Są takie momenty w życiu każdej kobiety, kiedy chciałaby być bohaterką komedii romantycznej. Po serii dziwnych pomyłek przeżyć romantyczne uniesienia w pięknym miejscu z idealnym dla siebie mężczyzną. Osobiście uważam, że podróże, zwłaszcza te we dwoje, sprzyjają pogłębianiu relacji z partnerem i poznawaniu siebie nawzajem. Dlatego z okazji Walentynek proponuję, żebyście to Wy zamienili się w bohaterów swojego własnego filmu i zorganizowali sobie i drugiej połowie wyjazd… Może do jednego z miast, gdzie toczyły się najbardziej znane miłosne historie? Mamy dla Was 10 propozycji!

1.    Paryż
Nie jesteście zaskoczeni? Cóż zrobić jeśli miasto ma taką opinię 😉 Same spacery po nim, jak to zrobili bohaterowie „Przed zachodem słońca” czy poznawanie go, pływając łodzią po Sekwanie zupełnie jak w „Przed zachodem słońca” to już piękne przeżycie… a potem dla zmęczonych wędrowców kawa w uroczej kawiarni Cafe des Deux Moulins na Montmartre, która znana jest z filmu „Amelia”.

O północy w Paryżu

Przed zachodem słońca

Amelia


2.    Londyn
Pamiętamy wszyscy, jak Londynie, a dokładnie w jednej jego dzielnicy – Notting Hill rozergała się miłość księgarza Williama Thackera i Anny Scott – aktorki. Londyn, mimo że deszczowy, sprzyja zauroczeniom nietypowym, bo zaraz przypomina nam się kolejny film z Hugh Grantem, w którym on – premier, zdobył serce swojej asystentki,  pewien pisarz uczucie pięknej Portugalki, a mały chłopiec Sam koleżanki z klasy ale to „Właśnie (jest) miłość” – nie liczy się to co nas dzieli, ale co może połączyć. A gdy Londyn robi się zbyt deszczowy, zawsze można jak bohaterowie filmu „Bliżej” spędzić czas w jego niesamowitym Oceanarium.

Notting Hill

To właśnie miłość

Bliżej


3.    Rzym
Tu można poczuć się jak prawdziwa księżniczka! Wystarczy urządzić sobie małe „Rzymskie wakacje”. Zjeść coś w lokalnej knajpce, wybrać się do Koloseum, miasto zwiedzać na skuterze, a na koniec prawie jak Księżniczka Anna sprawdzić prawdomówność ukochanej osoby, prosząc ją by dłoń włożyła w legendarne Usta Prawdy.

Rzymskie wakacje

Rzymskie wakacje


4.    Barcelona
Gorąca nawet w lutym! Albo przynajmniej o kilka stopni cieplejsza niż Polska 😉 A temperatura sprzyja rozwojowi uczuć. Przekonały się o tym bohaterki filmu „Vicky, Cristina Barcelona”, może i Wy się przekonacie? Jak pokazuje film, wcale nie trzeba tam jechać z drugą połówką 😉 Bo hiszpański temperament porwał już niejedną osobę.

Vicky, Cristina Barcelona


5.    Neapol
A konkretnie malutkie miasteczko Positano, które stało się tłem jednej z piękniejszych scen z filmu „Pod słońcem Toskanii” – jak widać nie każda miłosna historia musi mieć w tle ten region Włoch nawet jeśli występuje on w tytule filmu 😉 Ale może, bo inne filmowe sceny były kręcone w m.in. w takich miastach jak Cortona, Arezzo, Montepulciano, Siena i Florencja. Zatem jeśli nie przekonuje Was ciepłe południe Włoch, to może będziecie mieli ochotę odwiedzić Toskanię?

Pod słońcem Toskanii


6.    Werona
Albo Weronę? Nieszczęsnych bohaterów powieści Shakespeare’a nie będziemy przywoływać… Za to szczęśliwą Sophie – graną w „Listach do Julii” przez Amandę Seyfried – już prędzej! W końcu, wystarczy jechać do Werony, zawierzyć swoje miłosne pragnienia Julii i wówczas one się z pewnością spełnią. Sprawdźcie, w końcu Walentynki to odpowiedni ku temu czas.

Listy do Julii

7.    Marsylia
I region Prowansji… To dobry wybór, jeżeli macie ochotę odpocząć od miasta, uraczyć się winem, pobyć ze sobą, robić wszystko powoli… gotowi na zupełnie nowe doświadczenia i przeżycia zupełnie jak bohater filmu „Dobry rok”. A! I uważajcie, bo te okolice tak przyciągają, że jest szansa, że będzie Wam potrzebny bilet wyłącznie w jedną stronę, bo w Prowansji zostaniecie na dłużej.

Dobry rok

8.    Dublin
I cała zielona Irlandia, pociąga każdego, kto widział „Oświadczyny po Irlandzku” czy „Once”. Można więc wybrać się na weekend i zapuścić poza miasto, zamieszkać na chwile w lokalnym pubie i pospacerować po klifach, niczym Amy Adams w „Oświadczynach”. Można też wykorzystać to, że rok jest przestępny, zostać w Irlandii dłużej, by tak jak Amy, wybrać na oświadczyny wyjątkowy dzień 29 lutego! Lub zostać w Dublinie i poszaleć w tamtejszych pubach, lub posłuchać ulicznych grajków, co jest bliższe bohaterom „Once”.

Oświadczyny po irlandzku

Once

Once

9.    Tokio
Trochę daleko? Ale czego nie robi się dla miłości! Jak pokazuje film „Między słowami” czasami w miłości się gubimy, zupełnie jak w wielkim mieście Tokio. I mimo, że otaczają nas ludzie czujemy się osamotnieni. Ale to wszystko sprawia, że szukamy kogoś bliskiego. A jak chcemy to nawet w wielkim mieście jest to możliwe 🙂

Między słowami

10.    Nowy Jork
Liczba filmowych bohaterów, do których można się upodobnić jadąc do Nowego Jorku jest naprawdę imponująca. Zatem, możecie jechać do tego miasta po prostu z przyjacielem – do podróży z przypadkową osobą mimo wszystko nie zachęcamy 😉 A w podróży okaże się, że osoba którą znacie od dawna może jest Wam przeznaczona? W końcu „Kiedy Harry poznał Sally” też nie wiedział, że zostaną małżeństwem, ani Kathleen gdy usłyszała sygnał „Masz wiadomość” i nie wiedziała jeszcze, że po drugiej stronie komputera jest Joe Fox.

Kiedy Harry poznał Sally

Kiedy Harry poznał Sally

Masz wiadomość

Na koniec, przyszła mi do głowy pewna refleksja. Zupełnie przypadkowo większość proponowanych powyżej filmów poza wątkiem miłosnym i tym że dzieją się w pięknych miejscach na świecie, mają też wątek podróży… To naprawdę skłania do zastanowienia się, czy bilet nie jest dobrym prezentem na Walentynki? 😉

Fot. (C) Creative Commons/Flickr: Javier Vieras, tristan schmurr, vander muniz, marko kudjerski, Mario Sanchez Prada, Bindalfodo, Ben Cremin, fotologic, The Narratographer, darren flinders, a_marga, owen prior, Francisco Antunes, Blok 70, Spenrer Wright, decar66, Rob Hurson, Richard Anderson, Wiliam Murphy, Alkan Boudewijn, Antonio Rubio, Eric Gross, Gary Denham, Bosc d’Anjou.