Wrzesień to tradycyjnie na naszym kontynencie miesiąc wydarzeń, zarówno kulturalnych, jak tych mniej kulturalnych, za to równie atrakcyjnych. Zobaczmy co się święci. Może damy się skusić?

  • Réttadgur – czyli „redyk po islandzku”, spęd owiec i koni z położonych w górach pastwisk na niziny.  Trwa cały wrzesień. Bilety lotnicze do Islandii oczywiście dostępne bez przerwy.

  • Biennale antyków w Paryżu. Odbywa się co dwa lata, w lata parzyste. To jest okazja nie tylko do podziwiana cudownych klasycznych mebli, gadżetów i bibelotów. Wybrać tam powinny się również te osoby które marzą o czymś wyjątkowym w swoim salonie. My możemy pomóc, jeśli chodzi o tanie bilety lotnicze do Paryża a także o tanie hotele. A jeżeli już wybieramy się do stolicy Francji to warto przypomnieć o trwającym tam od września do grudnia Festiwalu Jesieni.

  • Festiwal wąsów i bród we włoskim Grottaglie. Tam mamy szansę nie tylko obserwować najdziwniejsze i najbardziej oryginalne zarosty, ale także, jeśli mamy szczególnie okazałe wąsy lub niezwykle przystrzyżoną brodę, sami spróbować szczęścia w konkursie i zgarnąć nagrodę. Grottaglie leży w obcasie włoskiego buta, więc polecamy w tym przypadku bilety lotnicze do Neapolu, skąd najbliżej.

  • Fiestas del Motín w hiszpańskim mieście Aranjuez. Zwracamy uwagę na to wydarzenie dlatego, że oprócz standardowych hiszpańskich atrakcji, takich jak gonitwy byków i parady, można tam obejrzeć inscenizację bitwy piratów. Miejscowość położona jest niedaleko stolicy Hiszpanii, wypada więc zaoferować tu bilety lotnicze do Madrytu.

  • W przeglądzie naszym nie sposób pominąć Oktoberfest w Monachium, organizowanego zresztą już po raz 177. Mimo, że ma w nazwie „październik”, bawarskie święto piwa i biesiady zaczyna się 18. września (trwa do 4. października), więc zaliczamy je wrześniowych atrakcji. Bilety lotnicze do Monachium warto rezerwować już teraz.

Oczywiście to tylko nasz subiektywny wybór z bogatej europejskiej oferty imprez. Wybraliśmy wydarzenia znane i sławne na całym świecie, jak również kilka bardziej „niszowych”, aby pokazać, że czas „po wakacjach” można spędzać nawet bardziej interesująco niz podczas nich.

Fot. (C) Creative Commons/Flickr, uLe @ Dortmund, cheesy42, Wolfiewolf, abbilder, jimwhiteheaducsc, Alastair 2008

LISTA KIERUNKÓW