Coraz częściej do Polaków dociera, że chociaż odpoczynek zorganizowany, grupowy, to wypoczynek zdecydowanie tańszy, to jednak podczas pobytu na wczasach, niekoniecznie najfajniej jest chodzić czy jeździć wszędzie całą grupą. Wielu z nas ma swoje upatrzone cele, miejsca, swój własny, niepowtarzalny program pobytu. Do realizacji tego programu nieodzowny bywa własny pojazd. Dobrze zorganizować go sobie jeszcze przed wylotem, lub przynajmniej zasięgnąć informacji, jak wypożyczyć np. dobre auto po przyzwoitej cenie.

Oto kilka wskazówek i rad. Nawet jeśli zasady te już znamy i wiemy o czym pamiętać i czego się wystrzegać, powtórzyć sobie nie zaszkodzi 😉

  • Warto spędzić przed wyjazdem nieco czasu w Internecie. To doskonały sposób, by porównać  ceny w Wypożyczalniach Samochodów.
  • Porównując oferty wypożyczalni, sprawdźmy, czy w cenę wypożyczenia wliczone jest ubezpieczenie od utraty lub zniszczenia samochodu. Czasem cena wypożyczenia samochodu może wydawać się atrakcyjna, bo nie obejmuje ubezpieczenia oraz innych opłat i podatków lokalnych.
  • Nie zaszkodzi sprawdzić, czy wypożyczalnia samochodów, nie stosuje limitu kilometrów, za którego przekroczenie zapłacimy dodatkowo.
  • Wypożyczalnie samochodów zlokalizowane na lotnisku, lub w jego pobliżu, mogą być droższe niż wypożyczalnie znajdujące się w pewnej odległości od lotniska (tu przydaje się dobry research internetowy). A jeśli już szukamy tańszej wypożyczalni dalej od portu lotniczego, to warto dowiedzieć się, czy nie ma możliwości dostarczenia auta pod lotnisko a potem odwiezienia po zakończeniu okresu wypożyczenia. Na silnie konkurencyjnym rynku takie usługi można dogadać indywidualnie.
  • Uwaga. Wypożyczalnie sugerowane przez biura podróży i zlokalizowane na terenie hoteli są z reguły droższe niż firmy działające poza rejonami ściśle turystycznymi.
  • Zasada w wypożyczalniach jest prosta. Im większe auto, tym droższe. Nawet jeśli cię stać na duże, to, jeśli poruszasz się głównie po terenach miejskich, mniejsze auto będzie praktyczniejsze.
  • Sprawdźmy również samochody innej klasy. Może być tak, że wypożyczalnia będzie posiadać dodatkowe samochody w pewnej klasie, które będą objęte specjalną zniżką tylko dla tej klasy.
  • Korzystajmy z kuponów promocyjnych uprawniających do zniżki, ale uważnie czytajmy informacje dotyczące wyjątków. Zawsze realizuj kupon uprawniający do zniżki bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji.
  • Pytajmy zawsze o specjalne promocje i zniżki. Nie zaszkodzi. Zawsze mogą mieć akurat ciekawe oferty.

fot. (C) Creative Commons/Flickr FaceMePLS