Po wakacjach trzeba odpocząć 😉 Najlepiej w jakimś odznaczającym się szczególną urodą miejscu lub tam, gdzie gromadzą się ludzie, bo jesień to także czas spotkań. wybraliśmy kilka takich miejsc – pomysłów na jesienną eskapadę. Jeśli macie inne propozycje – śmiało, zapraszamy…

1. Szwajcaria – no tak, zapraszamy tam nie tylko dlatego, że akurat mamy promocję „Odkryj Szwajcarię” w eSKY.pl, lecz również z tego względu, że góry, szwajcarskie krajobrazy to zawsze dobry pomysł na jesienną podróż.

2. Dublin w Irlandii to ciekawe miejsce o każdej porze roku. Jesienią, oprócz zabytków i pubów, poleca się tu paradę Pooka’s Labyrinth w dzień Halloween. W końcu ta tradycja stąd się wywodzi. eSKY.pl oczywiście oferuje bilety lotnicze do Dublina w szerokim wyborze.

3. Amerykański stan Virginia. Jesienią tutejsze łagodne wzniesienia wraz ze zmieniającymi kolory lasami tworzą krajobrazy zaliczane do najpiękniejszych widoków na świecie. Dojechać tu można z wielu miast wschodniego wybrzeża, do których kursują linie lotnicze. My polecamy bilety lotnicze do Nowego Jorku, gdyż warto kontemplację przyrody połączyć z wizytą w światowej metropolii.

4. Monachium i oczywiście Oktoberfest, który już trwa. Zabawa przednia, piwo wyśmienite, ludzie mili. Czego więcej chcieć, aby miło powitać jesień. Aha, potrzeba jeszcze czegoś i my to mamy – to bilety lotnicze do Monachium.

5. New Forest w południowo-wschodniej Anglii. Wbrew nazwie las ten jest stary i stanowi właściwie jedyną pozostałość po puszczach pokrywających kiedyś Wyspy Brytyjskie. Doskonałe miejsce na  uspokajający wypad z Londynu. A bilety lotnicze do Londynu oczywiście mamy – do wyboru.

6. Dolina Douro, Portugalia. Miejsce to jest niezwykle malownicze, otoczone górami, na zboczach których, na tarasach uprawia sie winorośl. Na przełomie września i października można miejscowym pomóc w tradycyjnym, rzadko już na świecie spotykanym wyciskaniu winogron – przez udeptywanie. Podróż w to miejsce należy rozpocząć, kupując w eSKY.pl bilety lotnicze do Lizbony a potem w głąb Portugalii.

7. Wielki Kanion Xihai w Chinach. Na koniec naszej listy zapraszamy do miejsca mniej znanego europejczykom, ale słynącego z urody nie ustępującej temu najsłynniejszemu – Kanionowi Kolorado w USA. Położony jest w zachodniej części parku krajobrazowego Huangshan. Tutejsze pionowe ściany porastają drzewa, które jesienią zmieniają kolor, co zmienia i tak niezwykły krajobraz w prawdziwą bajkę. Dostać się tu można, kupując bilety lotnicze do Chin, najlepiej do Szanghaju.

Fot. (C) Creative Commons, Flickr, fivaz, UggBoy♥UggGirl [ PHOTO // WORLD // TRAVEL ], Team Traveller, uLe @ Dortmund, ome Chalkie_CC, paul (dex), Bernt Rostad