Palads In Copenhagenphoto © 2009 Henrik Thorn | more info (via: Wylio)

Warto wiedzieć, że linie lotnicze, oprócz biletów oferują bardzo często wiele innych usług, produktów i udogodnień, które docenią turyści – muszą tylko o nich wiedzieć. Np. ci, którzy kupują bilety lotnicze do Kopenhagi, powinni wiedzieć o Karcie Kopenhaskiej, którą wraz z biletem oferują linie lotnicze SAS, a dzięki której można w niezwykle korzystny cenowo sposób zwiedzić to przepiękne miasto.

Osoby kupujące bilety powrotne na bezpośrednie rejsy SAS do Kopenhagi z Gdańska, Poznania lub Warszawy, po przylocie na lotnisko w Kopenhadze odbierają darmową Kartę Kopenhaską CPHCARD. Pozwala ona korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej, bezpłatnych wejściówek do kopenhaskich muzeów oraz wielu innych atrakcji i obiektów turystycznych Posiadacz Karty może też liczyć na zniżki w restauracjach lub przy wynajmie samochodów.

Co więcej, jeśli podróżujesz nawet z dwójką dzieci w wieku do 9 lat, twoją Karta jest ważna również dla nich. Starsze dzieci otrzymują własną Kartę.

DSC00582, Copenhagen, Denmarkphoto © 2006 Jim G | more info (via: Wylio)

Przy okazji warto wspomnieć o innej ofercie dla podróżnych, dla których Kopenhaga jest tylko portem przesiadkowym w dalszą podróż. SAS ma ofertę szybkich, nawet 30 minutowych przesiadek na tym lotnisku. Dotyczy pasażerów podróżujących w obrębie strefy Schengen – czyli także Polaków. Loty tych linii obsługiwane są przez odrębną strefę bramek na lotnisku w Kopenhadze oraz informacje na ekranach skonfigurowanych tak, aby pasażerowie mogli na bieżąco sprawdzać swoje dalsze loty.
Copenhagen Panoramaphoto © 2007 Henrik Johansen | more info (via: Wylio)