Powoli zamieniamy się w lwy salonowe! Uczestniczyliśmy ostatnio w dwóch uroczystościach, o których chcielibyśmy Wam trochę opowiedzieć…

Od siedmiu lat portal pasazer.com oraz Airport Kraków organizują Plebiscyt na Najlepszą Linię Lotniczą. Użytkownicy portalu mogą oddać głos w trzech kategoriach:

  • najlepsza tania linia lotnicza
  • najlepsza tradycyjna linia lotnicza
  • najlepsza czarterowa linia lotnicza

Głosowanie odbywa się poprzez formularz internetowy, a na osoby biorące w nim udział czekają cenne nagrody. Jako że sprawy podróży i lotów leżą nam na sercu, zdecydowaliśmy się ufundować nagrodę główną – przyjemną wycieczkę do ciepłych krajów.
Przez kilka miesięcy zbierane były głosy Internautów, aż w końcu nastąpił ważny moment – Gala Wręczenia Nagród. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży lotniczej. W tym roku odbyło się ono 11 marca w krakowskim hotelu Qubus. Zwycięzcami plebiscytu zostali: Wizz Air, LOT i LOT Charters. I my też tam byliśmy i naszą nagrodę wręczyliśmy na ręce Jarosława Janiczka z Pasazer.com, który przekazał ją wyłonionemu zwycięzcy – Kamilowi Szczykutowiczowi.

Kilka dni później zostaliśmy zaproszeni na kolejny bal. Tym razem to nam wręczano nagrodę 🙂 16 marca w Warszawie nasz Prezes Zarządu – Piotr Stępniewski odebrał Gazelę Biznesu! Jest to jedna z najważniejszych nagród w polskim biznesie. Przyznaje ją, najszybciej rozwijającym się firmom średniej wielkości, redakcja dziennika Puls Biznesu oraz firma Coface Poland. A że nagrody mają to do siebie, że dostaje się je za coś, musieliśmy spełnić cały szereg warunków, by znaleźć się w wśród laureatów. Najważniejsze wymogi to:

  • firma powinna rozpocząć swoją działalność przed rokiem 2007 i prowadzić ją nieprzerwanie do dziś
  • w 2007 przychody ze sprzedaży powinny się mieścić w przedziale pomiędzy 3 a 200 mln złotych
  • ostatni warunek mówi o epoce kryzysu czyli latach 2007-2009 – by zostać Gazelą trzeba było odnotować w tym okresie wzrost przychodów ze sprzedaży i ani razu nie wykazać straty

To wszystko nam się udało i po raz pierwszy – mamy nadzieję nie ostatni – otrzymaliśmy tytuł Gazeli.

Wizyty na salonach spodobały nam się do tego stopnia, że myślimy o tym, by w nadchodzącym roku powalczyć o kolejne nagrody. Prosimy o trzymanie za nas kciuków!

Zdjęcia pochodzą z fotoreportaży, które można znaleźć na stronach: pasazer.com, gazele.pl.

LISTA KIERUNKÓW