Nasz cykl poradników przybliżających zasady działania, nowe funkcje, rozbudowane usługi oraz informacje w nowym serwisie eSKY.pl – Internetowego Centrum Podróży, rozpoczynamy od wyszukiwania ofert, połączeń i produktów. Planującym podróże i wypoczynkowe pobyty oferujemy kilka nowych sposobów wyboru ofert i połączeń, którym warto poświęcić nieco uwagi.

Nasi przyjaciele znają dobrze wyszukiwarki lotów, hoteli, wczasów i ubezpieczeń eSKY.pl. Zapewne niejeden raz pomogła im w planowaniu wakacji, podróży i noclegów. Funkcje i usługi, którymi się niżej zajmiemy są propozycjami na jeszcze szybsze, jeszcze wygodniejsze i bardziej precyzyjne planowanie wojaży.

Miesięczna porównywarka cen

Tak ją tu nazwaliśmy tutaj na blogu. Może macie inny fajny pomysł na nazwę?

Usługa polegająca na porównaniu minimalnych cen połączeń lotniczych w poszczególnych dniach miesiąca jest dostępna na stronie promocji eSKY.pl od kilkunastu tygodni i pewnie wielu z was miało okazję się z nią już zapoznać.

Działa to tak: Po wyborze miasta docelowego i miasta wylotu otrzymujemy listę kolejnych miesięcy do wyboru z informacją o najniższej cenie w danym miesiącu. Możemy kierując się wyłącznie najniższą stawką „odhaczyć” jeden z miesięcy.

Naszym oczom ukazuje się diagram ukazujący ceny połączeń dla wszystkich kolejnych dni wybranego miesiąca:

Każdy dzień jest jednocześnie opcją wyboru w wyszukiwarce połączeń. Po zaznaczeniu wskazanego na powyższym diagramie najtańszego wariantu przelotu do Mediolanu w danym miesiącu, wybieramy kierując się własnymi kryteriami datę powrotu:

Jeśli np. wybierzemy jako dzień podróży powrotnej 28. października to bilet powrotny do Mediolanu dla jednej osoby kosztować będzie jak łatwo policzyć 75 złotych.

Oczywiście można wybrać też liczbę podróżujących osób, niepełnoletnich itd. Po kliknięciu „pokaż loty” zaczynają działać silniki wyszukujące eSKY.pl, które przenoszą użytkownika na stronę, gdzie może dokonać rezerwacji wybranego przez siebie połączenia.

Z pewnością wiele osób zorientuje się szybko, że opisany wyżej diagram jest w gruncie rzeczy bardzo ułatwiającym życie miesięcznym podglądem wyników wyszukiwania, dzięki któremu unikamy szukania na chybił trafił lub po omacku.

Wyjazdy weekendowe, tygodniowe, dwutygodniowe

Interesującą nowością na stronie promocji lotniczych w eSKY.pl są pakiety biletów powrotnych na określone okresy do wybranych miejsc. Spójrzmy na kuszącą cenę oferty weekendowego wypadu do Szwecji we wrześniu:

Po wybraniu tej propozycji, dowiadujemy się, że chodzi o przelot tam i z powrotem do szwedzkiego Malmoe z Gdańska. Po wyborze tej weekendowej promocji przenosimy się do mechanizmu rezerwacji eSKY.pl, gdzie finalizujemy operację:

Hotele na mapie i na liście

Główną nowością na stronie ofert hotelowych w eSKY.pl jest wyszukiwanie za pomocą mapy – za pomocą naszej „żółtej pinezki” zaznaczyć dowolne miejsce na mapie świata a my wskazujemy natychmiast hotele i miejsca noclegowe w okolicy.

Można też bez wbijania pinezki, po prostu wybrać miasto spośród opcji mapy i w ten sposób poznać ofertę noclegową w danej miejscowości. Gdy znajdziemy hotele tradycyjną metodą, możemy sprawdzić ich dokładną lokalizacje na mapie.

Oczywiście to nie wszystko bo ofert noclegowych na każdy gust i każdą kieszeń w popularnych miejscowościach szukać można także przez zakładki z nazwami kontynentów.

Po wyborze miasta otrzymujemy kolejne opcje wyszukiwawcze – hotele w określonych lokalizacjach na terenie wybranej miejscowości:

Ubezpieczenia wedle życzenia

Mechanizm wyboru ubezpieczeń podróżnych nie jest w nas nowością, nie chcemy jednak, mówiąc o nowych funkcjach i opcjach wyszukiwania w serwisie eSKY.pl go pominąć.

Proces wyboru i zakupu ubezpieczenia jest niezwykle prosty. W trzech krokach: najpierw wybieramy podstawowe parametry usługi czyli rodzaj, okres ubezpieczenia, liczbę objętych polisą osób i typ preferowanej płatności, potem finalizujemy szczegóły płatności a na końcu mamy podsumowanie transakcji.