Nasza najnowsza promocja to naprawdę coś wielkiego. Jeśli planujesz wyjazd do Paryża, możesz otrzymać od nas wejściówkę do najsłynniejszego parku rozrywki w Europie całkowicie za darmo. Co należy zrobić? Wystarczy zarezerwować hotel w Paryżu, korzystając z naszego serwisu. To wszystko! Wejściówka jest Twoja, a dodatkowo, z okazji 20. urodzin Disneylandu, możesz zakupić bilety dla Twoich bliskich aż o 20% taniej! Jeśli zatem planowałeś/aś wyjazd do parku Disneya już od jakiegoś czasu, to jest właśnie ten moment. Na drugą taką okazję pewnie trzeba będzie poczekać do następnej okrągłej rocznicy.

Rok 2012 to rok Disneylandu. Paryski park rozrywki działa już dwie dekady, i od tego czasu nie stracił nic na swej popularności. Wręcz przeciwnie, z roku na roku przybywa w nim atrakcji, a każda nowa produkcja słynnej wytwórni Walta Disneya to nowe parki tematyczne i nowe rozrywki.
Kompleks Disneyland Paris składa się z dwóch parków tematycznych (Park Disneyland i Park Walt Disney Studios), zespołu hoteli i centrum rozrywki Disney Village. Każdy z parków podzielony jest na 5 krain, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie – od magicznych atrakcji nawiązujących do klasycznych baśni Disneya, po ekscytujące kolejki górskie czy imponujące multimedialne pokazy.

W telegraficznym skrócie przedstawiamy Wam naszą listę polecanych atrakcji:

Dla całej rodziny

Piraci z Karaibów w Parku Disneyland – zabawny i odrobinę straszny rejs w jaskiniach, w których rządzą prawdziwi piraci!

Filiżanki Szalonego Kapelusznika w Parku Disneyland – totalnie zawirowana przejażdżka dla wszystkich.

Lasery Buzza Astrala w Parku Disneyland – lot w kosmos z nutką rywalizacji, każdy ma swój laser i zdobywa punkty – o ile trafi do celu ;).

Nowość! Motory… Akcja! – pokaz kaskaderski w Parku Walt Disney Studios z udziałem samego Zygzaka McQuinna.

Spadochrony żołnierzy z Toy Story w Parku Walt Disney Studios – odkryj nową krainę Toy Story Playland z wysokości ponad 20 metrów!

Dla najmłodszych

Disneyland Railroad w Parku Disneyland – przejażdżka koleją wokół całego parku.

„It’s a small world” w Parku Disneyland – miniatura świata pełna muzyki i kolorów pokazująca najmłodszym różnorodność krajów i regionów świata.

Lot z Piotrusiem Panem w Parku Disneyland – podróż do Nibylandii latającym statkiem.

Animagique w Parku Walt Disney Studios – magia teatru i magia animacji na scenie.

Dla poszukujących wrażeń

Big Thunder Mountain w Parku Disneyland – szalona kolejka górska prosto z Dzikiego Zachodu.

Space Mountain, Mission 2 w Parku Disneyland – superszybki i pełen niespodzianek lot w kosmos.

The Twilight Zone Tower of Terror w Parku Walt Disney Studios – niesamowita podróż windą po opuszczonym hotelu, z dawką adrenaliny, czyli spadanie z prędkością szybszą niż grawitacja.

Rock-and-Roller Coaster z Aerosmith w Parku Walt Disney Studios – najszybsza kolejka w parku – niecałe 3 sek. przyspieszenia do setki!

RC Racer w Parku Walt Disney Studios – wyścigówką Toy Story po nietypowym torze w kształcie rynny.

Pokaz specjalny – Disney Dreams®


Oprócz wyżej wspomnianych atrakcji w tym roku na gości czeka wydarzenie specjalne przygotowane na 20. rocznicę – tuż po zmroku, na godzinę przed zamknięciem parku odbywa się niepowtarzalny pokaz Disney Dreams®, którego scenerię stanowi Pałac Śpiącej Królewny. Disney Dreams® to gama niezwykłych efektów specjalnych – projektory laserowe 3D, ekrany wodne i fontanny, gra świateł i dźwięków oraz przepiękne sztuczne ognie.

A teraz garść praktycznych informacji:

Szczegóły promocji

Aby otrzymać voucher na darmowy jednodniowy bilet do Disneylandu należy w okresie od 25 lipca 2012 do 6 listopada 2012 zarezerwować hotel w Paryżu na naszej stronie. Data odwiedzin Disneylandu musi przypadać na okres objęty rezerwacją hotelową.

Do jednej rezerwacji (bez względu na liczbę osób) przypisany jest jeden voucher na bilet.
Voucher jest imienny. Na jego podstawie po okazaniu dokumentów właściciel otrzymuje bilet w dowolnej kasie parku. Bilet upoważnia do korzystania z atrakcji obydwu paryskich parków Disneya : Disneyland Park i Walt Disney Studios. Wszystkie atrakcje parków są dostępne bez dodatkowych opłat. W ciągu dnia można przechodzić między parkami nieograniczoną liczbę razy.
Ponadto korzystając z naszej strony, można zakupić dodatkowe bilety o 20% taniej.

Mapki i program wydarzeń

Mapki parków (Park Guide) dostępne są przy wejściu do parków (zaraz za bramkami) i opisują komlpeks w kilku językach (angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim…). Zawierają listę atrakcji, restauracji, sklepów oraz dużo praktycznych podpowiedzi. Zaznaczono też na nich punkty pierwszej pomocy i miejsce, w którym zagubione dzieci czekają na rodziców, czy raczej… zagubieni rodzice czekają na dzieci.
Polecamy także zapoznanie się z aktualnym programem wydarzeń w parku, dostępnym w tym samym miejscu: znajdziecie tam aktualne godziny wizyt bohaterów Disneya, parad, przedstawień, czy wieczornego spektaklu Disney Dreams.

Jedzenie

Na terenie obu parków znajduje się szereg restauracji serwujących dania z rozmaitych stron świata, zarówno samoobsługowych, jak i z obsługą kelnerską.
Kilka polecanych restauracji:
Plaza Gardens w Parku Disneyland – specjały kuchni francuskiej i śródziemnomorskiej w formie bufetu all-you-can-eat.
Restaurant des Stars w Parku Walt Disney Studios – kuchnia śródziemnomorska i międzynarodowa i posiłek w towarzystwie Remy’ego i Szefa z filmu Ratatu! Bifet all-you-can-eat.
W cenę bufetu wliczony jest także napój bezalkoholowy.

Kolejki

Opatentowany przez Disneya system FASTPASS® pozwala uniknąć stania w kolejce do najpopularniejszych atrakcji. Są one oznaczone na mapkach symbolem FP. Przed każdą z nich stoją automaty, do których należy włożyć bilet wstępu. Automat wydrukuje dodatkowy bilet, na którym podane jest okienko czasowe, podczas którego należy wrócić do atrakcji i skorzystać z niej bez kolejki. System FASTPASS® jest bezpłatny.

Dzieci

Ze względów bezpieczeństwa wstęp na kilka wybranych atrakcji jest ograniczony wzrostem dziecka. Szczegółowe informacje znajdziecie na mapkach parku oraz przy wejściu do danej atrakcji.
Jak dotrzeć

Dla turystów mieszkających w Paryżu, najwygodniejszym połączeniem jest regionalna kolejka RER (linia A, czerwona).
Trasa z i do Paryża zabiera ok. 40 min. i nie wymaga przesiadek:
Centralne stacje RER A: Charles de Gaulle Etoile (pod Łukiem Triumfalnym na końcu Pól Elizejskich) albo Chatelet des Halles obok muzeum Pompidou i w odległości ok 1,5 km od katerdy Notre Dame)
Disneyland to stacja Marne-la-Vallee/Chessy – dworzec kolei znajduje się przy wejściu do parku Disneyland.
Bilety do kupienia w kasach lub w automatach. Pociągi kursują do około północy. Szczegółowe informacje na sncf.com.

Więcej na temat promocji hoteli i lotów do Paryża  znajdziecie na naszej stronie. Zapraszamy!

LISTA KIERUNKÓW