Linia lotnicza SAS ogłasza wielką wyprzedaż! Trwa ona od 10 do 16 kwietnia. W tym czasie można kupić bilety w atrakcyjnych cenach na podróże, które odbędą się między 1 maja 2013 a 31 stycznia 2014 roku. Na które kierunki obowiązuje promocja? Tego możecie dowiedzieć się z naszego wpisu 🙂 podajemy też powody, dla których warto odwiedzić każde z tych miejsc. Pamiętajcie, grubo ponad 1000 biletów, czeka na Was tylko w tym tygodniu.

Kopenhaga – w mieście jest dużo miejsc poświęconych pamięci najsłynniejszego Duńczyka – Hansa Christiana Andersena, który kochał stolicę swego państwa. Inspirację do swych baśni czerpał chociażby z Ogrodów Tivoli, dzięki którym niejednokrotnie przenosił się do świata magii. Chcąc pobudzić i swoją fantazję wystarczy kupić bilet SAS od 324 zł.

Sztokholm – to miejsce, które absolutnie muszą odwiedzić miłośnicy galerii i muzeów, jest ich tam WIELE. 70 muzeów i 100 galerii sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie 🙂 a ceny biletów zaczynają się już od 434 zł.

Oslo – mieszkańcy Norwegii to jedno z najbardziej pro-ekologicznych społeczeństw świata. Co to oznacza? Głównym środkiem lokomocji w mieście jest rower! Samochód jest bardzo passe  jeżdżą więc wszyscy – starzy i młodzi;) Osoby, które chcą zwiedzić stolicę Norwegii na dwóch kółkach, bilet SAS mogą kupić już od 355 zł.

Trondheim – tu można podziwiać najstarszą świątynię w całej Skandynawii – Nidarosdomen, czyli Katedrę Nidaros – perełkę architektury gotyckiej wzorowaną na katedrze z Canterbury. W jej wnętrzu znajduje się grobowiec patrona Norwegii, św. Olafa. Od 1997 roku pomiędzy Oslo a Trondheim prowadzi droga dla pielgrzymów. Obecnie SAS oferuje przeloty do Trondheim od 563 zł.

Bergen niejedno ma imię! “brama do fiordów”, “łąka z górami”, „miasto siedmiu wzgórz” czy te określenia to nie wystarczający powód, by spodziewać się pięknych widoków i skusić się na bilet SAS już od 524 zł?

Stavanger – tuż obok miasta znajduje się jedna z największych atrakcji Norwegii – Lysefjord –  opadająca pionowo w morze 604-metrowa skała, zwana Pulpitem. Tutejsza przyroda jest NAPRAWDĘ imponująca, a bilet lotniczy do Stavanger kosztuje od 524 zł.

Helsinki w mieście znajduje się największy europejski dom towarowy – Stockmann, który ma 9 poziomów w tym dwa podziemne. Miłośnicy zakupów mogą zaszaleć 😉 A bilety lotnicze do Helsinek zakupione w SAS kosztują od 476 zł.

Pozostałe kierunki objęte promocją znajdziecie na stronie: http://www.esky.pl/linie-lotnicze/SAS.

Fot. (C) Creative Commons/Flickr: hartlandmartin, Stig Nygaard, Piero Sierra, turbotoddi, Martin Barland, Florian Seiffert (F*), Helico, stockmanngroup.