Zastanawialiście się może jak daleko może sięgać ludzka fantazja? Nie? Gorąco do tego zachęcam, gdyż czasy w jakich przyszło nam żyć są po prostu idealne do tego typu obserwacji.
Najlepsze w tym wszystkim jest to, iż nie trzeba się specjalnie natrudzić, by odnaleźć modelowe wręcz przykłady naszej wrodzonej, ludzkiej kreatywności i pomysłowości. Jeden z nich możecie poznać już teraz…

Pewnie niejeden z was miał okazję obejrzeć przynajmniej raz w życiu francuską komedię zatytułowaną „Amelia”. Bez obaw! Nie będziemy się rozwodzić nad tą genialną skądinąd fabułą, gdyż to nie nasza specjalność. Naszą domeną są podróże, i to na tym polu chcemy przede wszystkim służyć  radą i pomocą. Film ten zawierał pewien niezwykle ciekawy, turystyczny wątek –  historię pewnego krasnala ogrodowego, który przy niewielkiej pomocy głównej bohaterki i zaprzyjaźnionej z nią stewardessy przemierzał najodleglejsze zakątki świata. Wydawałoby się, iż tego typu zdarzenia mają rację bytu tylko w filmowych scenariuszach. Okazuje się jednak, iż nie do końca zgadza się to z rzeczywistością.

Kilkanaście dni temu miałem okazję przekonać się o tym osobiście. Znalazłem bowiem artykuł, który opisywał nowo-powstałe biuro podróży specjalizujące się w organizowaniu wycieczek i wakacji dla… pluszowych maskotek.

Firma powstała za naszą południową granicą, w Czechach. Dzięki niej możesz wysłać utrudzonego zabawą i ciągłym tuleniem misia, lalkę, lub inną maskotkę, w niezapomnianą podróż po Pradze. Takie wakacje to wydatek rzędu 90 euro. Wystarczy wysłać pluszaka do czeskiej stolicy, a profesjonalny personel tego niecodziennego biura podróży zatroszczy się o to, aby nasza pociecha miała niezapomniane wakacje. W programie zapisano zwiedzanie wszystkich najciekawszych zabytków, połączone z opieką wykwalifikowanego pilota. Całość dokumentowana jest na płycie DVD i dostarczana właścicielowi pluszaka po zakończeniu urlopu. Dla bardziej wymagających klientów przygotowano specjalne, superwygodne pudełko, profesjonalny masaż, czy możliwość indywidualnego skomponowania trasy wyjazdu. Niebawem oferta zostanie rozszerzona o inne europejskie miasta, takie jak: Budapeszt, Bratysława, Monachium czy Berlin.

Zaplanowanie takiego urlopu pluszakom to doskonały sposób na odwdzięczenie się za lata wiernej służby, jaką pełniły u naszego boku podczas snu, w chwilach smutku oraz radości. Jeśli macie odrobinę chęci, i trochę gotówki, możecie podarować waszym misiom i lalkom podróż, której nie zapomną do końca swych pluszowych dni. Czy tak można? Czy to aby nie przesada? Czy warto? Na te pytania musicie odpowiedzieć sami. Jedno jest pewne – trzeba mieć fantazję 😉

__________________________________________________________

Fot. (C) Creative Commons/Flickr: laura padgett, nikoretro, craigemorsels.

LISTA KIERUNKÓW