Nowe usługi, atrakcyjne taryfy, a nawet zmiany w pokładowym menu – przygotujcie się na prawdziwą rewolucję LOT-u! Teraz z polskim przewoźnikiem można podróżować taniej i jeszcze bardziej komfortowo. Sprawdź, czym LOT może Cię zaskoczyć!
.

Polskie Linie Lotnicze LOT mogą poszczycić się długimi tradycjami. Jest to, o czym nie każdy wie, jedna z najstarszych linii lotniczych na świecie. Obecnie oferują siatkę połączeń do blisko 60 portów lotniczych w Europie, Ameryce Północnej, na Bliskim Wschodzie oraz w Azji. Z roku na rok przewoźnik dokłada wszelkich starań, żeby pasażerowie cieszyli się jak największym komfortem podróży oraz mieli możliwość wyboru coraz lepszej oferty. Dbając o wygodę klientów, w zeszłym roku linie zakupiły pięć samolotów typu Dreamliner, czyli Boeing 787. Teraz na podróżnych znów czekają miłe niespodzianki – tym razem LOT oferuje swoim podróżnym nowe usługi. Nowości zostaną wprowadzone w życie już w tym miesiącu.
.
.
Klasy serwisowe
Teraz na lotach krótkodystansowych masz możliwość wyboru jednej z poniższych taryf:
– LOT Business Class
– LOT Economy PLUS – nowość!
– LOT Economy Class
– LOT Economy Simple – nowość!
.
Na lotach długodystansowych LOT oferuje:
– LOT Business Class
– LOT Premium
– LOT Economy Class
.
Lataj taniej – nowa klasa LOT Economy Simple
W ramach nowej taryfy bilety lotnicze będą do nabycia do 30 % taniej niż w standardowej klasie ekonomicznej – ceny zaczynają się już od 199 PLN za przelot w obie strony. Ponieważ w cenie biletu jest tylko bagaż podręczny, jest to optymalne rozwiązanie dla tych, którzy lubią krótkie i tanie wyjazdy weekendowe. Pamiętaj jednak, że jeśli będziesz chciał zabrać ze sobą bagaż rejestrowany – będziesz musiał dopłacić 60 PLN.
.
LOT Economy Plus – przywileje klasy biznes w taryfie ekonomicznej
Podróżujący w tej klasie na krótkich i średnich dystansach będą mogli skorzystać z szeregu przywilejów, które do tej pory zarezerwowane były wyłącznie dla klasy biznes. Korzyści widoczne są już od momentu wykupienia rezerwacji – podróżujący otrzymuje dedykowany numer infolinii. Główne zalety tej taryfy to priorytetowa odprawa jak w klasie biznes oraz pierwszeństwo wejścia na pokład. Tak samo jak w klasie biznes, będziesz mógł wybrać dania kuchni międzynarodowej oraz napoje bezalkoholowe i alkoholowe, a podróż uczynisz przyjemniejszą korzystając z codziennej prasy i miejsca w części przedniej samolotu (za zasłonką, która oddziela od klasy ekonomicznej). Przywileje czekają także po wylądowaniu – razem z klasą biznes możesz skorzystać z pierwszeństwa odbioru bagażu.
.
.
.
Usługi dodatkowe

LOT Upgrade
Kupiłeś już bilet w taryfie ekonomicznej, a chciałabyś polecieć w biznes klasie? Nic straconego. Teraz przewoźnik wprowadził usługę LOT Upgrade, która pozwala na podróżowanie w wyższej klasie serwisowej. Nowością jest sposób, w jaki dokonuje się rezerwacji – teraz to od Ciebie zależy ile zapłacisz za podwyższenie standardu podróży. Mechanizm działa zawsze tak samo: ustalasz kwotę dopłaty i składasz ofertę, a LOT do 48 h przed planowaną podróżą poinformuje Cię czy Twoja oferta została zaakceptowana i czy będziesz mógł skorzystać z udogodnień wyższej klasy. Z usługi mogą skorzystać pasażerowie z biletem  o numerze zaczynającym się od cyfr 080. Do skorzystania z usługi LOT Upgrade uprawnione są następujące klasy rezerwacyjne: Premium: P, A, R oraz Ekonimiczna: Y, B, M, E, H, K, Q, T, S, V, W.
.
.
Usługa: Moje Ulubione Miejsce
Teraz na wszystkich rejsach LOT-u masz możliwość wyboru miejsca. Dla pasażerów Elite Club, LOT Business Class, Premium Club, LOT Premium Class, LOT Economy Plus oraz członków programu Miles & More ze statusem HON Circle, Senator i Frequent Traveller usługa jest bezpłatna.
.
Usługa: Mój Dodatkowy Bagaż
Jeżeli planujesz zabrać ze sobą większą ilość bagażu – skorzystaj z usługi Mój Dodatkowy Bagaż. Płacąc za bagaż wcześniej – oszczędzasz do 20%.
.

Dodatkowy sprzęt sportowy
Masz możliwość bezpłatnego przewozu sprzętu sportowego, o ile mieści się w dozwolonym limicie bagażowym.
.
Lataj ze swoim pupilem
Na swoich rejsach LOT zapewnia przewóz zwierząt: psa, kota lub tchórzofretki. W zależności od jego wagi lub wielkości, zwierzę podróżuje na pokładzie razem ze swoim właścicielem lub w luku bagażowym.
.

.
Dodatkowe usługi dla pasażerów wylatujących z lotniska Chopina w Warszawie
• Duty Free Online
Wylatując z lotniska Chopina w Warszawie masz okazję skorzystać z usługi Duty Free Online. Wystarczy, że zamówisz interesujące Cię produkty siedząc wygodnie w domu, a otrzymasz je bezpośrednio na pokładzie samolotu.
• Taxi&Fly
W rezultacie porozumienia LOT-u oraz firmy Sawa Taxi możesz skorzystać z nowej usługi Taxi&Fly. Dzięki temu masz teraz gwarancję stałej ceny za przejazd z/do portu lotniczego w Warszawie bez względu na natężenie ruchu. Usługę można zamówić online lub zakupić voucher na pokładzie samolotu. W zależności od strefy zamieszkania koszt przejazdu wynosi od 29 PLN to 139 PLN.
• BagDelivery
Przylatując na lotnisko nie musisz już się martwić o swój bagaż. Wystarczy, że złożysz zamówienie wraz z określeniem orientacyjnej godziny dowozu i bagaż trafi pod wskazany przez Ciebie adres. Usługa, dostępna na terenie i w okolicach Warszawy, kosztuje 111 PLN.
.

• Limo service
LOT wraz z Volvo uruchomiły usługę luksusowego przejazdu na trasie: gate – samolot lub samolot – gate. Cena oferty wynosi 120 PLN dla pasażerów indywidualnych, 160 PLN dla grupy do 3 osób oraz 140 PLN w pakiecie dla rodzin (maks. 2 osoby dorosłe + dzieci do 15. roku życia). Usługa jest realizowana tylko dla rejsów, w których samolot jest podstawiany na płytę, a nie pod rękaw.
.