W jaki sposób planujecie i rezerwujecie swoje podróże? Według specjalistów z firmy Cisco powinniście coraz częściej w tym celu wykorzystywać urządzenia mobilne. Szacunki zakładają, że w 2020 roku aż 89 % mieszkańców Polski będzie korzystało ze smartfonów i łatwo dostępnego internetu mobilnego. Co to oznacza? Że Polacy coraz częściej będą korzystać z aplikacji mobilnych do rezerwacji lotów, hoteli i organizowania swoich wyjazdów.

Nadal wolicie wyszukiwać opcje i zakładać rezerwacje w tradycyjny sposób? Sprawdźcie dlaczego warto zmienić przyzwyczajenia i spróbować rozwiązań mobilnych!

Dlaczego warto rezerwować przez aplikację

Aplikacje mobilne są bezpłatne

Większość dostępnych na rynku turystycznych aplikacji mobilnych jest bezpłatna. To oznacza, że za pobranie i korzystanie z nich nic nie zapłacimy! To dodatkowa zachęta dla osób, które lubią przetestować nowe rozwiązania i na tej podstawie podjąć decyzję. Ponadto często użytkownicy aplikacji otrzymują specjalne oferty czy rabaty. Najpopularniejsze i najlepsze apki są dostępne w wersjach zarówno na Androida, jak i na iOS, dzięki czemu pobranie i korzystanie nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Rezerwujesz kiedy i gdzie chcesz

Aplikacje dają wam dostęp do aktualizowanych na bieżąco ofert podróży w każdym miejscu na świecie (o ile macie tam dostęp do internetu 😊). Co to oznacza? W dowolnej chwili jesteście w stanie znaleźć i zarezerwować bilety na dowolny dostępny lot, czy też zarezerwować pobyt w hotelu. Bez względu na to, co w danym momencie robicie – jedziecie autobusem, stoicie w korku, czy czekacie aż zaparzy wam się kawa w pracy. Aplikacje korzystają, podobnie jak tradycyjne wersje serwisów, z technologii zapewniających bezpieczeństwo transakcji (w tym szyfrowanych protokołów przesyłania danych), więc nie trzeba się obawiać o wycieki danych. Warto jednak upewnić się, czy posiadana aplikacja spełnia normy i standardy bezpieczeństwa zapewniane przez metody, np. 3-D Secure czy PCI DSS.

Dostajesz informacje o promocjach

Co jeszcze daje aplikacja? Wykorzystując opcję wysyłki powiadomień (tzw. mobile push), poinformuje was o nowościach, najkorzytniejszych ofertach, promocjach i cenowych hitach. Informacje wysyłane są na bieżąco, więc smartfon wyposażony w takie narzędzie dosłownie staje się podręcznym łowcą okazji. Mało tego, wybrane okazje cenowe w łatwy sposób mozna porównać z innymi ofertami podróży. Dzięki temu upewnicie się, że wybrana okazja jest najkoprzystniejsza.

Zrobisz to w prosty sposób

Czy rezerwacja w aplikacji mobilnej jest trudniejsza niż na laptopie? Nie, wręcz przeciwnie! Ze względu na to, że ekran smartfonu jest znacznie mniejszy niż ekran komputera, ilość wyświetlanych informacji jest mniejsza i aplikacja wymaga łatwiejszej nawigacji. Dlatego też projektanci dbają o to, aby były one proste i czytelne. Zgodnie z tą zasadą proces wyszukania, a później rezerwacji jest uproszczony i wystarczy tylko kilka kliknięć, by zorganizować całą podróż.

Masz wszystkie opcje w jednym miejscu

Aplikacje mobilne mimo swojej uproszczonej formy zazwyczaj posiadają pełną funkcjonalność serwisów turystycznych. Dzięki temu w jednym miejscu otrzymujecie możliwość wykupienia pełnego zestawu usług turystycznych, np. zarezerwujecie hotel, kupicie bilet lotniczy, wypożyczycie samochód, zamówicie transfer lub ubezpieczycie swoją podróż. Mało tego, mimo uproszczonej nawigacji, aplikacje przeważnie posiadają te same możliwości filtrowania wyników wyszukiwania, co klasyczne wersje serwisów internetowych. Dzięki temu macie pewność, że nie tylko zorganizujecie całą podróż, ale też znajdziecie dokładnie to, czego potrzebujecie!

Chcecie sprawdzić, jak działa taka aplikacja mobilna? Sprawdźcie apkę eSky!