kitzbuehel_alpsphoto © 2006 Mahmut | more info (via: Wylio)

Darmowy, pełny dostęp do stoków przez tydzień – brzmi dla narciarza jak bajka. Oczywiście wziąć udział w tej bajce można pod pewnymi warunkami, rezerwując tygodniowy nocleg w ośrodku narciarskim, na początku lub pod koniec sezonu. Warto jednak, bo grupa, np. rodzina, zaoszczędzić może nawet kilkaset euro. Jeśli dołączymy do tego tanie bilety lotnicze w eSKY.pl, np. dostępne w promocyjnych cenach przeloty LOT Charters do Werony i Grenoble, to cena alpejskiego wypadu zaczyna wyglądać bardzo atrakcyjnie.

Tygodniowy skipass w Alpach to wydatek ok. 200 euro. Jeśli wyjeżdżamy rodzinnie z dwojgiem dzieci, to za samo śnieżne szaleństwo zapłacimy mniej więcej 800 euro. To są pieniądze, które zostają nam w kieszeni, gdy zdecydujemy się na ofertę free-skipass.
Cross country skiingphoto © 2007 Sergio | more info (via: Wylio)

We włoskich Dolomitach atrakcje te już właśnie trwają i tygodnie free skipass kończą się 19. grudnia. Następne promocje – w marcu, warto być może zawczasu zarezerwować bilety i noclegi.

Jednak wciąż jest chwila na rezerwacje w południowo-tyrolskim ośrodku Klausberg i Speikboden, gdzie, jak podaje „Newsweek”, tydzień free-skipass trwa do 23. grudnia. Polecamy oczywiście bilety lotnicze do Innsbrucku.

Również w Austrii, w ośrodku Riffelsee i na położonym w pobliżu lodowcu Pitztal, z oferty free skipass skorzystać będzie można również w styczniu – od 8. do 29.

Podobne oferty spotkać można w Bad Kleinkirchheim w Karyntii oraz w znanym Kitzbühel, gdzie z darmowego szusowania, połączonego z noclegami korzystać można aż do 2. lutego.