Latający hotel w helikopterze

Oferta miejsc noclegowych w serwisie eSKY.pl wciąż się rozwija i, kto wie, może wkrótce będzie możliwa u nas rezerwacja hoteli z listy, którą podajemy niżej za serwisem 7coollist.com. A zatem najbardziej niezwykłe kwatery to…

1.  Hotel z kart-kluczy hotelowych

Nazwa „hotel” dla tego miejsca jest chyba nieco na wyrost. Jest to raczej 37 metrowy apartament w Nowym Jorku wykonany w całości z plastikowych kart do otwierania pokoju w hotelach. Inaczej mówiąc – recykling w wydaniu wyczynowym.

Recykling plastikowych kart hotelowych

2. Hotel z lodowy w Jukkasjärvi w Szwecji

Jest już dość znany na świecie. Funkcjonuje od 20 lat i co roku jego design jest inny, co łatwo zrozumieć, gdyż nie da się „mebli” wyciosać z lodu za każdym razem dokładnie tak samo. Nie zaleca się w tej placówce lekkich, letnich strojów 😉

Szwecja - hotel z lodu

3.  Hotel ze śmieci

Pochodzenie śmieci, z których zbudowano ściany tego rzymskiego hotelu jest nie byle jakie, bo zebrano je na plażach całej Europy. Jak łatwo zgadnąć ta placówka noclegowa jest jednocześnie demonstracją ekologiczną w obronie czystości wybrzeży morskich. Jednak nocować tu można naprawdę i zapowiedziała to m. in. znana modelka Helena Christensen.

Rzym - hotel zbudowany ze śmieci z plaż

4. Hotel w helikopterze

Booking jest już w nim możliwy, ale otwarcie i… start latającego hotelu zaplanowano dopiero za kilka miesięcy. Standard – pięciogwiazdkowy z osiemnastoma luksusowo wyposażonymi pokojami, a raczej kabinami.

Luksusowy hotel w helikopterze

5. Hotel w domkach na drzewie

Usytuowany jest całkiem blisko, w Görlitz, tuż za polską zachodnią granicą. Niezbyt regularnie ukształtowane domki na wysokości kilku metrów stanowią jedną z atrakcji tamtejszego parku rozrywki.

Görlitz - hotelowe apartamenty na drzewach

6. Hotel Exploranter w wielkiej ciężarówce

Hotel na kołach, który zabiera swoich gości w podróże po Patagonii i pograniczu Argentyńsko-Chilijskim. Wyposażony jest w 28 łóżek i 30 miejsc siedzących. Pokonuje zwykle około 200 km dziennie.

Exploranter - hotel podróżujący po Patagonii

7. Capsule Inn w Sapporo

Nie jest to jedyny w Japonii hotel, w którym zamiast apartamentów, czy nawet zwykłych pokojów, oferuje się gościom kabiny, w których można leżeć lub co najwyżej siedzieć. Łazienki są publiczne.

Japoński hotel z kabinami do leżenia

Fot. (C) 7coollist.com

LISTA KIERUNKÓW