Brytyjski dziennik „The Times” określił to wydarzenie kulturalne jako najważniejsze wydarzenie, nie tylko sezonu, ale i całego roku. Od 30. września do stycznia 2010 r. Tate Modern Gallery zaprasza na wystawę „Maker of Myth” Paul’a Gauguin’a. Później, od lutego do czerwca będzie można ją obejrzeć w innym znanym muzeum londyńskim National Gallery of the Art.

Wystawa prac Gauguina łączy w logiczny cykl jego prace wykonane w Paryżu, Martynice, Bretanii, i Tahiti, pokazując motywy powtarzające się w malarstwie tego artysty pochodzącym z różnych odległych geograficznie i kulturowo części świata. Idealnym pomysłem na krótki wypad artystyczny do Londynu są tanie bilety lotnicze dostępne w szerokiej ofercie na stronach eSKY.pl. Proponujemy bilety lotnicze do Londynu również z oferty linii rejsowych.

Istotne informacje dla chętnych do odwiedzenia i zwiedzenia wystawy: „Maker of Myth” jest czynna od piątku do niedzieli w godzinach 10-22, od poniedziałku do czwartku do godziny 18. Warto zarezerwować na nią wcześniej bilety przez email: visiting.modern@tate.org.uk.

Wystawa w Londynie to nie jedyna tej jesieni tego typu atrakcja w Europie. Z ciekawszych wystaw warto zwrócić uwagę na na wystawę malarstwa rozsławionej filmem z Salmą Hayek meksykańskiej artystki Fridy Kahlo w wiedeńskim Bank Austria Kunstforum, która potrwa do 5. grudnia. Bilety lotnicze do Wiednia korzystnie kupimy oczywiście w eSKY.pl

Z kolei gdzieżby indziej jak nie w Paryżu można podziwiać tej jesieni impresjonistów. Trwa właśnie i potrwa do stycznia retrospektywa Claude Moneta w Grand Palais. Zapraszamy naturalnie do naszej oferty, gdzie tanie bilety lotnicze do Paryża dostępne są w bogatej ofercie.

Ciekawa ekspozycja czeka również w Barcelonie, gdzie w Katalońskim Muzeum Narodowym do lutego 2011 roku trwa wystawa współczesnej sztuki jubilerskiej. Podziwiać można na niej klejnoty zaprojektowane m. in. przez Maxa Ernsta, Salvadora Dalí oraz Man Raya. Niedrogie połączenia i bilety lotnicze do Barcelony to jedna ze specjalności eSKY.pl

To tylko kilka wybranych propozycji z bogatej jesiennej oferty prezentacji sztuki w Europie. Każdy znajdzie w prawie każdym europejskim mieście coś ciekawego dla siebie a my, jak zwykle, zapewnimy szybki, wygodny i niedrogi przelot na miejsce.

LISTA KIERUNKÓW