Planes, Trains, and Automobilesphoto © 2010 H. Michael Miley | more info

.

Wygląda na to, że czeka nas kolejny rozdział dramatu pt. „Polskie Koleje”, tym razem odcinek wakacyjny. Rozkład jazdy znów się zmienia. Czeka nas zapewne kolejne zamieszanie i to w okresie szczytu wyjazdów urlopowych. Pociągów ma być, jak donoszą media, mniej niż dotychczas i mają jeździć wolniej. Cóż, a może zamiast stresować się i narzekać, warto skorzystać z samolotu, który nad morze leci tylko godzinę i z usług eSKY.pl – Internetowego Centrum Podróży, które oferuje tanie bilety lotnicze. Zwłaszcza, że porównanie cen przysparza tylko dodatkowego argumentu za drogą powietrzną.

Bardzo nieciekawie zapowiadają się wakacje na kolei na trasie Warszawa – Gdańsk. Jeździć ma na tej trasie jedynie jeden pociąg Intercity, inne zaś pociągi mogą podróżować nawet do 10 godzin! Spójrzmy na to:

To nie pomyłka. Jeden z pociągów rzeczywiście wyrusza z Warszawy rano, aby przybyć do odległego o nieco ponad 300 kilometrów Gdańska już prawie o zmroku. O połączeniach na zachodnie wybrzeże Bałtyku, czy z dalszych niż Warszawa miejscowości, np. w południowo-wschodniej Polsce litościwie nie wspominamy.

A jak to wygląda w eSKY.pl na stronie promocji biletów lotniczych? Co oferujemy wybierającym się na północ Polski?

Zacznijmy od trasy z Warszawy do Gdańska, w lipcu:

Jak widać ceny biletów schodzą do 69 PLN. Zaś w sierpniu takich połączeń, nawet za 68 PLN oferujemy znacznie więcej…

Zobaczmy jeszcze, jak kształtują się ceny przelotów do podszczecińskiego lotniska w Goleniowie, w lipcu:

I analogicznie – w sierpniu najtańszych połączeń na to lotnisko jest również więcej.

Gdy patrzymy na cenniki biletów kolejowych, Intercity i Eurocity, to widzimy, że ceny biletów lotniczych w okolice nadbałtyckie tego samego rzędu, nawet tańsze w wielu przypadkach.. O komforcie i szybkości podróży nawet nie wspominamy.

Zapraszamy 🙂