis Budapest AERO
Hotel Ibis Budapest CENTRUM
Hotel Ibis Budapest HEROES SQUARE

LISTA KIERUNKÓW