„Świat Dziecka” w Moskwie

Zakupy, zakupy – czym byłby bez nich świat i podróżowanie po nim. Nie dla każdego „shopping” znaczy to samo. Jedni szukają najniższych na świecie cen, inni niepowtarzalnych oryginalnych łupów, a jeszcze inni – miłej, eleganckiej atmosfery i dobrej obsługi.

Oczywiście mówiąc o zakupach turystycznych, mamy na myśli raczej zakup dóbr trwałych, pamiątek, ubrań, butów, galanterii, perfum, a nie np. żywności w supermarketach, choć np. na Dalekim Wschodzie, zakupy owoców i innego jedzenia na bazarze też bywają niezwykłym przeżyciem.

Przejdźmy więc się po tych magicznych miejscach, stworzonych do zakupów.

Paryż, Nowy Jork

W Paryżu – ciuchy, buty, perfumy. Tanio nie jest, ale nie po to jedzie się tam, aby szukać cenowych okazji, tylko po to, by móc powiedzieć, że to czy tamto było kupione „w samym Paryżu”. A przenocować w Paryżu można korzystając z hotelowej oferty eSKY.pl.

Nowy Jork to także stolica mody i ze swoją Piątą Aleją – ośrodek ekskluzywnych zakupów. Metropolia ta jest wielkim tyglem narodowości i kultur, zatem w swoich chińskich, włoskich, polskich wreszcie zakątkach, oferuje bogactwo i różnorodność. Trawestując pewne powiedzonko, jeśli tego nie ma w Nowym Jorku, to nie ma tego w ogóle. A oto Nowy Jork – hotele z oferty eSKY.

Azja – Chiny, Wietnam, Tajlandia


Tu jest po prostu tanio. Ubrania w Wietnamie można kupować, jeśli ktoś chce prosto od producentów, których nie brakuje – to jedna  z wielkich światowych szwalni i zakładów krawieckich.

Wietnamska poczta ma specjalny, wydzielony dział, który zajmuje się tylko wysyłką ubrań. Oczywiście i noclegów w Wietnamie w ofercie eSKY.pl nie brakuje – oto oferta z Ho Chi Minh (dawniej Sajgonu) i hotele Hanoi.

Także w Chinach ceny są niskie – tylko jedna uwaga dla dużych Europejczyków. W mniejszych miejscowościach, poza głównymi kosmopolitycznymi ośrodkami może byś problem ze znalezieniem butów czy ubiorów w odpowiednio dużych rozmiarach.

Oczywiście trzeba się liczyć, że produkty marki Louis Vuitton czy Armani oferowane tam po szaleńczo niskich cenach mogą nie być oryginalne 😉

A te owoce… oczywiście trzeba pamiętać, że nie zawsze spożywanie owoców w tropikach jest dla Europejczyka bezpieczne.

Moskwa, Mediolan, Beverly Hills – dla miłośników luksusu i błyskotek

Jeśli portfel zanadto nam ciąży, to Moskwa oferuje przyjemności, które szybko go odchudzą. Rosyjska stolica z powodu wielkiego popytu na dobra luksusowe wśród tzw. „nowych ruskich”, dołączyła do grupy najbardziej ekskluzywnych miast shoppingowych obok Nowego Jorku, Londynu, Paryża i Mediolanu.

Nie tak ekskluzywne, lecz cenione wśród miłośników gwiazdorskiego splendoru jest Rodeo Drive w Beverly Hills. Kupione tutaj towary maja kultowy w pewnych kręgach kod 90210, który w odpowiednim momencie należy pokazać koleżankom, tak, aby pękły z zazdrości.

Fot. (C) Creative Commons/Flickr, genue.luben, John Beagle

LISTA KIERUNKÓW