0

Europa we wrześniu – od islandzkiego redyku po bawarskie piwo

Wrzesień to tradycyjnie na naszym kontynencie miesiąc wydarzeń, zarówno kulturalnych, jak tych mniej kulturalnych, za to równie atrakcyjnych. Zobaczmy co się święci. Może damy się skusić?

  • Réttadgur – czyli „redyk po islandzku”, spęd owiec i koni z położonych w górach pastwisk na niziny.  Trwa cały wrzesień. Bilety lotnicze do Islandii oczywiście dostępne bez przerwy.

  • Biennale antyków w Paryżu. Odbywa się co dwa lata, w lata parzyste. To jest okazja nie tylko do podziwiana cudownych klasycznych mebli, gadżetów i bibelotów. Wybrać tam powinny się również te osoby które marzą o czymś wyjątkowym w swoim salonie. My możemy pomóc, jeśli chodzi o tanie bilety lotnicze do Paryża a także o tanie hotele. A jeżeli już wybieramy się do stolicy Francji to warto przypomnieć o trwającym tam od września do grudnia Festiwalu Jesieni.

  • Festiwal wąsów i bród we włoskim Grottaglie. Tam mamy szansę nie tylko obserwować najdziwniejsze i najbardziej oryginalne zarosty, ale także, jeśli mamy szczególnie okazałe wąsy lub niezwykle przystrzyżoną brodę, sami spróbować szczęścia w konkursie i zgarnąć nagrodę. Grottaglie leży w obcasie włoskiego buta, więc polecamy w tym przypadku bilety lotnicze do Neapolu, skąd najbliżej.

  • Fiestas del Motín w hiszpańskim mieście Aranjuez. Zwracamy uwagę na to wydarzenie dlatego, że oprócz standardowych hiszpańskich atrakcji, takich jak gonitwy byków i parady, można tam obejrzeć inscenizację bitwy piratów. Miejscowość położona jest niedaleko stolicy Hiszpanii, wypada więc zaoferować tu bilety lotnicze do Madrytu.

  • W przeglądzie naszym nie sposób pominąć Oktoberfest w Monachium, organizowanego zresztą już po raz 177. Mimo, że ma w nazwie „październik”, bawarskie święto piwa i biesiady zaczyna się 18. września (trwa do 4. października), więc zaliczamy je wrześniowych atrakcji. Bilety lotnicze do Monachium warto rezerwować już teraz.

Oczywiście to tylko nasz subiektywny wybór z bogatej europejskiej oferty imprez. Wybraliśmy wydarzenia znane i sławne na całym świecie, jak również kilka bardziej „niszowych”, aby pokazać, że czas „po wakacjach” można spędzać nawet bardziej interesująco niz podczas nich.

Fot. (C) Creative Commons/Flickr, uLe @ Dortmund, cheesy42, Wolfiewolf, abbilder, jimwhiteheaducsc, Alastair 2008

Podziel się: