Już 12 czerwca Europę ogarnie futbolowa gorączka. 24 drużyny staną do walki o miano najlepszej reprezentacji Starego Kontynentu. W ciągu miesiąca rozegranych zostanie 51 meczów, od wyników których będzie zależało, kto 12 lipca podniesie Puchar Henriego Delaunaya. Po raz pierwszy turniej finałowy odbędzie się aż w 11 krajach. Zobaczcie, co trzeba wiedzieć o 12 miastach-gospodarzach Euro 2020!

Gdzie będą rozgrywane mecze Euro 2020?

Dlaczego Euro 2020 odbędzie się w wielu krajach? W przeszłości zdarzało się, że Mistrzostwa Europy w piłce nożnej rozgrywane były w kilku państwach, jak choćby w 2012 roku, gdy gospodarzami były Polska i Ukraina. W 2020 roku mija jednak 60 lat od pierwszej edycji Euro (wówczas najlepsza drużyna wyłaniana była w turnieju nazwanym Pucharem Narodów Europy) i UEFA postanowiła uczcić rocznicę, organizując finały ME na całym kontynencie. W związku z tym najlepsze reprezentacje Europy będą gościły w 12 miastach położonych na terenie aż 11 państw.

Panorama Amsterdamu © iStock

Panorama Amsterdamu © iStock

W jakich miastach będą rozgrywane mecze?

Amsterdam

Stolica Holandii drugi raz będzie miejscem zmagań finalistów piłkarskich Mistrzostw Europy. Amsterdamska ArenA gościła już uczestników Euro 2000. Tym samym miasto po raz drugi stanie się gospodarzem europejskiego czempionatu. Przybywający do Amsterdamu, oprócz podziwiania Johan Cruijff ArenA, będą mogli poznać to wyjątkowe i naprawdę piękne miasto. Metropolia przecięta siecią kanałów, z wyczuwalnym duchem Rembrandta, van Gogha, czasów świetności holenderskiego handlu (wspaniałe mieszczańskie kamienice!) oraz średniowiecznych korzeni (gotyckie kościoły Oude Kerk i Nieuwe Kerk).

Amsterdam © iStock

Amsterdam © iStock

Stadion w Amsterdamie wybudowany został w połowie lat 90. i zastąpił w roli głównej piłkarskiej areny miasta dwa kultowe obiekty – stadion Ajaksu De Meer oraz Olympisch Stadion. Na mieszącej niemal 55 tysięcy Johan Cruijff ArenA (dawniej Amsterdam ArenA) zostaną rozegrane trzy mecze grupy C oraz mecz 1/8 finału. Słynny obiekt znajduje się w dzielnicy Bijlmer na przedmieściach stolicy Holandii. Z głównej stacji kolejowej Amsterdamu – Amsterdam Centraal można dotrzeć pociągiem Sprinter do położonej tuż przy stadionie stacji Amsterdam Bijlmer Arena w niecałe 15 minut.

Jakie mecze Euro 2020 zostaną rozegrane w Amsterdamie?

 • Mecz nr 5: Holandia – Ukraina (14.06, godz. 21:00)
 • Mecz nr 17: Holandia – Austria (18.06, godz. 21:00)
 • Mecz nr 29: zwycięzca drabinki A lub D baraży – Holandia (22.06, godz. 18:00)
 • Mecz nr 38, 1/8 finału (27.06, godz. 18:00)
Mamy najlepsze oferty lotów i hoteli w Amsterdamie
Panorama Baku © iStock

Panorama Baku © iStock

Baku

Stolica Azerbejdżanu pierwszy raz będzie gościła reprezentacje uczestniczące w finałach europejskiego czempionatu, ale odbywały się tu już ważne mecze, jak choćby finał Ligi Europy w 2019 roku. Co można powiedzieć o Baku? To na pewno mało znany i dość egzotyczny kierunek, choć miasto może poszczycić się długą i bardzo ciekawą historią. Ten największy port nad Morzem Kaspijskim może pochwalić się starym miastem, którego początki sięgają IX wieku. Miasto Wewnętrzne, bo o nim mowa, otoczone imponującymi murami obronnymi pałace, meczety, a także ślady innych kultur, które przez lata zamieszkiwały to miasto (Ormianie, Rosjanie, Polacy) to świetne preteksty, by wybrać się do Baku.

Mury obronne w Baku © iStock

Mury obronne w Baku © iStock

Azerbejdżan nie ma wielkich tradycji piłkarskich, ale jego władze mocno pracują nad zmianą wizerunku. Stąd decyzja o zastąpieniu w roli głównego stadionu kraju, pamiętającego czasy ZSRR Stadionu Republikańskiego im. Tofika Bachramowa nowoczesnym obiektem. Na oddanym do użytku w 2015 roku niemal 69-tysięcznym Stadionie Olimpijskim w Baku rozegrane zostaną 3 mecze grupowe grupy A oraz ćwierćfinał. Jak dotrzeć na stadion w Baku? Z centrum miasta najlepiej udać się czerwoną linią metra, pociąg pokonuję tę trasę w niecałą godzinę.

Mecze, które odbędą się na Stadionie Olimpijskim w Baku

 • Mecz nr 2: Walia – Szwajcaria (13.06, godz. 15:00)
 • Mecz nr 13: Turcja – Walia (17.06, godz. 18:00)
 • Mecz nr 25: Szwajcaria – Turcja (21.06, godz. 18:00)
 • Ćwierćfinał, mecz nr 47 (04.07, godz. 18:00)
Mamy najlepsze oferty lotów i hoteli w Baku
Bilbao © iStock

Bilbao © iStock

Bilbao

Bilbao, czyli główne miasto Kraju Basków ma doświadczenia w organizacji dużej piłkarskiej imprezy, już w 1982 roku na stadionie San Mamés rozgrywane były mecze Mundialu. Miasto jest z kolei jednym z przykładów udanego przekształcenia dawnego ośrodka przemysłowego w nowoczesną metropolię, a chyba najbardziej znanym symbolem tej zmiany jest ikoniczne Muzeum Guggenheima, zaprojektowane przez słynnego Franka Gehry’ego. Ale Bilbao to nie tylko hipernowoczesne budownictwo (jak wspomniane muzeum, Palacio Euskalduna czy ponad 150-metrowy wieżowiec Torre Iberdrola), to także średniowieczne stare miasto z katedrą św. Jakuba i okazałe kamienice malowniczo rozłożone nad brzegiem estuarium Bilbao.

Stadion San Mamés w Bilbao © iStock

Stadion San Mamés w Bilbao © iStock

Choć mistrzowskie mecze sprzed prawie 40 lat rozgrywane były na San Mamés, to jednak obecny stadion Athletic Bilbao poza nazwą nie ma nic wspólnego z tamtym obiektem. Oddany do użytku w 2013 roku jest nowoczesną piłkarską areną, mogącą pomieścić ponad 53 tysiące widzów. Z głównego dworca – Abando na stadion można dotrzeć pieszo (spacer zajmuje niecałe pół godziny) lub metrem. Pociąg pokonuje trasę między dworcem a stadionem w niecałe 5 minut. Na Euro 2020 San Mamés będzie miejscem rozgrywania spotkań grupy E, a później meczu 1/8 finału.

Mecze, które odbędą się w Bilbao

 • Mecz nr 9: Hiszpania – Szwecja (15.06, godz. 21:00)
 • Mecz nr 22: Hiszpania – Polska (20.06, godz. 21:00)
 • Mecz nr 33: zwycięzca drabinki B baraży – Hiszpania (24.06, godz. 18:00)
 • Mecz nr 39, 1/8 finału (28.06, godz. 21:00)
Mamy najlepsze oferty lotów i hoteli w Bilbao
Panorama Budapesztu © iStock

Panorama Budapesztu © iStock

Budapeszt

Stolica Węgier to debiutant w gronie miast–gospodarzy ważnych piłkarskich imprez. Budapeszt słusznie nosi miano jednego z najpiękniejszych miejsc Europy. To tu natkniemy się na perły secesji, zapierający dech w piersiach historyzm i poczujemy klimat przełomu XIX i XX wieku. Zachwycający budynek parlamentu, secesyjne gmachy, jak choćby Hotel Gellert, okazałe kamienice czy przepiękne panoramy miasta, które rozciąga się nad Dunajem, to tylko nieliczne powody, dla których warto odwiedzić Budapeszt.

Budynek węgierskiego parlamentu © iStock

Budynek węgierskiego parlamentu © iStock

Specjalnie na Euro 2020 Węgrzy wybudowali na miejscu pamiętającego najlepsze czasy reprezentacji Węgier w piłce nożnej Stadionu im. Ferenca Puskása nowoczesny obiekt, który może pomieścić ponad 67 tysięcy widzów. Również nosząca imię legendarnego napastnika reprezentacji Węgier, Honvedu i Realu Madryt, Puskás Arena znajduje się w dzielnicy Zugló, tuż obok największego dworca kolejowego Budapesztu – Keleti. Z samego centrum miasta można dostać linią metra M2, a podróż zajmuje około 20 minut.

Mecze, które zostaną rozegrane na Puskás Arena

 • Mecz nr 11: zwycięzca drabinki A lub D baraży – Portugalia (16.06, godz. 18:00)
 • Mecz nr 23: zwycięzca drabinki A lub D baraży – Francja (20.06, godz. 15:00)
 • Mecz nr 35: Portugalia – Francja (24.06, godz. 21:00)
 • Mecz nr 40, 1/8 finału (28.06, godz. 18:00)
Mamy najlepsze oferty lotów i hoteli w Budapeszcie
Bulwar Zjednoczenia w Bukareszcie © iStock

Bulwar Zjednoczenia w Bukareszcie © iStock

Bukareszt

Bukareszt to kolejne miasto, które dzięki specyficznej formule Euro 2020 ma szanse zadebiutować w roli gospodarza Mistrzostw Europy. Stolica Rumunii nosi miano Małego Paryża – wszystko dzięki historycznej zabudowie centrum. Zabytkowe cerkwie, kamienice i obiekty użyteczności publicznej do dziś robią na przyjezdnych duże wrażenie. Okres po II wojnie światowej również mocno odcisnął swoje piętno na Bukareszcie, do czego przyczyniło się także trzęsienie ziemi w 1977 roku – w latach 80. XX wieku powstał olbrzymi Pałac Parlamentu i monumentalne założenie Bulevardul Unirii. Dziś o wyjątkowości Bukaresztu świadczy więc nie tylko zabytkowa zabudowa, ale również budowle z czasów komunizmu.

Fragment starego miasta w Bukareszcie © iStock

Fragment starego miasta w Bukareszcie © iStock

Arena Narodowa, czyli największy i najważniejszy stadion w Rumunii to obiekt powstały w 2011 roku, który może pomieścić ponad 55-tysieczną widownię. Z największego dworca kolejowego Bukaresztu – Gara de Nord na Arena Nationala można dostać się komunikacją miejską – najpierw metrem (linia M1), a następnie (po przesiadce na Piata Muncii) tramwajem nr 40 do przystanku Arena Nationala.

Mecze Euro 2020, które zostaną rozegrane w Bukareszcie

 • Mecz nr 6: Austria – zwycięzca drabinki A lub D baraży (14.06, godz. 18:00)
 • Mecz nr 18: Ukraina – zwycięzca drabinki A lub D baraży (18.06, godz. 15:00)
 • Mecz nr 30: Ukraina – Austria (22.06, godz. 18:00)
 • Mecz nr 41, 1/8 finału (29.06, godz. 21:00)
Mamy najlepsze oferty lotów i hoteli w Bukareszcie
Rzeka Liffey w Dublinie © iStock

Rzeka Liffey w Dublinie © iStock

Dublin

Stolica Irlandii także po raz pierwszy będzie gościła mistrzowską imprezę. Miasto Joyce’a, U2 i Guinessa to ciekawa i tętniąca życiem metropolia, malowniczo położona nad rzeką Liffey. Co znajdziemy w Dublinie? Do czołowych atrakcji należy zamek, którego najstarsze fragmenty pochodzą z XIII wieku, neoklasycystyczne pałace (jak Leinster House), gotyckie kościoły (anglikańskie katedry św. Trójcy i św. Patryka), czy imponujący kompleks Kolegium Św. Trójcy, czyli kampus założonego w XVI wieku Uniwersytetu Dublińskiego. Oczywiście Dublin to nie tylko zabytki, to także życie uliczne, zwłaszcza w nadrzecznej dzielnicy Temple Bar.

Aviva Stadium i dzielnica Sandymount © iStock

Aviva Stadium i dzielnica Sandymount © iStock

Aviva Stadium mieści niemal 52 tysiące widzów i w 2010 roku zastąpił wysłużony stadion narodowy Irlandii – Lansdowne Road. Co ciekawe, przez lata był on jednym z najważniejszych celów stadionowych turystów z całego świata. Dlaczego? Pod jedną z trybun przebiegała bowiem linia kolejowa. Obecny stadion jest odsunięty nieco od torów, a pociągi przejeżdżają pod placem wejściowym na stadion. Na Euro 2020 zostaną rozegrane tu trzy mecze grupy E oraz mecz 1/8 finału. Jak dotrzeć na Aviva Stadium? Tuż przy stadionie znajduje się stacja wspomnianej kolejki miejskiej DART, która łączy okolice Aviva Stadium z centrum miasta i jedną z głównych stacji kolejowych Dublina oraz całej Irlandii – Connolly Station. Podróż zajmie kibicom około 10 minut.

Jakie mecze odbędą się na Aviva Stadium?

 • Mecz nr 10: Polska – zwycięzca drabinki B baraży (15.06, godz. 18:00)
 • Mecz nr 21: Szwecja – zwycięzca drabinki B baraży (19.06, godz. 15:00)
 • Mecz nr 34: Szwecja – Polska (24.06, godz. 18:00)
 • Mecz nr 44, 1/8 finału (30.06, godz. 18:00)
Mamy najlepsze oferty lotów i hoteli w Dublinie

W przeszłości zdarzało się, że Mistrzostwa Europy w piłce nożnej rozgrywane były w kilku państwach, jak choćby w 2012 roku, gdy gospodarzami były Polska i Ukraina. W 2020 roku mija jednak 60 lat od pierwszej edycji Euro (…) i UEFA postanowiła uczcić rocznicę, organizując finały ME na całym kontynencie.

Glasgow

Ciężko w to uwierzyć, ale kultowy stadion Hampden Park, który w przeszłości gościł wiele finałów europejskich pucharów dopiero w 2020 roku stanie się areną mistrzowskiej imprezy na poziomie reprezentacyjnym. Tym samym do grona debiutantów wśród miast-gospodarzy dołącza również Glasgow. Największe miasto Szkocji to niegdyś prężny ośrodek handlowy i przemysłowy. Po II wojnie światowej miasto doświadczyło dużych problemów społecznych, ale dziś jest jednym z najlepszych miejsc do zwiedzania na Wyspach Brytyjskich, m.in. nosiło miano Europejskiej Stolicy Kultury w 1990 roku, a w 2008 zostało zaliczone do grona 10 najciekawszych kierunków turystycznych świata. Pełne okazałych budynków z XIX i początków XX wieku, zachwyca miejscami takimi jak centralny plac George Square, siedziba Glasgow School of Art, czy świadcząca o średniowiecznych korzeniach miasta gotycka katedra św. Mungo.

Panorama Glasgow © iStock

Panorama Glasgow © iStock

Glasgow to także miasto piłki nożnej. Grają tu dwie słynne drużyny – Celtic i Rangers oraz, co oczywiste, znajduje się Hampden Park. Ten 52-tysięczny stadion to miejsce legendarne dla europejskiego futbolu. Spośród wszystkich obiektów, na których odbędą się mecze Euro 2020, chyba jedynie Wembley może poszczycić się bogatszą historią. W tym roku w Glasgow oprócz 3 meczów grupy D zostanie rozegrane także spotkanie 1/8 finału. Jak dotrzeć na Hampden Park? Na głównym dworcu kolejowym – Glasgow Central Station należy wsiąść w pociąg ScotRail. Podróż do położonego niedaleko Hampden przystanku Mount Florida zajmuje 10 minut.

Które mecze Euro 2020 zobaczymy na Hampden Park w Glasgow?

 • Mecz nr 8: zwycięzca drabinki C baraży – Czechy (15.06, godz. 15:00)
 • Mecz nr 19: Chorwacja – Czechy (19.06, godz. 18:00)
 • Mecz nr 31: Chorwacja – zwycięzca drabinki C baraży (23.06, godz. 21:00)
 • Mecz nr 43, 1/8 finału (30.06, godz. 21:00)
Mamy najlepsze oferty lotów i hoteli w Glasgow
Panorama Kopenhagi © iStock

Panorama Kopenhagi © iStock

Kopenhaga

Stolica Danii, w co trudno uwierzyć, nigdy nie gościła finalistów Mistrzostw Europy. W tym roku Euro wreszcie zawita do Kopenhagi, na dobrze znany kibicom piłki nożnej stadion Parken. Położone na wyspie Zelandii miasto to jedno z najprzyjemniejszych miejsc do życia w Europie. Co warto zobaczyć w Kopenhadze? I okazałe gmachy, jak ratusz czy pałac Christiansborg (siedziba parlamentu), i zabudowane przepięknymi kamienicami place oraz ulice miasta, z zabytkowym kanałem Nyhavn na czele, i skromny, ale niesamowicie położony tuż nad morzem pałac królewski Amalienborg. Kopenhaga to również inne atrakcje, jak choćby ogrody Tivoli (z jednym z najstarszych na świecie lunaparków) czy hipisowska dzielnica Christiania.

Nyhavn © iStock

Nyhavn © iStock

Mecze Euro 2020 zostaną rozegrane na Parken. Ten 38-tysięczny stadion położony jest niecałe 4 kilometry od centrum miasta. To obiekt znany z goszczenia spotkań w europejskich pucharach, w tym finałów Pucharu Zdobywców Pucharów w 1994 roku i Pucharu UEFA (obecnie Liga Europy) w 2000 roku oraz innych imprez, jak konkurs Eurowizji w 2001 roku. Z centrum miasta na stadion Parken można dostać się linią metra M3.

Mecze, które odbędą się na Parken

 • Mecz nr 3: Dania – Finlandia (13.06, godz. 18:00)
 • Mecz nr 16: Dania – Belgia (18.06, godz. 18:00)
 • Mecz nr 27: Rosja – Dania (22.06, godz. 21:00)
 • Mecz nr 42, 1/8 finału (29.06, godz. 18:00)
Mamy najlepsze oferty lotów i hoteli w Kopenhadze
Panorama Londynu © iStock

Panorama Londynu © iStock

Londyn

Stolica Wielkiej Brytanii po raz drugi w historii będzie gościła finał piłkarskich Mistrzostw Europy. Słynne Wembley (a właściwie jego poprzednia inkarnacja) było bowiem areną Euro w 1996 roku. Dlaczego Londyn jest miastem wartym odwiedzenia? Chyba nikomu nie trzeba tego tłumaczyć. Słynny Big Ben i budynek parlamentu, Tower of London, katedra św. Pawła i ikoniczne miejskie widoki, jak choćby Trafalgar Square to wystarczające powody, by wybrać się do Londynu i poznać jego uroki. Nawet, jeśli nie jesteście fanami poznawania zabytków czy atrakcji kulturalnych (jak choćby słynnych muzeów, m. in. British Museum oraz Tate), to warto tu zajrzeć choćby ze względów sportowych. W sezonie 2019/20 w Premier League, czyli obecnie najsilniejszej piłkarskiej lidze świata, występuje aż 5 drużyn z angielskiej stolicy, w tym słynne: Arsenal, Chelsea i Tottenham.

Stadion Wembley © iStock

Stadion Wembley © iStock

Oczywiście Londyn to nie tylko piłka ligowa! W trakcie Euro 2020 będzie to główna arena mistrzostw. Na Wembley rozegrane zostaną 3 mecze grupy D, czyli wszystkie spotkania reprezentacji Anglii w I rundzie, mecz 1/8 finału oraz oba półfinały i finał Euro 2020. Ikoniczny stadion będzie zatem miejscem, w którym zostanie rozegranych najwięcej, bo aż 7 spotkań Mistrzostw Europy. Z samego centrum Londynu, za które tradycyjnie uważane jest Charing Cross, w okolice stadionu najwygodniej dostać się metrem – linią Bakerloo. Podróż zajmuje około 45 minut.

Mecze Euro 2020, które odbędą się na Wembley

 • Mecz nr 7: Anglia – Chorwacja (14.06, godz. 15:00)
 • Mecz nr 20: Anglia – zwycięzca drabinki C baraży (19.06, godz. 21:00)
 • Mecz nr 32: Czechy – Anglia (23.06, godz. 21:00)
 • Mecz nr 37, 1/8 finału (27.06, godz. 21:00)
 • Mecz nr 49, półfinał (07.07, godz. 21:00)
 • Mecz nr 50, półfinał (08.07, godz. 21:00)
 • Mecz nr 51, finał (12.07, godz. 21:00)
Mamy najlepsze oferty lotów i hoteli w Londynie
Stare miasto w Monachium © iStock

Stare miasto w Monachium © iStock

Monachium

Stolica Bawarii to miasto, które wielokrotnie gościło ważne imprezy piłkarskie. Wystarczy wymienić choćby Mistrzostwa Świata 1974, Euro 1988 czy Mistrzostwa Świata 2006. Monachium, czyli jedno z najpiękniejszych i największych miast Niemiec to także świetny kierunek turystyczny. Historyczne centrum z okazałym Marienplatz, zapierającym dech w piersiach ratuszem, katedrą Frauenkirche, miejskimi pałacami i rezydencjami oraz świetnymi muzeami (Stara i Nowa Pinakoteka) to raj dla fanów miejskich klimatów. Potrzebujecie chwili wytchnienia po zwiedzaniu? Nie ma problemu! Tuż obok znajduje się olbrzymi park miejski Englischer Garten, gdzie można wyciszyć się po emocjach związanych z podziwianiem Monachium.

Park Olimpijski w Monachium © iStock

Park Olimpijski w Monachium © iStock

Monachium to miasto słynne także dzięki piłkarskiej drużynie Bayernu, a także znanym stadionom. Stadion Olimpijski od kilkunastu lat nie jest już areną piłkarską, ale do dziś robi wrażenie. Allianz Arena to z kolei jeden z najbardziej znanych stadionów Europy. Podczas Euro 2020 będzie jedną z ważniejszych obiektów Mistrzostw. To tu będą rozgrywane mecze grupy F, w tym hitowe pojedynki reprezentacji Niemiec z Francją (obecni mistrzowie świata) i Portugalią (mistrzowie Europy). Ponadto do Monachium zawitają także uczestnicy jednego z meczów ćwierćfinałowych. Stadion Bayernu położony jest na obrzeżach Monachium, ale z centrum miasta można dostać się do niego linią U6 metra. Taka podróż zajmuje niecałe 20 minut.

Oto spotkania Euro 2020, które będzie gościć Allianz Arena

 • Mecz nr 12: Francja – Niemcy (16.06, godz. 21:00)
 • Mecz nr 24: Portugalia – Niemcy (20.06, godz. 18:00)
 • Mecz nr 36: Niemcy – zwycięzca drabinki A lub D baraży (24.06, godz. 21:00)
 • Mecz nr 46, ćwierćfinał (03.07, godz. 21:00)
Mamy najlepsze oferty lotów i hoteli w Monachium
Plac Pałacowy w Petersburgu © iStock

Plac Pałacowy w Petersburgu © iStock

Petersburg

Spośród wszystkich miast-gospodarzy Euro 2020 Petersburg może pochwalić się najświeższymi doświadczeniami związanymi z goszczeniem dużych piłkarskich imprez. Stadion Kriestowskij był bowiem jedną z aren Mistrzostw Świata w 2018 roku. Co warto zobaczyć przy okazji wizyty na meczach piłkarskich w Petersburgu? Przede wszystkim rozłożone nad brzegami Newy monumentalne historyczne centrum miasta – z Pałacem Zimowym, placem Pałacowym i Gmachem Sztabu Głównego. Petersburg to także kapitalne przykłady XVIII- i XIX-wiecznej architektury obronnej (Twierdza Pieropawłowska, Gmach Admiralicji), a także przecinające miasto niezliczone kanały oraz odnogi Newy.

Stadion Krestowskij i most na Newie © iStock

Stadion Krestowskij i most na Newie © iStock

Futurystyczny, wybudowany specjalnie na Mundial 2018 Stadion Kriestowskij to 68-tysięczny obiekt położony na Wyspie Krestowskiej. Na co dzień występuje tu drużyna Zenitu Petersburg, a okazjonalnie także reprezentacja Rosji. Oprócz 3 meczów fazy grupowej Euro 2020 zostanie tu rozegrany także ćwierćfinał. Jak dostać się na stadion w Petersburgu? Z jednej z największych stacji kolejowych miasta – Dworca Moskiewskiego można udać się na położoną nieopodal stację metra Majakowska i wsiąść w pociąg linii M1. Podróż trwa około 40 minut i kończy się na stacji Nowokrestowska.

Które mecze odbędą się na stadionie w Petersburgu?

 • Mecz nr 4: Belgia – Rosja (13.06, godz. 21:00)
 • Mecz nr 15: Finlandia – Rosja (17.06, godz. 15:00)
 • Mecz nr 28: Finlandia – Belgia (22.06, godz. 21:00)
 • Mecz nr 45, ćwierćfinał (03.07, godz. 18:00)
Mamy najlepsze oferty lotów i hoteli w Petersburgu
Panorama Rzymu © iStock

Panorama Rzymu © iStock

Rzym

Ostatnie z miast tegorocznego turnieju to Rzym. Stolica Włoch wielokrotnie gościła drużyny grające na mistrzowskich imprezach. Na Stadio Olimpico odbywały się mecze Mistrzostw Europy w 1968 i 1980 roku, a także Mistrzostw Świata 1990. Czy wyjazd do Rzymu trzeba komukolwiek polecać? Kolebka europejskiej cywilizacji, stolica starożytnego świata i miasto wspaniałych zabytków. I tych z czasów rzymskich, jak Koloseum czy Forum Romanum, i z czasów, gdy Rzym stał się siedzibą papieży. Miasto nad Tybrem pełne jest kościołów, miejskich pałaców i wspaniałych klimatycznych miejsc, jak choćby Zatybrze.

Okolice Stadio Olimpico © iStock

Okolice Stadio Olimpico © iStock

Stadio Olimpico możemy spokojnie postawić w jednym rzędzie z Wembley i Hampden Park. Ten stadion wybudowany w latach 30. XX wieku jest domem dla dwóch słynnych drużyn – AS Roma i Lazio Rzym. Swą nazwę zawdzięcza Igrzyskom Olimpijskim w 1960 roku, których był centralnym miejscem. Rzymski Stadion Olimpijski będzie areną trzech spotkań grupy A (w tym meczu otwarcia) oraz jednego meczu ćwierćfinałowego. Jak dostać się na Stadio Olimpico? Z głównego dworca Rzymu – Termini najlepiej udać się metrem (linia A) do stacji Ottaviano, a następnie przesiąść się na autobus linii 32.

Mecze Euro 2020, które odbędą się na Stadionie Olimpijskim w Rzymie

 • Mecz nr 1: Turcja – Włochy (12.06, godz. 21:00)
 • Mecz nr 14: Włochy – Szwajcaria (17.06, godz. 21:00)
 • Mecz nr 26: Włochy – Walia (21.06, godz. 18:00)
 • Mecz nr 48, ćwierćfinał (04.07, godz. 21:00)
Mamy najlepsze oferty lotów i hoteli w Rzymie