Wiemy już… prawie wszystko! Poznaliśmy 2 z 3 rywali Polaków w grupie E finałów piłkarskich Mistrzostw Europy. Wiemy też, gdzie nasza drużyna rozegra swoje mecze. Ponadto uruchomiony został już oficjalny system sprzedaży biletów. Nie pozostaje nam nic innego, tylko zebrać wszystkie informacje w jednym miejscu i podzielić się nimi. Zobaczcie, co należy wiedzieć o organizacji podróży na mecze Polaków na Euro 2020!

Jak kupić bilety na mecze i zarezerwować loty na Euro 2020?

Gdzie kupić bilety na mecze Euro 2020?

Kibice, dla których Euro 2020 nie jest pierwszym turniejem piłkarskim na pewno wiedzą, w jaki sposób należy zarezerwować i zakupić bilety na turniej finałowy. Tej wiedzy nigdy jednak za wiele, więc warto przypomnieć sobie, w jaki sposób rozprowadzane są wejściówki na mecze. Tak jak w przypadku poprzednich edycji Mistrzostw Europy oraz organizowanych przez FIFA Mistrzostw Świata dystrybucja biletów odbywa się za pomocą specjalnego systemu internetowego. Na stronie UEFA należy wybrać preferowane mecze i… poczekać na losowanie. Uwaga! UEFA zezwala na ubieganie się o maksymalnie 4 bilety na jeden mecz. Zgłoszenia można przesyłać do 18 grudnia 2019 do godziny 14.

©iStock

©iStock

Strona UEFA informuje, że wszystkie zgłoszenia zostaną rozpatrzone do końca stycznia 2020 i wtedy wszyscy chętni zostaną poinformowani o wyniku losowania. Wylosowane bilety będzie trzeba jak najszybciej opłacić, w przeciwnym wypadku przepadną. W przypadku wyboru opcji „follow my team” należy zapłacić za wszystkie wylosowane wejściówki. Za opłacone bilety na mecze, jeśli nie zagra w nich Polska, bo Biało-Czerwoni odpadną we wcześniejszej fazie mistrzostw, organizatorzy zwrócą pieniądze.

Grafton Street w Dublinie ©iStock

Grafton Street w Dublinie ©iStock

Ile kosztują bilety? Za wejściówki na mecze fazy grupowej zapłacimy: 50 euro (bilet kategorii 3, miejsca za bramkami), 125 euro (kategoria 2; miejsca w narożnikach stadionu) lub 185 euro (kategoria 1; miejsca na trybunie głównej i przeciwległej do głównej). Tyle samo zapłacimy także za bilety na mecze 1/8 finału. Od ćwierćfinału ceny rosną i kształtują się następująco:

 • ćwierćfinał: 75 euro (kategoria 3), 145 euro (kategoria 2), 225 euro (kategoria 1),
 • półfinał: 195 euro (kategoria 3), 345 euro (kategoria 2), 595 euro (kategoria 1),
 • finał: 295 euro (kategoria 3), 595 euro (kategoria 2), 945 euro (kategoria 1).

W przypadku biletów na półfinały i finał istnieje opcja otrzymania wejściówek 3. kategorii w specjalnej cenie 95 euro. Dostęp do nich będzie ściśle limitowany i jedynie pierwsi chętni otrzymają możliwość zakupu biletów w tej cenie.

Panorama Bilbao ©iStock

Panorama Bilbao ©iStock

Jak dotrzeć do Dublina i Bilbao na mecze Polaków?

Jak wygląda rozpiska meczów Polaków? Zaczynamy czwartego dnia mistrzostw – 15 czerwca o 17:00 meczem na Aviva Stadium w Dublinie z… rywalem, którego poznamy dopiero w marcu po zakończeniu baraży dla zespołów z tzw. ścieżki B. W praktyce będzie to ktoś z grona: Bośnia i Hercegowina, Irlandia, Irlandia Północna lub Słowacja. Pięć dni później, 20 czerwca o 21:00 spotykamy się na stadionie San Mames w baskijskim Bilbao z gospodarzami, czyli Hiszpanią. Rozgrywki grupowe Euro 2020 zakończy mecz z reprezentacją Szwecji 24 czerwca (godz. 17:00) znów na stadionie w Dublinie.

Sandymount i Aviva Stadium w Dublinie ©iStock

Sandymount i Aviva Stadium w Dublinie ©iStock

Kibice wybierający się na mecze Polaków mają więc dwie możliwości – albo wybrać jedno lub dwa spotkania w Dublinie, czy też sam mecz z Hiszpanią w Bilbao albo zaplanować prawdziwy eurotrip i podążać za naszymi Orłami do Irlandii, a następnie do Hiszpanii, by na koniec wrócić na Zieloną Wyspę. Jak zorganizować taką podróż na Euro 2020?

Widok na Bilbao i stadion San Mames ©iStock

Widok na Bilbao i stadion San Mames ©iStock

W przypadku Dublina znalezienie wygodnego połączenia w rozsądnej cenie nie będzie trudne. Do stolicy Irlandii dolecimy ze wszystkich większych lotnisk w Polsce. Ceny biletów do Dublina w czerwcu wahają się między 300 a 600 złotych (sprawdź loty do Dublina z: Warszawy, Gdańska, Katowic i Krakowa). Zdecydowanie mniej komfortowe warunki będą mieli kibice, którzy zdecydują się jedynie na zobaczenie meczu Hiszpania – Polska. Podróżując z Polski, fani naszej reprezentacji muszą liczyć się z co najmniej jedną przesiadką w trakcie trwającej nieraz cały dzień podróży. To także odbija się na cenie biletów lotniczych do Bilbao – taka podróż to koszt rzędu 900 – 1200 złotych (sprawdź loty do Bilbao z Warszawy, warto też sprawdzić połączenia Praga – Bilbao i Berlin – Bilbao). Ułatwioną sprawę mają z kolei osoby, które postanowią podróżować za naszą drużyną, ponieważ istnieje bezpośrednie połączenie lotnicze między Dublinem a Bilbao. Taka wyprawa kosztuje co najmniej 700 złotych.

Mamy najlepsze oferty lotów i hoteli w Dublinie
Muzeum Guggenheima i Bilbao nocą ©iStock

Muzeum Guggenheima i Bilbao nocą ©iStock

Kiedy rezerwować bilety do Dublina i Bilbao?

Odpowiedź jest prosta: jak najszybciej! Niestety linie lotnicze nie ułatwiają nam sprawy, ponieważ obecnie tylko część z nich posiada rozkłady na miesiące wiosenne i letnie. Niemniej jednak warto zauważyć, że średnia cena biletów na trasach z Polski do Dublina, z Polski do Bilbao oraz w przypadku opcji „follow my team” wzrasta, im bliżej jest do terminu wylotu.

Mamy najlepsze oferty lotów i hoteli w Bilbao

Planując podróż, należy pamiętać, że ceny biletów lotniczych zmieniają się dynamicznie i to w zależności od zapotrzebowania. Lepiej zatem nie zwlekać z rezerwacją biletów lotniczych oraz noclegów, gdy już będziemy wiedzieć, na które mecze się wybierzemy.

Noclegi w Dublinie i Bilbao: ceny, kiedy rezerwować?

Bilety lotnicze w dobrej cenie to nie wszystko. Ważne, by odpowiednio wcześnie zarezerwować noclegi w Dublinie i Bilbao. Z doświadczenia wiemy, że w przypadku dużych imprez, takich jak właśnie Euro 2020 koszt noclegu w ich trakcie znacznie wzrasta. Niestety i w tym przypadku trzeba się liczyć ze sporym wzrostem cen, dlatego też i w przypadku rezerwacji hoteli należy zrobić to jak najszybciej możliwe i nie zwlekać z podjęciem decyzji.

Dublin z perspektywy rzeki Liffey ©iStock

Dublin z perspektywy rzeki Liffey ©iStock

Ile zapłacimy za noclegi w Dublinie? Na szczęście stolica Irlandii jest całkiem przyzwoitym cenowo miastem i można znaleźć hostele, gdzie za 2 noce zapłacimy już ok. 150 złotych. W przypadku noclegów w hotelach lub wynajmu apartamentów trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu 600-700 złotych za 2 noce. Ceny noclegów w Bilbao niestety kształtują się znacznie gorzej, bowiem dwudniowy pobyt w hostelu to koszt rzędu 1600 zł a za 2 noce w hotelu trzeba zapłacić co najmniej 2100 zł.

Lotnisko w Dublinie ©iStock

Lotnisko w Dublinie ©iStock

Co dalej?

Jeśli polscy piłkarze wyjdą z grupy (dzięki wygraniu grupy, zajęciu w niej 2. miejsca lub 3. pod warunkiem załapania się do grona 4 najlepszych drużyn z trzecich miejsc) czekają ich dalsze podróże. Prześledźmy wszelkie możliwe scenariusze:

 • Polacy wygrywają grupę E
  W przypadku wygrania grupy E, Biało-Czerwonych czeka podróż do Glasgow na mecz 1/8 finału (30 czerwca), a ich przeciwnikiem będzie drużyna z 3. miejsca z grupy A, B, C lub D. Po wygraniu tego spotkania Polacy pojadą do Rzymu, by spotkać się w ćwierćfinale (4 lipca) ze zwycięzcą meczu pomiędzy zwycięzcą grupy D a drugą drużyną grupy F.
 • Polacy zajmują drugie miejsce w grupie E
  W przypadku zajęcia 2. miejsca w grupie E Biało-Czerwoni spotkają się w 1/8 finału w Kopenhadze z 2. drużyną z grupy D, a mecz odbędzie się 29 czerwca. W przypadku wygranej Polaków czeka wyprawa na ćwierćfinał do Sankt Petersburga – spotkanie ze zwycięzcą meczu pomiędzy 1. zespołem z grupy F a 3. drużyną z grupy A, B lub C odbędzie się 3 lipca.
 • Polacy zajmują 3. miejsce w grupie E i wychodzą z grupy
  W przypadku, jeśli zajęcie 3. miejsca w grupie E da awans i tę pozycję zajmie polska drużyna na koniec rozgrywek grupowych, nasi piłkarze będą musieli wsiąść w samolot do Budapesztu, gdzie 28 czerwca na Puskás Aréna spotkają się ze zwycięzcą grupy C. Po wygraniu tego meczu czeka ich jeszcze dalsza podróż na wschód – aż do Baku i mecz ćwierćfinałowy ze zwycięzcą meczu między drużynami z 2. miejsc w grupach A i B (4 lipca).
Wembley z lotu ptaka ©iStock

Wembley z lotu ptaka ©iStock

A później wszystko stanie się proste! Półfinały i finał Euro 2020 rozegrane zostaną w Londynie. Czy mamy szansę na dotarcie do tego etapu rozgrywek? My wierzymy, że przy odrobinie szczęścia i dobrej formie Roberta Lewandowskiego oraz kolegów zobaczymy drużynę Jerzego Brzęczka w lipcu na murawie słynnego Wembley! Tymczasem pozostaje nam trzymać kciuki za udane wiosenne przygotowania reprezentacji podczas meczów towarzyskich.

Mamy najlepsze oferty lotów i hoteli w Londynie