Wiosna to czas kwiatów, oczywiście. Warto też powiedzieć sobie o miejscach, gdzie można znaleźć najpiękniejsze wiosenne kwiaty na świecie. Oczywiście sprawami tymi rządzi indywidualny gust. Potraktujmy więc naszą listę jako sugestie tylko. Każdy może mieć swoje zdanie.


keukenhof - looking upphoto © 2009 Bas Lammers | more info

Tulipany w Keukenhof, Holandia

Opisywaliśmy to niezwykłe miejsce, jeden z najpiękniejszych ogrodów w Europie i na całym świecie na naszym blogu. Właśnie rozpoczął się tam nowy sezon i pozostaje tylko zaprosić. Bilety lotnicze do Amsterdamu, w pobliżu, które leży Keukenhof można obecnie w korzystnej cenie nabyć w trwającej obecnie promocji linii KLM w eSKY.pl.

Orliki Błękitne z Kolorado, USA

Kwiaty te obejrzeć mogą amatorzy górskich wypraw w Góry Skaliste. Wymagające, jak widać, bo wymagają od chętnych do ich podziwiania sporo wysiłku 🙂 Warto jednak ze względu na ich pełen elegancji urok.

Maki w Umbrii i w Toskanii, Włochy


To całe makowe pola i łąki na wzgórzach położonych w środkowych Włoszech regionów. Z Rzymu do tych miejsc  niedaleko, więc można sobie w porze kwitnienia maków zrobić ze stolicy Włoch jednodniowy wypad. Niedrogie bilety lotnicze do Rzymu w eSKY.pl pomogą zorganizować oryginalną wyprawę turystyczną.

Niebieskie łubiny w środkowym Teksasie


Te kwiaty mają swoje wiosenne święto w Chappell Hill. Miejscowe biura podróży organizują wycieczki do krainy wzgórz, które toną w błękicie. Połączone jest to oczywiście z festynami i wieloma innymi atrakcjami.

Narcyzy w Cotswolds, Wielka Brytania

Daffodils in Nowton Parkphoto © 2007 Andrew Stawarz | more info

Miejsce kwitnienia najpiękniejszych podobno narcyzów na świecie to Gloucestershire na zachód od Londynu. W marcu kwiaty do podziwiania są nie tylko w ogrodach, lecz również na polach i łąkach. Stolica wielkiej Brytanii niedaleko więc kupujemy bilety lotnicze do Londynu i wyruszamy na narcyzy!

Kwitnące wiśnie w Waszyngtonie lub w Japonii

Cherry Blossoms at Kyoto 枝垂れ桜photo © 2005 Jun | more info .

Marzec jest porą kwitnienia wiśni sakura w Japonii. Japończycy zbierają się w sadach wiśniowych na piknikach zwanych hanami. Podziwiają rozkwitające drzewka i odpoczywają w kręgu rodziny lub przyjaciół. Amerykanie od początku XX wieku byli obdarowywani przez Japończyków wiśniowymi sadzonkami. Najbardziej znane wiśniowe rozkwity w USA występują w Waszyngtonie, gdzie obchodzi się nawet marcowe święto Cherry Blossom Festival.

Dzwonki w lasach Hallerbos, Belgia

Podłoże tego położonego w Brabancji lasu pokrywa się wiosną błękitnym dywanem z dzwonków. Nie jest to jedyne miejsce w Europie znane z tej atrakcji, ale to chyba najpiękniejsze. Niedaleko do tego czarownego miejsca z Brukseli. Tanie bilety lotnicze do Brukseli w eSKY.pl będą jak znalazł.

Fot. (C) Creative Commons, Martyn Steiner, OakleyOriginals,  jaybergesen,  jeffphotog1, Wolfiewolf