Luksusowe vouchery na podróże super-pociągami TGV, które mamy do zdobycia w naszym społecznościowym konkursie „Wsiąść do Pociągu eSKY-owego…” pochodzą z Rail Europe, wielkiego pan-europejskiego przedsiębiorstwa kolejowego, którego eSKY.pl – Internetowe Centrum Podróży jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce.

Korzenie przedsiębiorstwa Rail Europe sięgają dziewiętnastego wieku, kiedy jedna z francuskich spółek kolejowych otworzyła swoje przedstawicielstwo w Londynie. Potem przedsięwzięcie przechodziło różne, nomen omen, koleje losu, np. nacjonalizację kolei we Francji. W 1995 roku z połączenia French Railways Ltd i British Rail International powstała firma o nazwie Rail Europe Ltd.

Pod podobnymi nazwami funkcjonują również inne spółki np. Rail Europe 4A z kapitałem mieszanym, francusku-szwajcarskim, która zajmuje się promocją i sprzedażą europejskich przejazdów kolejowych w Azji, Afryce, Ameryce Południowej i Oceanii, Rail Europe Inc. która zajmuje się tym samym na terenie USA, Kanady i Meksyku, zaś Rail Europe Continentale operuje na terenie Europy poza Wielka Brytania i Francją.

Firma oferuje obecnie bilety na połączenia wielu europejskich przewoźników kolejowych, w tym najbardziej znani i znaczący na rynku to: SNCF, Eurostar, Deutsche Bahn, Elipsos, Artésia i Thalys.

Na stronie eSKY.pl – Podróże Kolejowe oferujemy bilety na europejskie koleje, które są nie tylko szybkie i punktualne, ale oferują wiele innych atrakcji, np. wspaniałe widoki podczas wojażu:

  • TGV – mknące po szynach z prędkościami przekraczającymi 300 km/h, przy czym wygodne, pozwalające spędzić podróż w komfortowych warunkach.
  • Eurostar – szybka kolej łącząca Paryż z Londynem i Brukselą. Rozwiązanie wygodniejsze niż te same trasy drogą lotniczą. Regularne kursy pasażerskie przez Eurotunel zaczęły się 1994 r.

  • Pociągi panoramiczne – podróże przez najpiękniejsze trasy widokowe pośród gór i dolin Szwajcarii. To nie tylko sposób przemieszczania się, ale atrakcja turystyczna sama w sobie.
  • Pociągi nocne / pociągi hotele – np. z miast w północnych Włoszech do Barcelony, z Zurych a nawet z czeskiego Brna przez Genewę – również do Barcelony, połączenia z miast niemieckich do Paryża. Pociągi City Night Line łączą główne miasta Europy Zachodniej i Środkowej.
  • Thalys – zwany„Czerwonym Pociągiem”. Podróż TGV z Paryża do Brukseli tra niewiele ponad godzinę! Ponadto linia oferuje połączenia z francuskiej stolicy do m.in. Amsterdamu, Rotterdamu, Antwerpii czy Kolonii.
  • Inter Rail – to bilety pakiety obejmujące wiele europejskich krajów. Idealne dla kogoś, kto chce ruszyć w wyprawę po Europie i wybierze kolej jako najdogodniejszy środek lokomocji.
LISTA KIERUNKÓW