Już za kilka dni w Singapurze będzie świętowany nowy rok… po raz kolejny w tym roku 🙂 Małe macie szanse jeśli chcecie zdążyć na tę imprezę, ale w lutym mieszkańcy tego państwa-miasta będą witać Nowy Rok jeszcze raz – czwarty na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. Trwającą do 31 stycznia promocję Singapore Airlines można potraktować jako pretekst do podróży 😉 Loty do Azji Południowo-Wschodniej już od 3 464 zł. Podróż należy rozpocząć do połowy marca… zatem idealnie można ją odbyć w czasie singapurskiego sylwestra.


To jak to jest z tym Sylwestrem? Wszystko jest wynikiem tego, że 5 milionów mieszkańców Singapuru wyznaje 5 różnych religii ma aż 4 języki urzędowe, a poza nimi jest jeszcze wiele dialektów! Totalna różnorodność! A że każda z żyjących w tym państwie kultur ma prawo świętować kiedy i w jaki sposób chce stąd Nowy Rok obchodzony jest aż cztery razy… i za każdym razem bawią się wszyscy.

Pierwsza impreza ma miejsce w październiku –  święto Deepa Vali celebrują głównie hindusi. Potem, jak na całym świecie, jest obchodzony 1 stycznia, następnie 19 stycznia kiedy Malajowie cieszą się, gdyż nastał Hari Raya, świętowanie zamykają Chińczycy w połowie lutego.

Świętowanie Deepa Vali

Parada podczas chińskiego Nowego Roku

No tak, ale czy poza imprezą jest tam coś interesującego? I czy możliwy jest wypoczynek w najgęściej zaludnionym państwie świata? Oczywiście! Należy go szukać na wyspie Sentosa, dawniej nazywanej wyspą śmierci, gdyż uważano, że spoczywają tu zmarli piraci. Obecnie tu skupione jest rozrywkowe centrum miast.

Widok na wyspę Sentosa


Widok na wyspę Sentosa

Miłośnicy wesołych miasteczek pokochają tutejszy tematyczny park rozrywki Universal Studios, który podzielony jest aż na 7 stref tematycznych – od starożytnego Egiptu po animowany świat znany z kreskówki Madagaskar.

Universal Studios

Universal Studios

Jeżeli nie świat filmowy to może podwodny? Oceanarium Underwater World daje schronienie ponad 2 500 zwierząt reprezentujących 250 gatunków z różnych części świata. HITEM jest tu ponad stu metrowy tunel poprowadzony przez akwarium, dzięki temu obecne w nim osoby mają wrażenie, że znajdują się tuż obok morskich stworów… że za chwilę będą mogły je dotknąć.

Underwater World

Underwater World

Na wyspie są też wspaniałe plaże. Żółty piasek, zielonkawa woda… i szereg atrakcji dla osób lubiących aktywnie spędzać czas: kajaki, deski surfingowe. Dobra rada jest taka, by unikać plaży Siloso Beach, lepiej zapuścić się na mniej zaludnione Palawan Beach lub Tanjong Beach.

Palawan Beach


Tanjong Beach

Będąc na wyspie Santosa obowiązkowo trzeba zobaczyć wizytówkę miasta Merlion – hybrydę lwa i ryby, tu co prawda jest tylko kopia posągu (u ujścia rzeki Singapur), ale z jej tarasów widokowych można podziwiać całą wyspę.

Merlion

Merlion

Atrakcji na wyspie jest tak dużo, że jeden dzień to za mało, by skorzystać z nich wszystkich… A my jeszcze na koniec mamy propozycję na wieczór – Magical Sentosa czyli pokazy świateł. Efekt WOW! gwarantowany 🙂

Magical Sentosa

To tylko mały fragment Singapuru… w mieście do zobaczenia jest o wiele więcej. Zaczynając od starej dzielnicy kolonialnej z gmachami rządowymi, zabytkowymi kościołami i luksusowymi domami mieszkalnymi, przez szereg świątyń buddyjskich, taoistycznych, hinduistycznych i meczetów, aż po drapacze chmur.

Chcąc to wszystko zobaczyć można skorzystać z usług Singapore Airlines. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych linii lotniczych na świecie, nagradzana wielokrotnie za standard usług na pokładzie, bezpieczeństwo, punktualność i obsługę naziemną. Z Polski linie te latają z Warszawy, ale oferują dolot do Warszawy, z Gdańska, Poznania, Wrocławia, Katowic, Krakowa i Rzeszowa rejsami swoich partnerów– LOT lub Lufthansy.

Fot. (C) Creative Commons/Flickr: chooyutshing, chooyutshing, williamcho, Filan, lipjin, chooyutshing, weesen, chooyutshing, Wajahat Mahmood, DOM ROMERO, chooyutshing, Balaji Dutt, slimfat_joe.

LISTA KIERUNKÓW