'Where Do You Want To Go Today?' photo (c) 2011, Rabun - license: http://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

Pisząc już niejednokrotnie o nowych stronach eSKY.pl – Internetowego Centrum Podróży, zwracamy uwagę, że wyszukiwarki, aczkolwiek stanowiące centralny punkt zainteresowania planujących podróż, nie są jedynym sposobem znajdowania najlepszych ofert. Nowości w naszym serwisie to w dużym stopniu alternatywne wobec okienka wyszukiwarki udogodnienia i sposoby znajdowania połączeń. Należą do nich strony kierunkowe wylotów z danego miasta, przelotów do wybranego miasta oraz zestawienia połączeń „od… do…”, którym się dziś przyjrzymy.

Zacznijmy od strony podającej listę wylotów z danego miasta, np. Rzeszowa

Loty z Rzeszowa

Kliknięcie w pozycję na liście przenosi nas do przez wyszukiwarkę do strony połączeń, gdzie można zarezerwować bilety. Zmiana pozycji w menu miesięcy, np. z sierpnia na październik, pokazuje nową listę połączeń na inny miesiąc z innymi cenami itd.

Analogicznie podobne rozkłady podają strony wylotów z innych miast – z Poznania, Katowic, Warszawy i innych polskich, jak również zagranicznych miast, np. Berlina czy Madrytu.

Strony prezentujące połączenia do wybranego miasta wyglądają całkiem podobnie, podając listę lotów z różnych miejsc do np. Nowego Jorku:

Loty do Nowego Jorku

Jak widać oprócz listy połączeń mamy na tej stronie również sugestie noclegów w Nowym Jorku.

Kolejne udogodnienie dla planujących podróż to strony prezentujące listę połączeń z wybranego miasta do wybranego miasta:

Loty z Krakowa do Barcelony

Na stronach tego rodzaju można również dowiedzieć się więcej, np o samym mieście i o jego lotniskach: