Year of the Tiger 2010, Chinese New Yearphoto © 2010 Beverly | more info (via: Wylio).

Ostatnie dni roku to zwyczajowo czas podsumowań. Wprawdzie blog eSKY.pl nie istnieje jeszcze nawet od pełnego roku, to jednak doczekał się sporej grupy regularnych i wiernych czytelników. Mamy też już na koncie sporo postów, które cieszyły się dużą popularnością w polskim internecie i były szeroko komentowane. Czym więc żyliśmy od początku marca, czyli od dnia narodzin bloga?

Serca tysięcy naszych czytelników podbiła w stopniu szczególnym jedna z naszych podróżniczych list przebojów, czyli wpis „10 najbardziej izolowanych miejsc na ziemi„. Okazało się, że bardzo wiele osób marzy o wyrwaniu się do jednego z ukazanych tam odludnych i odległych miejsc na Ziemi.

Lubimy miejsca odludne, ale masowo odwiedzana przez turystów Barcelona cieszy się u nas równie dużą popularnością. Wpis pt. „”Lista przebojów: 10 największych atrakcji Barcelony” jest drugi na liście najczęściej czytanych na blogu eSKY.pl. Bilety lotnicze do Barcelony oferujemy bardzo często w atrakcyjnych promocjach, więc łatwo u nas połączyć przyjemne, czyli wypad do stolicy Katalonii z pożytecznym a raczej wyjątkowo tanim, czyli połączeniami za niewielkie pieniądze.

Społeczność eSKY.pl to także miłośnicy latania samego w sobie. Nie dziwi więc duża popularność wpisu-galerii „Latanie to przyjemność, także dla oka. Zdjęcia, które w nim pokazaliśmy, niekoniecznie związane z lotnictwem pasażerskim, robią wrażenie.

Mieliśmy również chwile podszytej humerem satysfakcji. Np. gdy okazało się, że Jeden z serwisów z naszej branży zapatrzył się na nas do tego stopnia, że nie tylko powielił nasze rozwiązania, ale wręcz skierował na swoich stronach klientów prosto do naszego Call Center – numer 801 420 303. Cieszyliśmy się tym w licznie komentowanym wpisie „eSKY.pl wzorem dla innych 😉„. I post ten znajduje się w ścisłej czołówce najczęściej czytanych tekstów na naszym blogu.

Wielu czytelników miał też post napisany po tym jak samolotowy steward linii JetBlue, który nie wytrzymał zachowania aroganckiej pasażerki, wyskoczył na lotnisku z samolotu. Zwracaliśmy wówczas drogą kilku ułatwiających życie na pokładzie porad, że „Obsługa samolotu to też ludzie – żyj i daj pożyć innym„.

Na liście najpopularniejszych tematów na blogu eSKY.pl nie może zabraknąć Paryża i jego atrakcji. Pisaliśmy o tym mieście wielokrotnie. Najchętniej czytanym postem była lista przebojów Paryża pt. „Po prostu Paryż„. Także bilety lotnicze do Paryża oferowane często w niezwykle atrakcyjnych promocyjnych cenach przez nasze Internetowe Centrum Podróży miały zapewne znaczenie w silnej pozycji tego miasta w rankingu najpopularniejszych tematów naszego bloga.

Lista tematów, które zaciekawiły i zwróciły uwagę naszych czytelników jest znacznie dłuższa, gdyż tematyka naszego bloga jest dość szeroka. Mamy coś zarówno dla łowców okazji jak i po prostu miłośników podróży, coś dla entuzjastów lotnictwa jak i poszukujących praktycznej porady.

Mamy nadzieję dostarczyć wam jeszcze więcej, jeszcze bardziej przydatnych informacji i wielu wrażeń w nadchodzącym, 2011 roku.