The Great Pyramid and Sphinx, Egyptphoto © 2008 Stuart Pinkney | more info (via: Wylio)

.

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych opublikowało dziś kolejny komunikat w sprawie sytuacji w Egipcie, w którym odradza podróże do tego kraju, zastrzegając jednocześnie, że w kurortach turystycznych zagrożenia nie ma.

„W związku z aktualną sytuacją w Egipcie, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróżowanie do tego kraju do czasu uspokojenia sytuacji” – czytamy w komunikacie.
„Osoby podejmujące na własną odpowiedzialność i ryzyko decyzję o wyjeździe do Egiptu powinny uwzględnić wzrastające zagrożenie przestępczością pospolitą, pogarszające się zaopatrzenie oraz utrudnienia komunikacyjne.
W chwili obecnej bezpieczeństwo obywateli polskich przebywających w kurortach turystycznych w Egipcie nie jest zagrożone, jednak apelujemy do nich, by pozostawali w hotelach. Obywatelom polskim przebywającym w ośrodkach miejskich zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności, ograniczenie do niezbędnego minimum obecności w miejscach publicznych oraz unikanie  ewentualnych demonstracji i tłumnych zgromadzeń.
Rozwój sytuacji jest na bieżąco obserwowany przez Ambasadę RP w Kairze, która udostępniła na potrzeby polskich obywateli przebywających w Egipcie dyżurny numer telefonu:
+202 27367456

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło infolinię dla rodzin obywateli polskich przebywających w Egipcie (prosimy rodziny w kraju o kontakt telefoniczny bezpośrednio z MSZ, celem uniknięcia zablokowania infolinii w Kairze):

+48 22 523 94 48