Najbardziej punktualne linie lotnicze Europy, czyli SAS, rozwijają swoją sieć połączeń z Polski. Trwająca właśnie w eSKY.pl promocja tanich biletów lotniczych do skandynawskich miast została uznana w naszej społeczności na Facebooku za bardzo atrakcyjną. Zobaczmy więc co nowego u Skandynawów.

Linie SAS uruchomiły w maju nowe, regularne połączenie z Wrocławia do Kopenhagi. Zatem od 2. maja. Stolica Dolnego Śląska jest czwartym polskim miastem, z którego latają samoloty skandynawskiego przewoźnika – po Gdańsku, Poznaniu i oczywiście, Warszawie.

Połączenie z Wrocławia linie SAS uruchomiły 2. maja i tego samego dnia do ich floty obsługującej trasy z Poznania dołączyły większe samoloty.  Teraz oprócz latających dotychczas maszyn CRJ 200, zabierających na pokład 50 osób, latać będą również nowoczesne, 88-miejscowe samoloty CRJ900 NextGen.

Samolot SAS

Maszyny firmy Bombardier  uznawane są za jedne z najwygodniejszych samolotów pasażerskich średniego zasięgu. Spełniają najwyższe wymogi dotyczące ochrony środowiska. W porównaniu do poprzedniego modelu udało się w tej konstrukcji czterokrotnie zredukować poziom hałasu.

Linie SAS latają z Polski bezpośrednio do Kopenhagi – z Gdańska, Warszawy, Poznania i Wrocławia. Oprócz tego utrzymują bezpośrednie połączenie z Gdańska do Oslo. Dzięki siatce SAS dolecieć można łącznie do sześćdziesięciu skandynawskich miast.

Ponadto dzięki współpracy w ramach sojuszu Star Alliance, jednego z największych na świecie pasażerowie SAS mogą dogodnie dolecieć do wielu miast w Stanach Zjednoczonych, w Azji a nawet w Australii.

Ludzie, którzy dużo latają docenią tę informację. Liniom SAS zostało przez Flightstats w styczniu przyznane wyróżnienie dla najbardziej punktualnych w Europie.

SAS 737 Schiphol airportphoto © 2006 Bastiaan | more info