Beautiful Sundayphoto © 2010 Jan | more info(via: Wylio)

Pisaliśmy niedawno o przygotowaniach do sezonu narciarskiego. Czas pokazać miejsca, w których sport ten najlepiej się uprawia. Nie zawsze są to tanie opcje, ale to jest lista top – najlepszych ośrodków na świecie. W razie czego – przydatna, jako punkt odniesienia. Za zatem…

1. Kitzbuhel, Austria

Jeden z najbardziej znanych, nie tylko w Austrii, ośrodków narciarskich. Na nartach jeździ się tutaj od 1892 roku. Najszybciej do Austrii oczywiście będzie samolotem. Bilety lotnicze do Wiednia dostępne w eSKY.pl w atrakcyjnych cenach.

1989 Kitzbuhel 4photo © 2008 anoldent | more info(via: Wylio)

2. Whistler Blackcomb, Prowincja Kolumbia Brytyjska, Kanada

Miejsce rozsławione przede wszystkim przez niedawne Igrzyska Olimpijskie w Vancouver. To tutaj właśnie szusowali mistrzowie desek. Jednak ośrodek ten znany był i ceniony także i przed Olimpiadą. Być może nie wszyscy wiedzą ale bilety lotnicze do Vancouver są łatwo i stosunkowo niedrogo dostępne w eSKY.pl.

HARMONY EXPRESS @ Whistler-Blackcombphoto © 2009 Hideyuki KAMON | more info(via: Wylio)

3. Zermatt, Szwajcaria

Są w Szwajcarii bardziej znane miejsca, np. Gstaad czy St. Moritz, ale to właśnie Zermatt jest wskazywany przez koneserów jako topowe miejsce na szwajcarskie narty. Jako przewagę wskazuje się tu najczęściej mniejszą liczbę turystów i bardziej dziewiczą przyrodę.

Zermatt, Switzerlandphoto © 2007 Philip Larson | more info(via: Wylio)

4. Banff/Lake Louise, Prowincja Alberta, Kanada

Wyjątkowo malownicze miejsce w sercu Parku Narodowego Banff. Bilety lotnicze do Calgary, które leży nieopodal, do kupienia w eSKY.pl w zaskakująco atrakcyjnych cenach.

Victoria Glacier reflected on Lake Louisephoto © 2009 Frank Kovalchek | more info(via: Wylio)

5. Chamonix-Mont-Blanc, Francja

Słynne na świecie pod wieloma względami. My wspomnijmy może tylko o super-długich trasach zjazdowych – do 20 km długości. Bilety lotnicze do Grenoble w cenach naprawdę przystępnych oczywiście do kupienia w eSKY.pl.

Chamonix, Mont-Blanc, Francephoto © 2006 Alain Wibert | more info(via: Wylio)

6. Cortina, Włochy

Właściwie – Cortina d’Ampezzo, miejsce znane, np. z filmu „Różowa Pantera”, z olimpiady i z wielu innych rzeczy.

Neve, nuvole e 5 Torri.photo © 2010 Nicolò Bonazzi | more info(via: Wylio)

7. Aspen, Kolorado, USA

Legenda narciarska, nie tylko w USA. Miejsce snobistyczne i nie tanie, ale cóż Aspen to Aspen. Warto zwrócić uwagę, że są tu doskonałe warunki na każdy rodzaj jazdy narciarskiej, do snowboardu, no i, rzecz jasna, do rozwijania bujnego życia towarzyskiego 😉 Oczywiście mamy w eSKY bilety lotnicze do Denver w stanie Kolorado.

Aspenphoto © 2006 Goddess Adrasteia | more info(via: Wylio)