Relaxing in our Water Villaphoto © 2010 Sarah Ackerman | more info

Podczas jednej z ostatnich podróży, tym razem po Internecie, natknęliśmy się na informację, że wczesne, w opisywanym przypadku, zimowe jeszcze, rezerwowanie wakacji dobrze wpływa na zdrowie. Źródło tej publikacji jest angielskojęzyczne a chodzi, mówiąc w skrócie, o to, że dokonanie rezerwacji letniego wypoczynku już w styczniu bardzo korzystnie wpływa na samopoczucie. Perspektywa słonecznych wakacji za kilka miesięcy pomaga walczyć z zimową depresją a nawet stresem wywołanym długami po świętach 😉

Rezerwacja wakacji wcześniej ma zatem wiele zalet, nie tylko takich, które z miejsca nam przychodzą do głowy, jak np. niższe ceny, większy wybór ofert, dodatkowe atrakcje i gratisy, jak np. oferowane obecnie w eSKY.pl wycieczki City Tour w Turcji,  możliwość dokładniejszego sprawdzenia okolicy, do której się wybieramy i lepszego przygotowania do podróży.

Można właściwie całość korzyści wynikających z wczesnego rezerwowania pobytów wypoczynkowych sprowadzić do komfortu psychicznego.

Dają go bowiem zarówno niższe wydatki na wakacje, jak też możliwość wybierania z szerokiej gamy ofert a zwłaszcza świadomość, że mamy rzeczywiście w czym wybierać.

Także czas, którym dysponujemy na spokojne przygotowanie się do podróży, zaplanowanie ewentualnych dodatkowych atrakcji, daje sporo satysfakcji.
peaceful beaches of crystal clear watersphoto © 2009 dMap Travel Guide | more info

.

Chyba nie będzie przesadą twierdzenie, że w pewnym sensie nasz wypoczynek zaczyna się już po dokonaniu rezerwacji z wyprzedzeniem, i trwa w każdym momencie, gdy myślimy o naszych, „załatwionych” już wakacjach, gdy planujemy, dokąd pojedziemy, co zobaczymy, zwiedzimy oraz czego sobie nie będziemy odmawiać.

Just Relax at the Caribbeanphoto © 2009 dMap Travel Guide | more info

Idąc dalej tym tokiem myślenia, można zaryzykować twierdzenie, że same wakacje w ten sposób się niejako wydłużają…

…no może się trochę zagalopowaliśmy 😉

Mamy jednak graniczące z pewnością podejrzenie, że, gdy wcześniej sobie wszystko załatwimy, zarezerwujemy i o samą organizacyjną stronę wypoczynku przestajemy się już martwić, może nie samych wakacji mamy więcej, ale przyjemności – bez wątpienia.