Londyn – o tym mieście można napisać wiele i długo rozmawiać. Ma tyle twarzy. Próbowaliśmy kilka z nich pokazać na naszym blogu, opowiadając o jego atrakcjach,  zapraszając do wydarzeń artystycznych i kulturalnych w Londynie, czy udzielając praktycznych porad, jak się po tym miejskim molochu poruszać. Oczywiście udało nam się o tej metropolii opowiedzieć tylko częściowo. Może wy nam opowiecie więcej, zwłaszcza po tym, jak zdobędziecie bilety lotnicze (plus niespodzianki) w promocji British Airways, która rozpoczęła się w eSKY.pl – Internetowym Centrum Podróży.

Ta niespodzianka to dwadzieścia bonów na zakupy w Marks & Spencer o wartości 20 PLN dla osób dokonujących rezerwacji w ramach promocji.

Oczywiście nie tylko zakupy, jeśli to nawet Marks & Spencer, kuszą tej jesieni w Londynie.

Nie możemy oczywiście wymienić wszystkich wydarzeń, więc tak, wybierając na chybił trafił wskazujemy na październikową (od 10. do 12.) wystawę The Restaurant Show 2011 w Earls Court dla miłośników dobrej kuchni, z udziałem sław kucharskich i wspaniałym targiem jedzenia. Równocześnie również w Earls Court odbywać się będą targi wina – Cape Wine Europe 2011, zatem amatorzy rozkoszy podniebienia mają szansę znaleźć się w siódmym niebie.

Kto chciałby zobaczyć, jak tańczą mistrzowie tańców towarzyskich w Londynie, powinien 13. października znaleźć się w Royal Albert Hall na mistrzostwach International Ballroom Dancing Championship z udziałem kilkuset profesjonalnych i amatorskich tancerzy.

Głośno będzie z całą pewnością podczas bębniarskiego festiwalu London Drum Show 2011 w hali Olympia, w dniach 15. i 16 października. Z pewnością ciszej nieco będzie podczas pokazu bohaterów kreskówek Disneya na lodzie czyli Disney On Ice w hali O2 Arena – pokazy w dniach 20-23 października. W tej samej hali kilka dni później wystąpi Britney Spears.

W listopadzie warto być na Bonfire Night, tradycyjnej pełnej fajerwerków i innych pokazów fieście londyńskiej – 5. listopada. W całym mieście pełno jest wydarzeń związanych z modą, także targi kuchni, podróżnicze, w tym dotyczące luksusowych wakacji. Dzije się mnóstwo. My wybieramy jeszcze tylko Top Gear Live, pokazy tego wszystkiego, co zobaczyć można w słynnym programie telewizyjnym, na żywo w centrum London Excel, w dniach 24-27 listopada.

Aż do stycznia można pójść do London Hampton Court Palace na pokazy gotowania na żywo potraw z epoki Tudorów. Albo do Pałacu Kensington, który zamieniono w bajkową scenografię. Lub też na pokazy ruchomych dinozaurów naturalnej wielkości (ruchomych, bo to roboty) do O2 Arena.

W promocji British Airways oferujemy bilety lotnicze do Londynu w Warszawy od 300 PLN, w jedną stronę oraz od 710 PLN w obie strony. Cena biletu w klasie ekonomicznej, Euro Traveller-  zawiera wszystkie podatki, opłaty lotniskowe, paliwowe oprócz ceny za wystawienie biletu.

Sprzedaż biletów w promocji rozpoczęła się 1. października 2011  i potrwa do 23. października 2011 roku. Promocja dotyczy wylotów od 31. października 2011 do 31. marca 2012.

Fot. (C) Creative Commons, Flickr – malias, Matt From London, Theme Park Mom, damo1977,  http://heatherbuckley.co.uk