Tydzień temu podawaliśmy Wam powody, dla których warto odwiedzić Malezję – kraj lazurowych wód i dzikiej przyrody. Dziś, dzięki promocji Cathay Pacific, polecimy jeszcze dalej, na kraniec świata –  do Australii. Ten odległy kontynent to jeden z najbardziej niezwykłych zakątków na ziemi. Porywająca przyroda, niesamowite miejsca, niezwykła atmosfera… zobaczcie największe atrakcje Australii.

1. Jedyna okazja, by zobaczyć kangury

Australia to jedno z nielicznych miejsc na świecie, gdzie można zobaczyć zabawne torbacze w ich naturalnych warunkach. Niewiadomo ile dokładnie kangurów żyje na kontynencie australijskim, ale liczby idą w miliony. Na spotkanie z kangurami najlepiej wybrać miejsca, gdzie żyje ich najwięcej – można je zobaczyć np. w narodowych parkach  Yarra Ranges National Park, Avon Wilderness Park czy Alpine National Park – wszystkie niedaleko Melbourne. Jeśli więc planujecie skorzystać z promocyjnych cen biletów lotniczych do Melbourne, koniecznie udajcie się na poszukiwanie torbaczy!

2. Melbourne – miasto wielu kultur

Planując wyjazd do Australii, naprawdę warto odwiedzić Melbourne. Australijczycy twierdzą, że jest to najbardziej europejskie miasto na kontynencie, bo łączy w sobie nowoczesność z tradycją. Stolica stanu Wiktoria słynnie z świetnych knajp, barów i restauracji, które serwują jedzenie z praktycznie każdego zakątka świata. Największa kumulacja lokali znajduje się na słynnej ulicy Brunswick, która ze względu na swą popularność dorobiła się nawet własnej strony internetowej – brunswickstreet.com.au.

3. Great Ocean Road – najpiękniejsza trasa nad oceanem

Swój pobyt w Melbourne można, a właściwie trzeba, urozmaicić jednodniową wycieczką wzdłuż Great Ocean Road. Jest to jedna z najbardziej spektakularnych tras widokowych na świecie. Wyjeżdżając z miasta o świcie można po drodze zwiedzić australijski busz, zobaczyć misie koala, by po czterech godzinach jazdy dotrzeć do 12 Apostołów – majestatycznych skał wyłaniających się z oceanu.

4. Wyspa Kangura – najbardziej niezwykła wśród australijskich wysp

Ci, którzy w naszej promocji zdecydowali się na lot do Adelajdy, powinni konicznie odwiedzić Wyspę Kangura – położoną około 112 km od tego miasta. Dzięki względnej izolacji od kontynentu zachowała się tam dziewicza przyroda Australii – ponad połowa wyspy ciągle pokryta jest oryginalnym buszem. Żyją tam także unikalne gatunki zwierząt – w tym oczywiście kangury.

5. Sydney Opera House – ikona Australii

Opera jest dla Sydney tym, czym Wieża Eiffla dla Paryża czy Big Ben dla Londynu. Architekci zgodnie twierdzą, że słońce odbijające swoje promienie w unikatowej strukturze i kształcie budynku, sprawia, że o każdej porze dnia budowla wygląda inaczej. Otwarta w 1973 roku, od tamtego czasu nie straciła nic ze swego uroku, niezwykłości i piękna. Sydney Opera House bez wątpienia zachwycać będzie wiele kolejnych pokoleń.

6. Bondi Beach –  surferski raj

Bondi Beach – najsłynniejsza plaża Australii. Pięknie umiejscowiona wśród klifów, z krystaliczną, lazurową wodą i białym piachem – aż trudno uwierzyć, że taka plaża może mieścić się w sercu największego miasta kontynentu – Sydney. Oprócz świetnych warunków do surfowania, Bondi przyciąga fantastyczną atmosferą i wesołą okolicą pełną knajp i barów. No i jest jeszcze Iceberg! Widzicie ten basen na zdjęciu? Został on wbudowany w skały na plaży, wypełnia go morska woda i otwarty jest przez cały rok, nawet zimą – wtedy trenują w nim najbardziej zagorzali surferzy i ratownicy.

7. Czerwona skała na krańcu świata

Czerwona skała – Uluru, to miejsce święte dla Aborygenów, rdzennych mieszkańców Australii. Ci, którzy mieli okazję zobaczyć skałę, twierdzą, że rzeczywiście ma ona w sobie niewytłumaczalną magię. Wycieczka do Uluru zazwyczaj stanowi część większej wyprawy poprzez australijski Outback, czyli centralną część Australii, którą stanowią głównie pustynie, niezamieszkałe i rozległe tereny. Taka wyprawa to marzenie każdego podróżnika.

8. Gdzie jest Nemo?

Miłośnicy nurkowania wiedzą, gdzie znaleźć Nemo! Oczywiście na Great Barrier Reef, Wielkiej Rafie Koralowej,  u wybrzeży Queensland w północno-wschodniej Australii. Słynną rybkę i wiele innych niesamowitych morskich stworzeń można podziwiać, nurkując na największej rafie koralowej świata.

Zobaczyć takie miejsca? Bezcenne! Nie sądzicie?

Przypominamy, że promocja Cathay Pacific obowiązuje do 17 czerwca. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Fot. (C) Creative Commons/Flickr, Andrew_Foster, Leonrw, Vermin Inc., WonderingintheWorld (LostManproject.com),  Augustusoz, Jong Soo(Peter) Lee, Gary Hayes, Mark Wassell, Mshai.

LISTA KIERUNKÓW