Gdy myślimy o podróżach walentynkowych, w pierwszej kolejności przychodzą nam do głowy Paryż, Wenecja, Rzym, Londyn. W naszej walentynkowej promocji zabieramy was właśnie do tych miast, do znanych europejskich stolic. Ceny przelotów zaczynają się od 136 PLN. Miejsc pełnych romantycznego piękna na naszym kontynencie nie brakuje. Spójrzmy na kilka miejsc objętych naszą promocją oraz na inne propozycje na walentynkowe citybreaks

W naszej walentynkowej pro0mocji zapraszamy m. in. do Rzymu i na bilety lotnicze już od 136 PLN. Rzym, którybył na naszym blogu obecny wiele razy. Przypominamy jego wieczne piękno. Do Rzymu wybiera się wiosną zwykle wielu Polaków z powodu rocznic i pamięci o tych wielkich, którzy odeszli. W Ubiegłym roku zapraszaliśmy do wiecznego miasta na „Majówkę w miejskim stylu”.

Zapraszamy również do Paryża , miasta, które jest wyjątkowo częstym gościem na naszym blogu, czy też może raczej – my gościliśmy w mieście światła wielokrotnie, opisując jego główne atrakcje, zapraszając na zakupy, do Disneylandu, polecając go koneserom, i przy wielu, wielu, innych okazjach. Był na honorowym miejscu na liście pomysłów na naszą ubiegłoroczną „Majówkę w miejskim stylu”. Oferujemy przeloty do stolicy Francji już od 139 PLN.

Namawiamy też na wypad do czeskiej Pragi, do której zapraszaliśmy na Walentynki już w ubiegłym roku. W złotym mieście poznaliśmy już tez niejeden szlak. Warto wpaść tam jeszcze raz, zwłaszcza, że ceny połaczeń w eSKY.pl spadły do nawet 293 PLN.

A jakie są nasze mniej znane i typowe propozycje na Walentynki?

1. Sewilla, Hiszpania

Spacery ogrodami Alkazaru, uliczkami starych dzielnic, przechadzki nad brzegiem rzeki Gwadalkiwir. A przede wszystkim ciepło, którego w lutym tak nam brakuje w Polsce.

Polecamy w eSKY.pl bilety lotnicze do Sewilli i oczywiście hotele w Sewilli na każdą kieszeń.

2. Lublana, Słowenia

Miasto, które określa się jako tańszą, cichszą, mniej zatłoczoną, alternatywę dla Wiednia i Pragi. Można tu zwiedzać barokową architekturę, spacerować po krętych uliczkach, lub stanąć i podziwiać alpejski krajobraz na horyzoncie.

Nie ma wątpliwości, że poszukujący znajdzie w naszym serwisie bilety lotnicze do Lublany w niskich cenach. Warto także sprawdzić hotele w Lublanie z ciekawymi ofertami noclegowymi.

3. Bath, Wielka Brytania

Ta urocza, położona kilkadziesiąt kilometrów na zachód od Londynu miejscowość była scenerią powieści Jane Austen. Oprócz  historii i romantycznych klimatów oferuje także inne atrakcje, np. wspaniały ośrodek SPA.

Aby dotrzeć do Bath, najlepiej zaopatrzyć się w bilety lotnicze do Londynu, który może być też naszą bazą wypadową, gdyż ze stolicy kolejką tutaj dostać się nietrudno. Można też nocować na miejscu, bowiem hotele w Bath dostępne są w ofercie eSKY.pl.

4. Dijon, Francja

To miejsce nie tylko dla tych, którzy lubią pikanterię słynnej musztardy. W tym częściowo gotyckim jeszcze mieście, jest co zwiedzać i gdzie spacerować. Oczywiście nie unikniemy tu tematu kuchni francuskiej, za której stolicę Dijon uchodzi.

Oczywiście w eSKY.pl można znaleźć bilety lotnicze do Dijon, choć może lepszym pomysłem będzie przelot do Paryża i stamtąd wygodnym i szybkim pociągiem do miasta musztardy. Polecamy też hotele w Dijon w bogatym wyborze.

5. Mediolan, Włochy

Mediolan nie ma opinii najbardziej atrakcyjnego turystycznie miejsca we Włoszech, co dla osób które chciałyby spędzić czas z dala od fotografujących wszystko turystów może być argumentem. Innych argumentów też nie brakuje, bo miasto jest pełne elegancji, stare i piękne. To też jedno z ciekawszych w świecie miejsc do robienia zakupów…

Oczywiście hotele w Mediolanie oraz bilety lotnicze do Mediolanu dostępne są w serwisie eSKY.pl non-stop.

Fot. (C) Creative Commons/ Flickr – Metro Centric, Dan Kamminga, Riat, Ronnie Macdonald, aschaf, danielmoyle