Do Niemiec i z powrotem już od 419 PLN! Z Lufthansą, jak widać, jest to możliwe. W takiej właśnie cenie dostępne są w eSKY.pl – Internetowym Centrum Podróży bilety lotnicze niemieckiego przewoźnika do najważniejszych miast naszego zachodniego sąsiada, Monachium, Frankfurtu nad Menem, do Düsseldorfu. I to nie koniec cenowych atrakcji Lufthansy! Przewoźnik oferuje bilety z Berlina do większości europejskich miast w cenie już od 49 euro za przelot w jedną stronę. Czemu nie skorzystać?

Monachium, które wspominaliśmy na naszym blogu wielokrotnie słynie nie tylko z piwa i Oktoberfest. Lufhansa jest współwłaścicielką tamtejszego lotniska. Bilety lotnicze do Monachium warto rezerwować już teraz.

Frankfurt nad Menem wielu pasażerów lotniczych, którzy mają bilety lotnicze do Frankfurtu a potem dalej w świat, poznaje od strony lotniska, czyli wielkiego międzynarodowego portu lotniczego, z którego wyruszają największe znane maszyny na szlaki międzykontynentalne i rocznie przewija się tu kilkadziesiąt milionów ludzi. Znajomość tego miasta dla wielu milionów osób na tym się kończy a całą pewnością szkoda, że tak jest.

Położony nad rzeką Men, Frankfurt współtworzy w środkowych Niemczech wielki 6-milionowy zespół miejski. To gęsto zaludniony, pełen życia i przedsiębiorczości ważny punkt Niemiec i Europy. Jest najważniejszym centrum finansowym kontynentalnej Europy. Tu organizuje się największe, najbardziej znane i prestiżowe  targi branżowe.

A przecież to także stare historyczne miasto, o którym w kronikach wspominano już w ósmym wieku. W średniowieczu to właśnie tutaj wybierano i koronowano władców Rzeszy Niemieckiej. Miasto szybko się rozwijało i bogaciło. Niestety większość starej zabudowy w historycznej dzielnicy Römerberg, znanej kiedyś jako jedno z najpiękniejszych w Niemczech, została zniszczona podczas II Wojny Światowej i już jej w całości nie odbudowano.

Do zwiedzania poleca się m. in. Steinernes Haus – Kamienny Dom z galerią sztuki, gotycki Kościół St Bartholomäus, zbudowany z czerwonego piaskowca, Dom Goethe’go i jego muzeum a także zabytkowy Ratusz Frankfurtu.

Jednak turystów zapraszają nie tylko historyczne części miasta. Frankfurt bywa porównywany do Nowego Jorku („Mainhattan” – gra słów z niemiecką nazwą rzeki – Main), jest bowiem największym skupiskiem drapaczy chmur w Europie. Aż dziesięć ze zbudowanych tu wież ze szkła i stali przekracza 150 metrów wysokości, w tym są Commerzbank Tower i Messeturm – gmachy uznane za najwyższe w krajach Unii Europejskiej.

Stare miasto w Düsseldorf, stolicy Nadrenii Północnej-Westfalii, jest oczywiście jak najbardziej miejscem do zwiedzania zabytków, np. bazyliki św. Lamberta, barokowego kościoła Andreaskirche lub położonej przy przepięknym placu Wieży Zamkowej (Schlossturm) wśród malowniczych starych uliczek, jednak miłośnicy uciech bardziej przyziemnych znają ją raczej od innej strony – jako najdłuższy bar na świecie. Tyle tu miejsc, gdzie na różne sposoby można się rozerwać.

Düsseldorf znany jest z niezwykle pięknych, niepowtarzalnych parków miejskich. Warto na kilka chwil wpaść do parku Hofgarten, do Lantz’schen Park, Ogrodu Japońskiego lub uznawanego za najwspanialszy – Nordpark. Jednym z ulubionych miejsc spacerowiczów jest promenada nad Renem.

W krajobrazie współczesnej części miasta dominuje iglica Wieży Nadreńskiej (Rhein­turm) z obrotową restauracją na szczycie, podobnie jak w Berlinie.

Podobnie jak Frankfurt również Düsseldorf znany jest jako miasto targowe. Na „cpd”, tutejsze wiosenne i jesienne targi mody przyjeżdża cały świat. Miłośników żeglarstwa  zainteresuje z pewnością odbywające się tu Międzynarodowa Wystawa Łodzi, z prezentacją najnowszych osiągnięć konstrukcji jachtowych. Odbywają się tu też MEDICA – największe targi medyczne świata. Niedrogie bilety lotnicze do Düsseldorfu to stały i mocny punkt w ofercie eSKY.pl

W najnowszej ofercie Lufthansy promocyjnej warto również zwrócić uwagę na niezwykle korzystne cenowo bilety lotnicze do Stambułujak pisaliśmy – miasta, stanowiącego wrota Wschodu i Zachodu.

LISTA KIERUNKÓW