Ferie w części polskich województw tuż tuż. Warto, wybierając się na białe szaleństwo, pamiętać o ubezpieczeniu się przed możliwymi konsekwencjami owego szaleństwa, zwłaszcza za granicą. eSKY.pl oferuje w swoich pakietach ubezpieczeń podróżnych również tego rodzaju, które narciarzom są szczególnie potrzebne, czyli OC, koszty leczenia, ratownictwa w górach itp. Przygotowaliśmy specjalną stronę na temat bezpieczeństwa w zimie.

Dane Internetowego Centrum Podróży eSKY.pl pokazują, że okres od stycznia do kwietnia to czas, w którym Polacy najrzadziej kupują ubezpieczenia podróżne. Tymczasem ferie zimowe, kiedy beztrosko szusujemy po stokach, niosą ze sobą ryzyko odniesienia kontuzji lub spowodowania przez nas zagrożenia dla innych narciarzy.

Nasze narciarskie ubezpieczenie zapewnia m. in.

  • osłonę dla osób uprawiających sporty, w tym zimowe, jak narciarstwo czy snowboard
  • ubezpieczenie OC, czyli pokrycie szkód wyrządzonych osobom trzecim
  • odszkodowanie w przypadku zamknięcia tras wyciągów
  • pokrycie kosztów wypożyczenia sprzętu narciarskiego
  • zwrot pieniędzy skradzionych przy bankomacie

Polisy eSKY.pl przewidują również przedłużenie ochrony ubezpieczeniowej w sytuacjach nagłych o 48 godzin, co docenimy w przypadkach, gdy coś przydarzy nam się na dzień przed powrotem do kraju. Ponadto ubezpieczenie obejmuje także pokrycie kosztów biletu lotniczego, jeśli nagła, nieprzewidziana okoliczność, na przykład poważny wypadek czy ciężka choroba członka rodziny zmusi nas do odwołania podróży. Zwrot ceny biletu otrzymamy wtedy niezależnie od procedur i regulaminów linii lotniczych.

Polisę na zimowy wyjazd zamawiamy za pomocą jednego kliknięcia w trakcie rezerwacji biletu lotniczego. Gdy podróż po Europie trwa od jednego do trzech dni, jest to wydatek zaledwie 15 złotych a za każdy kolejny dzień zapłacimy jedynie 4,72 złotych za osobę. Dla osób podróżujących poza Europę, stawka dzienna wynosi 6,99 złotych za dzień. Więcej o ubezpieczeniach podróżnych eSKY.pl można dowiedzieć się na stronie eSky.

Przypominamy, że informacje na temat szczególnych przepisów i warunków korzystania z opieki zdrowotnej w innych krajach znajdziemy na stronie NFZ.  W Europie trzeba mieć Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego – formularz wniosku o nią również na strona NFZ.

Snowboard Halfpipe Finals at The Brits 2010 in Laax, Switzerlandphoto © 2010 bobaliciouslondon | more info (via: Wylio)

.

Miłośnikom narciarstwa polecamy również udział w testach najwyższej klasy sprzętu narciarskiego w Polskich Centrach Testowych, które organizują je razem z Zillertalinfo.pl. Testowanie w Brixen Plose odbywa się od 9. do 14. stycznia, w Zillertal od 16. do 21. stycznia, zaś od 23. do 28. stycznia w Zugspitz Arena.