Ferie zimowe zbliżają się błyskawicznie. eSKY.pl – Internetowe Centrum Podróży jak zwykle przygotowało paradę ofert i atrakcji dla narciarzy. W tym roku wśród ofert mamy m. in. korzystne cenowo bilety lotnicze i hotele w Innsbrucku, w Salzburgu, w Bernie i w Genewie, w Mediolanie i w Turynie. Szczególnie zaś polecamy wszystkim, którzy wybierają się na białe szaleństwo, naszą ofertę ubezpieczeń podróżnych i narciarskich, która pomoże nam spokojnie myśleć o możliwych konsekwencjach owego szaleństwa, zwłaszcza za granicą.

eSKY.pl oferuje w swoich pakietach ubezpieczeń podróżnych również takie, które narciarzom są szczególnie potrzebne, czyli OC, koszty leczenia, ratownictwa w górach. To właśnie ferie zimowe, kiedy beztrosko szusujemy po stokach, są tym okresem roku, który niesie ze sobą ryzyko wypadków i kontuzji a także zagrożeń, które sami wywołujemy wobec innych, np. dla innych narciarzy na stoku.

Nasze ubezpieczenie narciarskie zapewnia m. in.

  • zabezpieczenie osób oddających się aktywności sportowej, w tym także sportom zimowym, jak narciarstwo czy snowboard
  • ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, czyli na wypadek szkód wyrządzonych osobom trzecim
  • odszkodowanie w przypadku zamknięcia tras wyciągów
  • pokrycie kosztów wypożyczenia sprzętu narciarskiego
  • zwrot pieniędzy skradzionych przy bankomacie
  • możliwość przedłużenia o 48h ochrony ubezpieczeniowej w sytuacjach nagłych

Dostępne w serwisie eSKY.pl ubezpieczenia obejmują także pokrycie kosztów biletu lotniczego, jeśli niespodziewane okoliczności, na przykład poważny wypadek lub też choroba członka rodziny zmusi do odwołania podróży. Zwrot ceny biletu lotniczego otrzymamy wtedy, niezależnie od tego jakie procedur i regulaminy stosowane są w liniach lotniczych.

Polisę na zimowy wyjazd zamawiamy za pomocą jednego kliknięcia w trakcie rezerwacji biletu lotniczego. Gdy podróż po Europie trwa od jednego do trzech dni, jest to wydatek zaledwie 15 złotych a za każdy kolejny dzień zapłacimy jedynie 4,72 złotych za osobę. Dla osób podróżujących poza Europę, stawka dzienna wynosi 6,99 złotych za dzień. Więcej o ubezpieczeniach podróżnych eSKY.pl można dowiedzieć się w zakładce Ubezpieczenia.

Przypominamy, że informacje na temat szczególnych przepisów i warunków korzystania z opieki zdrowotnej w innych krajach znajdziemy na stronie NFZ. W Europie trzeba mieć Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego – formularz wniosku o nią również na strona NFZ.

Fot. (C) Creative Commons/Flickr – Skistar Trysil, girolame

LISTA KIERUNKÓW