W tym miesiącu i potem aż do połowy października zachęcamy do latania niemieckimi liniami Lufthansa z eSKY.pl. Kilka dni temu pisaliśmy o tym jak tanie są powrotne bilety lotnicze Lufthansy do zachodnioeuropejskich miast. Dziś wybierzmy się w rejs poza Europę, zgodnie z rozkładem i wyjątkowo atrakcyjnym cennikiem tego przewoźnika.

Gdy masz bilety lotnicze do Nowego Jorku, to miasto, które nigdy nie śpi stoi przed tobą otworem. Co tam można zobaczyć i przeżyć, pisaliśmy na naszym blogu ale to nie zmienia prostej zasady, że najlepiej samemu się przekonać – z Lufthansą już od 2089 złotych.

Ale „Wielkie Jabłko” to dopiero początek Stanów Zjednoczonych z punktu widzenia Europejczyka. Niektórzy twierdzą zresztą, że to najmniej amerykańskie z amerykańskich miast.

Tak czy inaczej zapraszamy do stolicy USA – Waszyngtonu, do którego z Lufthansą polecieć można od 2249 PLN.

Kto się znajdzie w centrum Dystryktu Kolumbii, bo tak nazywa się stołeczna część Waszyngtonu, od razu zwróci uwagę na położony w sercu miasta National Mall – duży, przestronny teren zielony z obeliskiem Pomnika Waszyngtona w punkcie centralnym. Turysta porusza się tam wzdłuż zielonego pasażu, przy którym po kolei może odwiedzić Pomnik Lincolna, Pomnik II Wojny Światowej, Pomnik Weteranów Wojny w Korei, Pomnik Weteranów Wojny w Wietnamie i Pomnik Alberta Einsteina.

Na południe od National Mall znajduje się Tidal Basin. Marcową atrakcją jest tu kwitnienie ozdobnych drzew wiśniowych, podarowanych przez Japończyków.

Obowiązkowym punktem w programie zwiedzania jest Archiwum Narodowe, w której zgromadzono historyczne dokumenty Stanów Zjednoczonych z Deklaracją Niepodległości, Konstytucją i Kartą Praw na czele.

Obok Mall zaprasza Instytut Smithsona do  Muzeum Historii Naturalnej, do National Air and Space Museum, Narodowego Muzeum Sztuki Afrykańskiej, National Museum of American History, National Museum of the American Indian i do wielu innych wystaw i galerii, które prowadzi.

Niedaleko jest też Narodowa Galeria Sztuki w Waszyngtonie. W pobliżu jest znany na całym świecie gmach Kapitolu, siedziba amerykańskiego Kongresu i atrakcja turystyczna sama w sobie.

Od Kapitolu warto wybrać się na spacer ulicą Pennsylvania Avenue, aby dotrzeć, po jej drugiej stronie, do Białego Domu, siedziby prezydenta Stanów Zjednoczonych, do którego wolnego wstępu nie ma, ale można sobie zrobić zdjęcie z gabinetem owalnym w tle.

Jeśli ktoś od poważnego, rozpolitykowanego Waszyngtonu woli nieco rozrywki i amerykańskiego luzu, to radzimy nieco dalszy wypad – do San Francisco. Bilety lotnicze do San Francisco dostępne są obecnie w promocji Lufthansy od 2449 PLN!


To miasto było kiedyś Mekką poszukiwaczy złota, potem hippisów, potem geniuszy technologicznych. Obecnie jest to mekka turystów. Jak wiadomo amerykańskie miasta nie oferują zwiedzającym zabytków w nadmiarze. Podobnie i San Francisco. Zaprasza za to na Most Golden Gate, do legendarnego więzienia Alcatraz, na Coit Tower, do przejażdżki tramwajami linowymi i do sławnej chińskiej dzielnicy – Chinatown.

Najbardziej pasujące do San Francisco słowo to „mieszanina”. Mieszają się tu bowiem zarówno style architektury, ludzie wszystkich ras świata, kultury, światopoglądy i orientacje. Niezwykle pomieszany jest tu także klimat, który potrafi zaserwować lodowaty podmuch wiatru w samym środku skwarnego letniego dnia.

Prawie jedna piąta powierzchni miasta to parki. Największy i najbardziej znany jest Golden Gate Park w pobliżu wybrzeża Pacyfiku. W parku warto zwrócić uwagę na takie miejsca jak Conservatory of Flowers, Japoński Ogród Herbaciany i Arboretum Strybing.

Ale San Francisco to przede wszystkim specyficzny styl życia, różniący się od większości amerykańskich miast. Unosi się tu duch swobody i wolnej ekspresji, który bystry obserwator szybko wyczuje.

Fot. (C) Creative Commons, Flickr – by Jim_W, JoshBerglund19, [lauren nelson], ground.zero, jondoeforty1, isapisa