Jedni kupili już bilety na naszego rodzimego Open’era. Inni przeszukują programy zagranicznych festiwali muzycznych. My dziś pomagamy podjąć decyzje! Królową tegorocznych wydarzeń muzycznych będzie Florence & The Machine. Kto poza nią zagości na europejskich scenach?

U naszych zachodnich sąsiadów jest festiwal chyba z najciekawszym programem ze wszystkich – Hurricane! Już nazwa pokazuje, że zmiecie pozostałe! Jedziemy do Bremy lub Hamburga, rezerwujemy hotel i słuchamy m.in. Florence & The Machine, The XX, Beirut, Bonaparte, M83, Rise Against, Justice… i Mumford & Sons:


Niezły line-up przygotowano również na Sziget Festival w Budapeszcie, ostatnio jest sporo tanich lotów do tego miasta, z rezerwacją hotelu, też nie ma problemu. Na miejscu czekają m.in.: Friendly Fires, Beatsteaks, Hurts, Placebo, Korn, Two Door Cinema Club, Crystal Fighters, Caro Emerald, dEUS:

Może wolicie duńskie klimaty? Na przyład Roskilde zlokalizowane w sąsiedztwie Kopenhagi? Połączenia lotnicze są tam rewelacyjne, na brak miejsc noclegowych też nie ma co narzekać, a i program zapowiada się lepiej niż dobrze: The Cure, Bon Iver, tUnE-yArDs, Bjork, Cerebral Ballzy, Mac Miller, Nasum, Mew

Rock Werchter w sąsiedztwie Brukseli? Czemu nie, skoro pod koniec czerwca zagrają tam: Florence & The Machine, Snow Patrol, Mumford & Sons, James Vincent McMorrow, My Morning Jacket,  Gossip, Pearl Jam, Elbow, Red Hot Chili Peppers… i wielu innych wykonawców!


Na koniec życzeniowo! Rock en Seine, które odbywa się w Saint Cloud – jednej z wielu miejscowości zaliczanych do przedmieść Paryża. Pierwszych wykonawców poznamy co prawda dopiero za kilka dni – 13 marca, ale że festiwal ten zawsze był super, to polecamy go z czystym sumieniem. W ramach, życzeń kierowanych do jego twórców, chcielibyśmy, żeby zagrał Jack Johnson:

LISTA KIERUNKÓW