Seymourpowell Aircruise - koncepcyjny unoszący się hotel

Wizja unoszącego się w powietrzu hotelu dla eSKY.pl oznaczałaby np.  połączenie oferty rezerwacji lotu i noclegu w jednym. Opracowana przez londyńską firmę projektową Seymourpowell wizja Aircruise pomyślana została jako przeciwieństwo pasażerskich odrzutowców, które nawet, jeśli, jak A-380 zaczynają przypominać luksusowe hotele, to jednak służą wciąż do szybkiego przemieszczania się do celu. Natomiast ten projekt jest sam w sobie celem i „miejscem” pobytu, które się przemieszcza, niespiesznie zresztą…

Poniższe wideo pokazuje wizję lepiej niż słowa:

Oczywiście, gdy przyjrzeć się technicznej stronie projektu, to uświadomimy sobie, że to w gruncie rzeczy nic innego, jak powrót do starych, dobrych zeppelinów, których powietrzne sukcesy zostały gwałtownie przerwane przez katastrofę Hindenburga w latach trzydziestych ub. wieku.

Według projektu Aircruise ma mieć 265 metrów wysokości i mieć zdolność do uniesienia prawie 400 ton ładunku. Maksymalnie stu pasażerów/gości mógłby przewieźć z Londynu do Nowego Jorku w 37 godzin (maks. prędkość 145 km/h). Co w dzisiejszych czasach bardzo istotne, słoneczno-wodorowe jednostki napędowe latającego hotelu ma być całkowicie czysty, nie obciążający dla środowiska naturalnego.

Aircruise to futurystyczna wizja turystyki

Zdjęcia i i podstawowe informacje o koncepcyjnym powietrznym hotelu pochodzą z australijskiego serwisu „The Age”.