Postanowiliśmy przybliżyć nieco narciarskie regiony Zillertal i Lodowiec Hintertux, które występują w naszych promocjach narciarskich – Zima 2011. To ciekawe miejsca, nie tylko z punktu widzenia sportów alpejskich i warto na pewno dowiedzieć się o nich nieco więcej.

Zillertal – tak nazywa się region doliny rzeki Ziller, kilkadziesiąt kilometrów na wschód od miasta Innsbruck w austriackim Tyrolu. Od nazwy doliny pochodzi nazwa okolicznego pasma górskiego – Alpy Zillertalskie (z najwyższym szczytem – Hochfeiler, 3510 metrów n.p.m.)

2004-10-16 10-23 Zillertal Paragliding 067photo © 2004 Allie_Caulfield | more info (via: Wylio)

.

W dolinie amatorzy szaleństw śnieżnych znajdą wiele ośrodków narciarskich. Najbardziej popularne to Fügen, Zell am Ziller i Mayrhofen.

Hintertuxphoto © 2010 Alexander Lindquist | more info (via: Wylio)

.

Hintertux to nazwa lodowca alpejskiego i wioski położonej na skraju doliny Tuxertal, która jest częścią doliny Zillertal. Wioska leży u podnóża lodowca, który, o czym być może narciarze nie wiedzą, należy do najpopularniejszych miejsc wypoczynku letniego w Austrii.

Hintertux słynie także ze źródeł leczniczych, i to najwyżej w Europie położonych. Na lodowcu, opodal schroniska Spannagelhaus, kusi Spannagelhöhle – jaskinia Spannagel, o dziesięciokilometrowej długości. W miejscowości można podziwiać od niedawna Natur Eis Palast, czyli lodowy pałac w całej swojej połyskującej w słońcu krasie.

Lodowiec znany jest jako jedyny w Austrii ośrodek, w którym można jeździć przez cały rok. Sporty narciarskie w Hintertux uprawia się na prawie 90 km nartostrad, m. in. na ścianie Gefrorene Wand oraz na mniejszych na lodowcach Riepenkees. Przeważają trasy średnio-trudne. Wyciągi dochodzą tutaj na wysokość 3250 m.

Alps'06photo © 2006 /kallu | more info (via: Wylio)

.

Hntertux jest szczególnie popularny wśród snowboardzistów, w tym wyczynowych. Przygotowują się tu do zawodów zawodnicy w dziesiątek krajów świata.

Oto oficjalna strona regionu narciarskiego Zillertal a to jest strona polskojęzyczna. Zapraszamy również na polskojęzyczną strone Lodowca Hintertux.