Załoga w eSKY Rally Team w składzie Łukasz Habaj i Jacek Spentany zajęła drugie miejsce w klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski klasy N, czyli samochodów produkcji seryjnej. Nasza załoga ściga się autem Mitsubishi Lancer Evolution IX

Pierwsze miejsce w tej klasie podobnie, jak w klasyfikacji generalnej RSMP zajęła załoga Subaru Poland Rally Team, Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran.

Łukasz Habaj powiedział serwisowi rallyonline.pl: „Było dosyć trudno jechać przyzwoitym tempem, a mimo wszystko chcieliśmy znaleźć się na mecie po wczorajszych przygodach. Jechało się naprawdę fajnie, jesteśmy zadowoleni, widać progres jeśli chodzi o różnice czasowe między czołówką a nami w porównaniu z Rzeszowskim. Cieszymy się z tytułu wicemistrzów w grupie N. W przyszłym roku jeśli będziemy jechali na na pewno tym samym samochodem i z tym samym zespołem – ale jeszcze nie wiem, ile to będzie rajdów i czy w Polsce, czy może w Czechach. Tam jest dużo więcej samochodów w grupie N, po 20 aut, większa jest frajda z rywalizacji, oes też bywają ciekawsze. Za wcześnie, aby mówić o konkretach.”

O rajdowych poczynaniach teamu eSKY pisaliśmy wielokrotnie na naszym blogu. Od Elmotu, przez Lotos Baltic Cup, Rajd Polski i Rajd Bohemia.

Gratulujemy Łukaszowi i Jackowi udanych występów w tym sezonie.

Przypomnijmy sobie sezon rajdowy ‚2010  w kilku odsłonach.

Pierwszym rajdem, jak relacjonowaliśmy na blogu był 38. Rajd Elmot. Łukasz Habaj z pilotem Jackiem Spentanym walczyli dzielnie. Po pierwszym dniu rajdu zajmowali dobre, piąte miejsce z szansami na walkę o czołowe pozycje. Drugiego dnia rywalizowali na trasie ostro, jak to ujął Łukasz, to była prawdziwa wojna. Jednak, jak to bywa w sportach motorowych, rywalizację sportowców zakłóciły problemy maszyn. ERT musiało przerwać zawody z powodu awarii auta. Zwycięzcą został Tomasz Kuchar.

W następnym rajdzie Lotos Baltic Cup załoga ERT zajęła siódme miejsce.

W odbywającym się w Mikołajkach 67. Rajdzie Polski nasza załoga miała niestety wypadek, który możemy zobaczyć na poniższym filmie kręconym on-board.

W lipcu kierowcy startujący w RSMP pojechali do Czech na 37. Rajd Bohemia. Nasi też tam byli, ale niestety znów mieli pecha.

Za to w rozgrywanym na początku sierpnia 19. Radzie Rzeszowskim, w którym wygrał Brian Bouffier na Peugeocie 207 S2000, Łukasz Habaj z Jackiem Spentanym zajęli w klasyfikacji końcowej dobre szóste miejsce.

Sezon RSMP zakończył się podczas ostatniego weekendu podczas 20. Rajdu Dolnośląskiego. Czekamy na kolejny udany sezon eSKY Rally Team.