W przeprowadzonej stronie eSKY.pl na Facebooku ankiecie, w której zadaliśmy pytanie:  „Gdybyś miał/a odwiedzić jeden cud świata w te wakacje, byłby to…?” wyraźnie wygrała peruwiańska atrakcja wysokogórska – Machu Picchu, czyli, po przetłumaczeniu z narzecza keczua – „stary szczyt”.

Tajemnicze i przez wieki owiane legendą „ostatniej stolicy Inków” świetnie zachowane miasto rozpięte na krawędzi pomiędzy dwoma szczytami andyjskimi, obecnie jest jedną z najbardziej znanych turystycznych atrakcji na świecie.

Machu Picchu nie jest bardzo starożytne. Powstało ledwie kilkadziesiąt lat przed przybyciem Pisarra i jego ludzi na tereny Imperium Inków. Jednak Hiszpanie nie wiedzieli o tym mieście. Krążyły legendy o położonej w niedostępnym terenie górskim ostatniej stolicy wielkiego Tahuantinsuyu (nazwa własna państwa władanego przez dynastię Inków), ale nie zdołano go odnaleźć, przynajmniej nie ma na to żadnych świadectw.

Więcej o tym niezwykłym miejscu można dowiedzieć się z polskiej strony Machu Picchu na Wikipedii, z oficjalnej strony w jęz. angielskim – Machupicchu.org.

Zapraszamy do oferty lotów do stolicy Peru – Limy na eSKY.pl.

Fot. (C) Creative Commons/ Flickr, Latin America For Less, quinet, ShashiBellamkonda. robennals, CmdrGravy, 00dann

LISTA KIERUNKÓW