Le marché de Noël européen au Trocadéro (Paris)photo © 2009 Jean-Pierre Dalbéra | more info (via: Wylio)

.

Polski sposób na święta jest, jak wiadomo, domowy-rodzinny. Wyjazdy do ciekawych miejsc na święta Bożego Narodzenia nie są jeszcze popularne. Ale przecież można wyjechać całą rodziną i połączyć tradycję świąt w groni najbliższych i przyjemnościami podróży. A zatem, dokąd naprawdę warto wybrać się w ten grudniowy czas?

1. Paryż

Tego miasta nie może zabraknąć na naszej liście. Nie tylko dlatego, że akurat w promocji Air France mamy niezwykle tanio bilety lotnicze do Paryża, oraz atrakcyjny konkurs w, którym zgarnąć można wejściówki do Disneylandu pod miastem światła. O atrakcjach Paryża pisaliśmy wielokrotnie, tak samo jak o Disneylandzie.

2. Laponia, Finlandia

Można pojechać do oficjalnej rezydencji Mikołaja Yolopukki w Rovaniemi. Gdyby był zajęty a On w grudniu JEST ZAJĘTY 😉 nie zaszkodzi wiedzieć, że jego zastępca rezyduje w pobliskim Kuusamo, znanym skądinąd kibicom skoków narciarskich. A bilety lotnicze do Kuusamo są dostępne w korzystnej cenie w eSKY.pl.

Santa's homephoto © 2007 undeadbit | more info (via: Wylio)

.

3. Granada, Hiszpania

To znane turystom na świecie miasto oferuje zgoła nieoczekiwane zimowe atrakcje. Leży np. u podnóża wysokiego pasma Sierra Nevada, które zimą zamienia się w raj dla narciarzy. Podczas świąt godne uwagi są barwne, radosne, procesje uliczne, przypominające bardziej karnawał niż Boże Narodzenie. Amatorom takiego wyjazdu polecamy tanie bilety lotnicze do Malagi, która leży niedaleko.

Villancicosphoto © 2009 Rafael Tovar | more info (via: Wylio)

.

4. Nowy Jork, Stany Zjednoczone

Tu warto pojechać jeszcze trochę przed świętami, bo takich zakupów to nie ma chyba nigdzie na świecie. I zostać do Nowego Roku, aby wraz z dziesiątkami tysięcy ludzi powitać go na słynnym Times Square. Bilety lotnicze do Nowego Jorku mamy w eSKY.pl zawsze w dobrych cenach.

Christmas tree outside New York Stock Exchangephoto © 2003 Alistair McMillan | more info (via: Wylio)

.

5. Edynburg, Szkocja

W tym mieście święta spędzić można w zabytkowym, średniowiecznym otoczeniu, wśród niezliczonych koncertów, imprez, pokazów. Tanie bilety lotnicze do Edynburga oferujemy oczywiście w serwisie eSKY.pl.

winter wonderlandphoto © 2006 Katherine | more info (via: Wylio)

.

6. Praga, Czechy

Praga jest dobra na każdą porę roku i na każdą okazję. Tradycje świąteczne naszych południowych sąsiadów, np. szopki w zabytkowych kościołach, nie różnią się bardzo od naszych, zatem możemy poczuć się swojsko. I to w jednym z najpięknejszych miast świata, a którego atrakcjach pisaliśmy na naszym blogu. Do Czech latamy oczywiście. Tanie bilety lotnicze do Pragi oferują Czech Airlines.

IMGP4168_vphoto © 2007 Priit Tammets | more info (via: Wylio)

.

7. Rzym, Włochy

Jedna z oczywistych oczywistości, jeśli chodzi o świąteczne wyjazdy. Miasto piękne. Pasterka w bazylice św. Piotra. Święta uroczyste więc i ciepłe, bo Rzymianie umieją się też w ten radosny czas świetnie bawić. Polecamy jak najbardziej bilety lotnicze do Rzymu w eSKY.pl.

DSC_0311photo © 2009 Patricia Feaster | more info (via: Wylio)

LISTA KIERUNKÓW